Apple видаляє з App Store у Китаї WhatsApp, Telegram та інші месенджери

Читать на русском

Адміністрація кіберпростору Китаю наказала видалити чотири месенджери з китайського App Store

Читать на русском
Apple
В Apple кажуть, що вони зобов’язані дотримуватися законів країн, в яких працюють

Адміністрація кіберпростору Китаю наказала видалити чотири месенджери з китайського App Store

Компанія Apple оголосила про видалення застосунків WhatsApp і Threads зі свого магазину додатків у Китаї. Техногігант зробив це після наказу китайського уряду, який послався на міркування національної безпеки. Також були видалені Telegram і Signal.

Про це пише Reuters. Видання зазначає, що жодна з чотирьох програм широко не використовується в Китаї.

"Видалення чотирьох додатків свідчить про зростання нетерпимості з боку центрального уряду Китаю принаймні до деяких іноземних служб обміну онлайн-повідомленнями, які знаходяться поза його контролем. Це також сигналізує про меншу свободу дій для Apple у Китаї", - пише Reuters.

Водночас інші застосунки Meta Platforms, включаючи Facebook, Instagram і Messenger, поки лишаються доступними для завантаження в App Store у Китаї. Багато інших популярних застосунків від західних компаній, включаючи YouTube і X, також наразі доступні для завантаження.

"Адміністрація кіберпростору Китаю наказала видалити ці додатки з китайського App Store, виходячи з міркувань національної безпеки. Ми зобов’язані дотримуватися законів країн, де ми працюємо, навіть якщо ми з ними не згодні", - йдеться в заяві Apple.

Apple зменшує вплив Китаю на обсяги виробництва

Як пише Bloomberg, компанія Apple планує збільшити виробництво iPhone в Індії. Експерти повідомляють, що це свідчить про прискорення зусиль Apple, спрямованих на зменшення своєї залежності від Китаю на фоні зростання геополітичної напруженості.

При цьому Китай залишається найбільшим закордонним ринком і основним центром виробництва iPhone. Але саме там доходи Apple падають через появу нових конкурентів, як-от Huawei Technologies Co., а також розширення заборони на використання іноземних технологій на робочому місці.

Нагадаємо, Apple дозволить використовувати вживані запчастини для ремонту iPhone.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.