Біль гірший за пологи: отруйний качкодзьоб напав на жінку, яка стала на захист тварин

Читать на русском

Не ведіться на їхню миловидність, з качкодзьобом краще не зв'язуватися!

Читать на русском
Качкодзьоб, отрута, укус, напад, тварини, природа, світ, зоозахисники
Чесно кажучи, качкодзьоби ще більш дивні, ніж здаються

Не ведіться на їхню миловидність, з качкодзьобом краще не зв'язуватися!

Чи знали ви, що качконоси - або качкодзьоби - озброєні отруйною шпорою на задніх лапах. Одна "добра самаритянка" дізналася про це на власному досвіді - раптово її вразив нестерпний біль. Це сталося саме тоді, коли вона намагалася врятувати качкодзьоба, що опинився на узбіччі дороги.

Інцидент стався, коли постраждала проїжджала повз місто Кінгстон на австралійському острові Тасманія, повідомляє IFLScience з посиланням на ранкове телевізійне шоу "Sunrise".

Помітивши самотнього качкодзьоба в канаві дороги, вона зупинилася і вирішила допомогти йому, побоюючись, що його може переїхати машина. Однак невдячний качконіс не оцінив жесту доброї волі й вжалив свою рятівницю. Взявши крихітного ссавця на руки, жінка відчула сильний біль у руці.

Дженні Форвард отримала травму правої руки.
Дженні Форвард отримала травму правої руки.

Вона розповіла, що качкодзьоб виглядав милим, проте він вмить вивернувся і встромив своїй жертві обидві шпори - по обидва боки її правої руки. Там він і застряг. 

"Це було так, ніби хтось простромив мою руку ножем. Біль був нестерпним... безумовно, гірше, ніж під час пологів", - вражено розповіла жінка про свій неприємний досвід спілкування з дикою природою Австралії.

Зараз жінка все ще відчуває біль, але почувається трохи краще. Незважаючи на вкрай неприємний досвід, вона не втратила схильності допомагати дикій природі. Натомість інцидент з отрутою надихнув її допомогти захистити качконосів - вид, який стає дедалі рідкіснішим і перебуває на межі зникнення.

"Я обов'язково подивлюся, що робить влада Кінгборо для їхнього захисту, і, можливо, організую невелику групу, щоб переконатися, що наші водні шляхи вільні від сміття, яке їх вбиває", - розповіла вона в інтерв'ю АВС.

Це було так, ніби хтось простромив руку ножем
Це було так, ніби хтось простромив руку ножем

Хто такий качкодзьоб 

Як і багато інших відокремлених островів, Австралія має унікальну дику природу, оскільки вона була ізольована від решти світу протягом доволі тривалого часу. Це дозволило еволюції розгулятися у неймовірних і дивовижних формах.

Качконіс є яскравим прикладом цього процесу. Цей вид напівводних ссавців родом зі східної Австралії, включаючи Тасманію, має качиний дзьоб, хвіст, як у бобра, і лапи, як у видри. Він настільки дивний, що європейські вчені спочатку подумали, що це містифікація, коли шкурки та малюнки тварини були надіслані до Британії.

Довідка. Качкодзьоб - нічна напівводна тварина, що населяє береги невеликих австралійських річок і ставків. Ця унікальна тварина є одним із символів Австралії - вона зображена на реверсі австралійської монети в 20 центів.

Це один з п'яти видів однопрохідних ссавців, які відкладають яйця замість того, щоб народжувати дитинчат, разом з чотирма видами єхидн. Качконіс використовує електролокацію для навігації в каламутній воді та полювання на здобич. Харчується він черв'яками, личинками комах і прісноводних креветок.

Це також один з небагатьох ссавців, який може розпорошувати отруту, щоб атакувати своїх ворогів. І самці, і самки качконосів народжуються зі шпорами на задніх лапах, але тільки самці можуть використовувати їх для розпилення отрути. Вона здатна вбивати собак та інших ссавців схожих за розміром, тобто тих тварин, які можуть створювати проблеми для качкодзьоба.

Отрута качконоса VS морфій

Отрута недостатньо сильна, щоб вбити людину,. Проте з часом вона може викликати інтенсивний і тривалий біль, який може тривати тиждень. Медичні випадки показують, як надзвичайно важко лікувати людей, яких вкусив качконіс, особливо через те, що їхня отрута недостатньо вивчена.

Звіт про випадок 1992 року розповідає історію 57-річного чоловіка з Австралії, якого під час риболовлі в Північному Квінсленді вразила отрута качкодзьоба, спричинивши "негайний, тривалий і руйнівний" біль. Пацієнт, який був ветераном війни, описав біль як "набагато гірший", ніж від осколкового поранення в бою.

Прибувши до лікарні після 100-кілометрової подорожі на машині, потерпілий отримав морфій, хоча той майже не полегшив біль. Протягом наступних днів його рука залишалася набряклою і боліла, але його виписали з лікарні на шостий день після того, як біль став "терпимим". Чоловік повідомив, що через два тижні після поранення все ще відчував певний ступінь болю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.