Прокляття Помпеї існує: туристи почали повертати вкрадені артефакти через хвороби

Учені опублікували тексти листів, у яких люди благають їх пробачити

Помпеї, вулкан, стародавній світ
Прокляття - діє, стверджує дехто! Вчені мають іншу думку.

Гора Везувій в 15 км від Неаполя, звідки сталося виверження вулкана, зруйнувала стародавнє місто Помпеї в 79 році нашої ери. Досі це місце вабить туристів з усього світу, попри доволі страшні легенди, яким воно оповите. Дехто навіть переконаний, що існує так зване прокляття Помпеї. Інформатор розбирався, як воно працює. 

Чому в Помпеях - моторошно

Після надзвичайно потужного виверження вулкана Везувій лава та вулканічний попіл осіли на ціле місто біля його підніжжя - Помпеї. Останнє було знищене вщент, а тисячі людських тіл, як стверджують історики та археологи, виявились поховані під лавою. З часом та застигла й назавжди зберегла скам'янілі рештки жертв вулканічної трагедії, йдеться в матеріалі IFLScience.

Сусіднє місто Геркуланум також загинуло від вулкана тисячі років тому. Археологи щиро переконані, що загибель цілих міст та перебування решток його мешканців на місці глобального історичного горя не може не наштовхувати на думку, що з енергетикою місцевих артефактів - м'яко кажучи, щось не так. Й тим не менше, знаходяться сміливці, які вивозять звідси "шматочки історії".

Саме під час застигання лави виникає всім знайома пемза.
Саме під час застигання лави виникає всім знайома пемза.

Згаданий регіон є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Та попри це все ще знаходяться мисливці за стародавніми рештками, які стали свідками моторошних подій, на цій землі. Проте так зване прокляття Помпеї їх все ж таки наздоганяє.

Листи розпачу та покаяння 

Протягом багатьох років сотні предметів були вивезені звідси, перш ніж їх повернули через багато років. Цікаво, що одна з причин повернення артефактів - це те, що їх вважали проклятими. Такі зазвичай повертали із листами вибачення. Їх настільки багато, що в Помпеях є постійна виставка цих предметів зі свідченнями докорів сумління.

Директор археологічного парку в Помпеях, нещодавно поділився такою запискою, яку розкаяна відвідувачка залишила тут із власного бажання.

"Я не знала про прокляття. Я не знала, що мені не слід приймати будь-які камені. Протягом року я захворіла на рак молочної залози. Я молода і здорова жінка, і лікарі сказали, що це просто "нещастя". Будь ласка, прийміть мої вибачення в цьому листі", - написала вона у записці. 

В іншому листі, датованому 2020 роком, також йшлося про ту саму хворобу та проблеми з грошима. 

"Мені зараз 36, і я двічі хворіла на рак грудей. Останній раз закінчився подвійною мастектомією. У мене і в моєї родини також виникли фінансові труднощі. Ми хороші люди, і я не хочу передавати це прокляття своїй родині чи дітям".

Чи існує прокляття 

Прокляття, звісно, несправжнє, переконані вчені. Люди приписують артефактам негатив вже після того, як дізнались про його буцімто існування. Це свого роду упередженість підтвердження, а також неправильне розуміння статистики, вважають вони.

Може здатися малоймовірним, що молода людина захворіє на рак через рік після вилучення артефакту з Помпеї. Але якщо достатня кількість молодих людей вивезе артефакти з Помпеї, шанси того, що хтось із цієї групи захворіє на рак, будуть набагато більшими. 

В знищеному майже дві тисячі років тому давньоримському місті досі знаходять скамянілих жертв.
В знищеному майже дві тисячі років тому давньоримському місті досі знаходять скам'янілих жертв.

Крім того, купа людей, що живуть поряд з вкраденими артефактами, від яких вони досі не мають жодної мороки чи шкоди, просто не говорять про це. Адже історії про те, що далі не сталось нічого неординарного - не запам'ятовуються так добре, як страшилки про прокляття, наполягають прихильникии матеріалізму. Втім, хто зна, що в Помпеях відбувається насправді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube