Звідки походить назва місіонерської пози сексу: класична версія - хибна

Термін "місіонерська поза" є антропологічною загадкою.

Секс, поза, назва, історія, термін, версія, легенда, міф
Історія про манірних християнських місіонерів не відповідає дійсності.

Всім добре відома назва класичної пози сексу - місіонерська. Але звідки вона взялася: найпоширенішим поясненням є те, що це якось пов'язано з ханжеськими християнськими місіонерами. Однак, саме така трактовка є великим непорозуміння, пов'язаним з одним із найвідоміших сексологів XX століття Альфредом Кінсі, йдеться в публікації IFLScience.

"Місіонерська поза" в інших мовах 

Місіонерська поза - це сексуальна позиція, в якій жінка лежить на спині, а чоловік зверху, обличчям один до одного. В інших культурах існує безліч винахідливих термінів для цієї сексуальної пози. Деякі носії арабської мови називають її "позою змії", а в португальській мові вона має розмовну назву posição papai e mamae, що дослівно означає "позиція тата і мами". Згодом термін "місіонерська позиція" був перенесений в інші мови, зокрема французьку - position du missionnaire та німецьку - missionarsstellung.

Походження назви 

Незліченні антропологічні дослідження показують, що термін "місіонерська позиція" пов'язаний з коітальною позою, якій надавали перевагу християнські місіонери в ранньомодерну епоху. За переказами, ця позиція вважалася більш "пристойною" порівняно з більш "тваринними" позами. Буцімто, коли місіонери прибули на далекі землі в колоніальну епоху, вони намагалися навчити корінне населення займатися сексом у цей більш праведний і християнський спосіб.

Цей переказ історії, схоже, походить з книги Альфреда Кінсі "Сексуальна поведінка чоловіка" 1948 року, в якій він намагався показати, що місіонерська поза не сприймається за замовчуванням у більшості інших культур. Він посилається на ще старішу книгу - дослідження Броніслава Малиновського 1929 року "Сексуальне життя дикунів у північно-західній Меланезії", в якій задокументовано сексуальне життя людей у південно-західній частині Тихого океану.

"Тубільці зневажають європейську позицію і вважають її непрактичною і неправильною. Тубільці, звичайно, знають це, тому що білі чоловіки часто співживуть з тубільними жінками, а деякі навіть одружені з ними. Загалом аборигени впевнені, що білі чоловіки не знають, як ефективно здійснювати статевий акт", - писав Малиновський.

Це змусило Кінсі заявити, що місіонерською позу назвали саме тубільці, які нібито імітували та висміювали її, сидячи гуртом навколо багаття. Однак, схоже, це не так. Захоплююча стаття, написана Робертом Дж. Прістом у 2001 році, пояснює, що в цій традиційній історії є багато прогалин. В ній говориться, що тубільці асоціювали цю позу лише з "білими торговцями, плантаторами або чиновниками", не згадуючи про християнських місіонерів. Таким чином, Пріст описує історію походження як "міську легенду", яка вийшла з-під контролю, незважаючи на те, що не має під собою жодного підґрунтя в реальності.

Чергова легенда 

Незважаючи на те, що ця історія була побудована на хиткому ґрунті, вона поширилася, як пожежа, і міцно оселилася в суспільній уяві. Відтоді її переказують з численними варіаціями, зокрема, що вона виникла завдяки місіонерам, які навчали людей в Африці, Америці та Східній Азії. Схоже, що ця історія прижилася завдяки значенню, яке їй надав Кінсі, що справив тривалий вплив на наше розуміння людської сексуальності. Тож, як і всі міські легенди, це просто ще одна чудова історія для переказів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube