Абсолютний музичний слух є у кожного: простий спосіб заспівати, як Бейонсе

У ванній всі ми справді співаємо краще, і ось чому: зовсім не через акустику

Музика, вчені, дослідження, психологи, Бейонсе
Люди правильно відтворюють музичну тональність знайомих пісень, якщо роблять це імпульсивно

Багато хто з нас полюбляє співати в душі. Можливо, тому, що душ розслабляє, чи тому, що в душі краще виходить. Вчені Каліфорнійського університету вирішили дослідити цей феномен. Вони проаналізували навички караоке 30 людей. Виявилось, що більшість із нас можуть співати з ідеальною висотою, якщо співає одну з тих пісень, що застрягають у головіпише ScienceAlert.

Відтак, 44,7% записів мали нульову похибку, а 68,9% були точними в межах одного півтону від оригінальної мелодії. При цьому вважається, що на ідеальну висоту звуку – здатність взяти ноту з повною точністю з першої спроби – здатна одна людина з 10 тисяч. Проте, ця статистика не врахувала тих, хто співає пісню, з якою добре знайомий.

"Це свідчить про те, що напрочуд велика частина населення має тип автоматичної, прихованої здатності до ідеального звуку", – кажуть психологи.

Бажаючи проаналізувати взаємодію пам’яті та музики, дослідники врахували так званих "вушних черв’яків" (нав'язливі мелодії - прим. ред.) як мимовільну форму пригадування. Зрозуміло, що зазвичай це не спогади, які ми навмисно викликаємо за бажанням.

Учасників заохочували робити записи на свій телефон у будь-який час і в будь-якому місці, коли пісні спалахували їм на думку протягом двох тижнів. Ніхто з групи не був професійним музикантом і не вважав, що має ідеальний звук, але записи свідчать про інше. Відтворення тональності виявилось максимально точним в більшості випадків. 

Це ще одна сфера, яку дослідники сподіваються розглянути більш уважно в майбутньому: наскільки добре ми можемо судити про нашу здатність до співу та запам’ятовування мелодій, і як мозок може допомогти.

"Цікаво, що якби ви запитали людей, як вони впоралися з цим завданням, вони, ймовірно, були б досить впевнені, що правильно підібрали мелодію, але вони були б набагато менш упевнені, що співали у правильній тональності", – додали дослідники. 

Отримані дані також дають підказки щодо того, чим музичні спогади можуть відрізнятися від інших спогадів. Схоже, мозок зберігає "вушних черв’яків" у нашій свідомості повністю недоторканими, аж до правильного тону. Крім науки про пам’ять і музику, дослідження показує, що співочий голос може бути кращим, ніж хтось думав, і що в мозку людини закладено більше вроджених музикальних здібностей, ніж вважалося раніше.

"Музика та спів – це унікальний людський досвід, яким багато людей не дозволяють собі займатися, тому що вони не думають, що можуть, або їм сказали, що вони не можуть", – кажуть вчені.

Насправді ж вам не обов’язково бути Бейонсе, щоб відтворювати музику, переконані когнітивні психологи. Ваш мозок уже робить частину з цього процесу автоматично, попри ту частину вас, яка думає, що ви чогось не можете.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube