Енріке Іглесіас – мутант: таких називають дзеркальними людьми

При відсутності інших відхилень такі люди живуть звичайним життям і навіть можуть не знати про свої аномалії

аномалія ніс зуб дзеркальні органи
Такі аномалії можуть бути і вродженими, і набутими.

Екскурсія по людському тілу - заняття надзвичайно захоплююче, особливо, коли у ньому деякі органи та структури “збиваються зі шляху” і виявляються не там, де треба. Відбувається це із двох причин - через проблеми з розвитком, тобто уроджених, чи внаслідок структурних проблем, що виникають через хвороби. Перші зустрічаються значно рідше, хоча є приклади навіть знаменитостей із дзеркальним розташуванням органів. Наприклад, у Енріке Іглесіаса серце та шлунок знаходяться праворуч, а печінка зліва - і, як бачимо, він живий і здоровий. Хоча популярний у 70-х американський співак Донні Осмонд ледь не загинув через таку саму особливість. У нього був апендицит, але боліло не праворуч, а ліворуч, тому лікарі довго не могли поставити діагноз, повідомляє Science Alert.

Найзначнішим порушенням розташування органів є декстрокардія, коли серце знаходиться праворуч. Якщо при цьому немає вроджених вад серця, то дізнатися про це можна випадково, наприклад на ЕКГ, і жити довго і щасливо, не замислюючись про “не те” місце серця. Відбувається це не часто, у середньому, один випадок на 12 тисяч осіб.

Дещо частіше спостерігається “перевертень” всього вмісту грудної клітки та черевної порожнини, та сама дзеркальна аномалія, що називається Situs inversus totalis. Вражає вона одного із 10 тисяч людей, і чоловіків частіше, ніж жінок. При цьому трапляється, що віддзеркалені не всі органи, а лише серце та легені.

І поки людина здорова, вона може не помічати жодних дивних симптомів, іноді навіть не знати про це все життя. Але у разі діагностики чи операцій можуть виникнути проблеми, наприклад, у хірурга, якщо він правша або при гастроскопії, де буде потрібна "дзеркальна техніка".

"Перевертиші" з органами можуть не турбувати людину протягом усього життя.
"Перекрутки" з органами можуть не турбувати людину протягом усього життя.

Серед причин цієї аномалії вчені вирізняють як генетичні мутації, так і цілком звичайні речі - сімейний анамнез вад серця, сімейний анамнез несерцевих аномалій, материнський діабет, використання протикашльових препаратів, куріння батька і навіть низький соціально-економічний статус.

До “заблуканих” органів належить і така дрібніша структура як зуби. Вони можуть з'являтися у носі чи гайморових пазухах, при цьому залишатися безсимптомними протягом багатьох років. Можуть бути помилково прийняті за сторонні тіла або виявлятися серйозними ускладненнями у вигляді закладеності носа, носової кровотечі, головного болю, синуситу. Ще гірше, коли зуб виявляється у очниці і вростає в кістку, звідки його дуже складно видалити.

До отриманих аномалій відносяться зміни розташування органів через грижу. І тоді печінка та частини тонкої та товстої кишки можуть опинитися у грудній клітці. 

У людей із зайвою вагою часто зустрічається хіатальна грижа, коли частина шлунка випинається через отвір стравоходу, причому в багатьох випадках це не проявляється ніякими симптомами. 

І в усіх цих аномальних випадках залишається сподіватися тільки на медицину, яка, на щастя, навчилася діагностувати і лікувати такі стани, інакше про органи, що “заблукали”, ставало б відомо тільки при розтині.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube