Американці й китайці дійшли згоди: щоб не померти від сидячої роботи, треба пити

Запасайтеся кавою і житимете довго

Здоров'я, кава, сидіння, медицина, вчені, лікарі, дослідження
Пиття кави може знизити ризик смерті від надмірного сидіння, вважають лікарі.

Роки життя, проведені на офісному стільці або дивані, можуть мати смертельні наслідки для здоров'я в довгостроковій перспективі. Але вихід є, і він доволі смачний. Виявляється, якщо при цьому пити каву, то можна компенсувати шкідливий спосіб життя, вважають лікарі. Американці провели дослідження і виявили, що ті, хто п'є каву щодня, більш захищені від негативних наслідків сидіння протягом шести і більше годин на день. У порівнянні з тими, хто не п'є каву і сидить стільки ж, у сидячих кавоманів у понад півтора рази менша ймовірність померти від усіх причин через 13 років.

Вживання кави фактично скасовує зв'язок між сидячим способом життя, смертністю від серцево-судинних захворювань й інших причин. З усіх 10 639 учасників експерименту, ті, хто сидів більше восьми годин на день, стикалися з підвищеним ризиком смерті від хвороб серця, порівняно з тими, хто сидів менше чотирьох годин на день, повідомляє ScienceAlert. Це неймовірно, враховуючи, що навіть невеликі фізичні вправи не можуть повністю захистити від негативних наслідків від тривалого сидіння, таких як діабет 2 типу, серцеві захворювання або інсульт!

Ось найцікавіше, що не було виявлено в жодному іншому дослідженні: пов'язана з сидінням шкода існувала лише серед дорослих, які не вживали каву. А ті, учасники, які вели сидячий спосіб життя і пили каву, отримували вигоду від зниження ризику смерті від серцево-судинних захворювань незалежно від того, скільки чашок кави вони щодня випивали - одну чи більше. Вчені поки що не знають, чому кава має цей захисний ефект від пов'язаної з сидінням шкоди. Але попередні дослідження з великими масивами даних пов'язували широко вживаний напій з довшим і здоровішим життям в цілому.

Кофеїн у крові знижує ризик розвитку діабету 2 типу або серцево-судинних захворювань. Навіть кава без кофеїну багата на антиоксиданти, що прискорюють метаболізм і зменшують запалення. Певні сполуки, що містяться в чашці кави, можуть захищають мозок від дегенеративних захворювань, таких як хвороба Паркінсона.

Дозування кави 

Ті, хто пив більше двох з половиною чашок кави на день - мали нижчий ризик смертності від усіх причин порівняно з людьми, які не п'ють каву взагалі, але при цьому сидять щонайменше шість годин.

Крім того, люди з колоректальним раком, які випивають щонайменше п'ять чашок кави на день, мають на 32% менший ризик повернення хвороби, ніж ті, хто випивав менше двох чашок на добу. А щоденне вживання від трьох до п'яти чашок кави пов'язане з найбільшим зниженням смертності від усіх причин. Однак після більш ніж п'яти чашок користь від кави зменшувалася.

І китайці туди ж

Це дослідження не перше, китайці теж працювали над цим питанням. Вони наполягають, що першими виявили позитивний вплив кави на здоров'я "сидунів". 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube