Закопуватися на пляжі в пісок весело, але це найгірша з ідей

Від задухи піском гине більше людей, ніж від нападу акул

Літо, пляж, спека, ями, пісок, небезпека, корисні поради
Чому справді не варто рити ями на пляжі

Будівництво піщаних замків - одне з найбільших задоволень дня на пляжі для дорослих і дітей. Проте, коли ви шукаєте будівельні матеріали, життєво важливо не рити гігантські ями. Статистика показує, що задуха в піску може бути більшою вбивцею, ніж напад акул, йдеться в публікації IFLScience.

Загроза задухи піску зводиться до того, що він створює схили, які складаються з безлічі рухомих частин. Сухий пісок є стабільним до нахилу приблизно в 33 градуси. Це називають кутом його природного укосу, після чого пісок стає нестабільним.

Кут природного укосу може бути більшим, якщо пісок вологий, але коли він висихає, він опускатиметься вниз. Тоді велика кварцова стіна, яку ви щойно склали, може легко впасти. Це означає, що безпечна діра, яку ви створили, коли пісок був мокрим, може стати дуже небезпечною, коли вона висихає на сонці, зрештою обвалившись на всіх, хто всередині.

На відміну від лавин, які можуть утворювати життєдайні повітряні кишені для людей, які опинилися всередині, пісок, що обсипається, заповнює всі доступні місця, крадучи кисень. Тобто у вас є лічені хвилини, щоб врятувати когось, перш ніж він задихнеться.

Найважливішим першим кроком є ​​спроба створити дихальні шляхи, оголивши рот будь-якої людини, яка потрапила в пастку, але найбезпечніший спосіб – це зробити підкоп й опустити спеціальні інструменти, щоб витягнути тих, кого засипало піском. Це не зовсім те, що ви пакуєте в сумку для пікніка, тобто для звичайної людини, яка насолоджується днем ​​на пляжі, шанси врятувати людину, яка потрапила в піщану пастку, можуть бути незначними.

Пастка сипучих пісків не смертельна?

Новина про те, що сухий пісок може бути таким смертоносним, може стати несподіванкою для всіх, хто боявся сипучих пісків. Мокрий пісок може бути небезпечним, але насправді людині досить важко повністю в нього зануритися. 

Сипучий пісок - це муловий розчин, який можна зробити з будь-якого дрібного гранульованого матеріалу, наприклад піску, мулу або глини. При змішуванні з потрібною кількістю води він починає виглядати як тверда речовина, але поводиться як напівв'язка рідина.

Вона може діяти як неньютонівська рідина. Це означає, що якщо ви проб'єте її, вона виглядатиме твердішою і менш липкою. Але якщо ви повільно пройдете по ньому, ви потонете. Якщо потім ви спробуєте висмикнути кінцівки різкими, раптовими рухами, рідина відреагує, так само як на удар кулаком, стане більш твердою і менш схожою на липку. Ось чому люди застрягають.

Якщо ви раптом потрапили в сипучы пыски - не робыть рызких рухыв, а на пляжі не рийте нір.
Якщо ви раптом потрапили в сипучі піски - не робіть різких рухів, а на пляжі не рийте глибоких нір.

На щастя, ви навряд чи зануритеся повністю, оскільки щільність людей приблизно вдвічі менша за щільність плинних пісків. Це означає, що ви, швидше за все, будете плавати, якщо не надто борсатиметеся. Тобто в зибучих пісках слід робити якомога менше рухів, і тим більше різких. Ще одна порада - лягайте на спину, як у воді під час плавання. 

Найкращий варіант, якщо ви потрапите в таку складну ситуацію, це скинути важкі предмети, як-от рюкзаки, а потім відкинутися назад, щоб ваша вага більш рівномірно розподілилася по сипучих пісках, щоб вам було легше вибратися.

"Людині, яка опинилася в пастці сипучих пісків солоного озера, нічого не загрожує, аби бути повністю засмоктаною. Будь-яка жертва зануриться наполовину в пливучий пісок, але потім може знайти розраду в усвідомленні, що немає ризику бути затягнутим під поверхню повністю", - йдеться в дослідженні. 

Отже, можливо, вам більше не потрібно втрачати сон через сипучі піски, але не рийте нір.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube