У могилі в Азербайджані відкрилася сувора правда про войовниць-амазонок

Читать на русском

Жінки були поховані зі зброєю, з гострими, немов бритва, наконечниками стріл, бронзовими кинджалами і булавами

Читать на русском
Амазонки, грецька міфологія, жінки-воїтельки, наука, вчені, розкопки, дослідження, епос
Рештки амазонок знайшли в могилах бронзової доби.

Жінки були поховані зі зброєю, з гострими, немов бритва, наконечниками стріл, бронзовими кинджалами і булавами

Під час розкопок могил бронзової доби вчені знайшли поранених в боях жінок-лучниць. Це показує, що за міфами і легендами Стародавньої Греції стоїть правда, пояснила історикиня Беттані Г'юз. Як ми знаємо з грецьких легенд, амазонки були страшними і грізними жінками-воїнами, які жили на краю світу, пише The Guardian. Геракл мав здобути чарівний пояс амазонської цариці Іпполіти в одному зі своїх 12 подвигів, а Ахілл убив іншу царицю - Пентесілею. При цьому чоловік закохався в неї, коли її прекрасне обличчя з'явилося з-під шолома, та було запізно.

Ці кочівниці-вершниці з луками, які воювали і полювали так само, як і чоловіки, довгий час були оповиті міфами. Проте археологи знаходять все більше доказів того, що вони насправді існували.

Пентесілея, королева амазонок, та Ахілл б'ються на смерть.
Королева амазонок Пентесілея та Ахілл б'ються на смерть.

Розкопки могил у некрополі в Азербайджані показали, що жінки були поховані зі зброєю, з гострими, немов бритва, наконечниками стріл, бронзовими кинджалами і булавами, а також ювелірними прикрасами.

Археологи дійшли висновку, що це могли бути амазонки, які жили 4 тисячі років тому. Ці грізні жінки славилися своїм вільним від чоловіків суспільством і майстерністю на полі бою, особливо з луком і стрілами.

Статусні жінки їздили верхи та полювали 

Деякі нині знайдені скелети свідчать про те, що жінки активно використовували лук і стріли, тому їхні пальці викривлені. Зміни на суглобах пальців могли статися не лише від полювання. Це певна тривала, велика практика.

Що дуже цікаво, так це те, що багато кісткових решток також демонструють чіткі докази тривалого перебування в сідлі. Таз жінок сформований певним чином, що свідчить про те, що вони їздили верхи на конях. 

Серед ювелірних прикрас є намисто з напівдорогоцінного каміння - сердоліку. Їх мали верховні жриці або богині. Тож це ознака жінок зі статусом, як і булави.

Доісторичні свідчення про амазанок 

Ці докази є ще більш значущими, якщо пов'язати їх з більш ранніми знахідками. У 2019 році в росії знайшли останки чотирьох жінок-воїнів, похованих з наконечниками стріл і списів, а в 2017 році вірменські археологи розкопали останки жінки, яка, судячи з усього, померла від бойових поранень, оскільки наконечник стріли застряг у її нозі. На початку 1990-х років останки жінки, похованої з кинджалом, були знайдені біля кордону з Казахстаном.

"Цивілізація не складається з однієї могили. Якщо ми говоримо про культуру, яка перетинає Кавказ і Степ, про що говорили всі стародавні, очевидно, є й інші останки", - пояснила історикиня.

Скарби Амазонії 

Знахідки покажуть в новому серіалі "Скарби світу" Channel 4 вже у квітні. Один з епізодів, "Шовкові шляхи і Кавказ", присвячений частині світу, яка протягом століть була свідком припливу і відпливу культур і цивілізацій, де торгові шляхи з'єднували континенти Азії та Європи. У документальному фільмі вчена розповість про знахідки в Амазонії.

Цих войовничих жінок, боялися, немов стихії.
Цих войовничих жінок, боялися, немов розгніваної стихії.

"Всі прабабусі воювали"

Історикиня та авторка фільму, зокрема і про амазонок, відвідала гірське село на Великому Кавказі, найвище населене місце в Європі. Воно настільки віддалене, що здається, ніби загубилося в часі, адже що його місцевою мовою більше ніде не розмовляють.

Поселення тут існувало ще з бронзового віку, і деякі з його двох тисяч мешканців розповідають, що в давнину місцеві жінки маскувалися під чоловіків за допомогою шарфів. Подібні історії тут передаються з покоління в покоління.

Також місцеві мешканці розповіли, що буцімто всі їхні прабабусі воювали. Чоловіки були далеко зі стадами. Жінки ж завжди закривали обличчя, щоб воювати - саме про таке свідчать і стародавні джерела. Це робилося для того, аби всі довкола не розуміли, жінки це чи чоловіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.