Узяв мушлю - сів у в'язницю: країни пішли на крайні заходи, інакше пляжам - капець

Дослідники вважають, що збір і продаж мушель на березі моря зовсім не такий нешкідливий, як може здатися на перший погляд

Мушлі та чоловік
Морські мушлі - це тверді захисні структури, які зазвичай створюються морськими організмами, наприклад молюсками

Морські мушлі можуть здатися невинним сувеніром з поїздки на узбережжя. Проте вчені вважають, що це зовсім так. Є кілька вагомих причин, чому людям не варто збирати мушлі на пляжі.

Недбале "розчісування" пляжів може завдати серйозної шкоди прибережним екосистемам. Дослідження, проведене в 2014 році, вивчало видалення мушель з пляжів і дійшло висновку, що це завдає "значних збитків" багатьом формам життя, які залежать від цих мушель, пише IFLScience.

За словами провідного автора дослідження і палеонтолога з Музею Флориди Міхала Ковалевські, мушлі насправді надзвичайно важливі для прибережної системи. Вони зміцнюють пляж, також вони є будівельним матеріалом для птахів, а ще слугують домівкою або поверхнею для морських організмів, зокрема водоростей, морської трави, губок і ракоподібних. Крім того, вони є джерелом карбонату кальцію, який розчиняється у морській воді та повертається назад в океан.

"Мушлі примітні тим, що вони виконують безліч функцій у природних екосистемах", - заявив Міхал Ковалевскі, провідний автор дослідження та палеонтолог із Музею Флориди. 

Як додав Гірат Вермей, експерт з раковин молюсків і заслужений професор геології Каліфорнійського університету в Девісі, мушлі молюсків мають першорядне значення для раків-пустельників, і хоча піщані пляжі не є підходящим місцем для таких крабів, мертві раковини равликів на мулистих мілинах і скелястих берегах дійсно є основним ресурсом для численних раків-пустельників. Більше того, багато дрібних організмів розселяються на мертвих раковинах, і тому видалення таких раковин знищить місце існування для цих колоністів.

Вчені також провели кілька щомісячних опитувань у періоди з 1978 по 1981 і з 2008 по 2010 роки на пляжі в Іспанії. Їхні результати показали, що кількість мушель скоротилася на 60% між двома періодами дослідження. Автори дослідження пов'язують зникнення мушель із припливом туристів у цей район, оскільки в зимовий період спостерігається більше мушель, коли людей тут менше.

"Люди можуть відігравати значну роль у зміні довкілля за допомогою діяльності, яку багато хто вважає в основному нешкідливим, наприклад, прочісування пляжів і збирання мушель. Важливо, щоб ми продовжували досліджувати більш тонкі аспекти діяльності, пов'язаної з туризмом, та їх вплив на прибережне місце проживання", - пояснив Міхал Ковалевскі.

Ще одна вагома причина не брати додому мушлі: у багатьох країнах світу це просто незаконно. Наприклад, у Великій Британії заборонено збирати мушлі на пляжі, а в США під охороною перебувають лише певні види й мушлі, в яких хтось живе. Так, у 2018 році жінку ув'язнили після того, як вона взяла 40 мушель з пляжу в Кі-Уесті у Флориді. В них знаходилися живі королівські раковини, які внесені до списку, що знаходяться під загрозою зникнення відповідно до Закону про види, що зникають. 30-річну жінку засудили до 15 днів ув'язнення та виплати штрафу в 500 доларів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube