З'їсти квасолю і не зіпсувати повітря: шеф кухар знайшов секрет безпечного готування бобових

Читать на русском

Вихід, уявіть собі, є, і він доволі простий

Читать на русском
Квасоля, їжа, продукти, корисні поради, харчування
Як можна приготувати квасолю так, щоб вона не провокувала здуття

Вихід, уявіть собі, є, і він доволі простий

Всі ми знаємо про проблему здуття після вживання бобових. Це може трапитись будь з ким, і буває особливо недоречно, якщо у вас попереду ділова зустріч чи романтичне побачення. Бурчання в животі не тільки спричиняє відчутний дискомфорт, але й викликає сором'язливу незручніть, чого хотілось б уникнути. Це цілком реально, просто треба знати деякі секрети приготування бобових та інших продуктів, які провокують газоутворення. І ось кілька вбивчо простих порад від шеф-кухаря Йотама Оттоленгі

Очевидна й найперша рекомендація - не з'їдати занадто багато, скажімо, бобових за один присід. Крім того, виявляється, вчавлений лимон і подвійне варіння допоможуть вашим артишокам, тоді як замочування має сприяти перетравленню квасолі. 

Квасоля: замочіть і варіть в чистій воді 

Що стосується квасолі, то найкраще замочити її на ніч (а ще краще на 18 годин) і, що дуже важливо, варити її у свіжій воді, а не у воді, в якій вона була замочена. Як і артишоки, квасоля містить хімічні речовини, які наша травна система не може легко розщепити, тому кишковим бактеріям доводиться працювати, і саме вони виробляють весь цей газ. Вимочування допомагає вимити ці речовини, тому кишечнику залишається менше роботи. 

Крім того, деякі люди рекомендують додавати у воду для замочування столову ложку оцту або лимонного соку. Також вважається, що кілька шматочків свіжого імбиру або трохи літньої приправи теж сприяють травленню. 

Топінамбур також містить інулін, незвичайний тип вуглеводів, який практично не перетравлюється. Тож до його приготування можна застосувати ті самі поради. 

Щоб бобові не м(п)учили

Щоб мінімізувати ризик здуття живота, відварюйте бобові у два етапи. Спочатку доведіть їх до кипіння, проваріть 5 хвилин, потім злийте воду і залийте свіжою, після чого доваріть до готовності. 
Важливо не залишати приготовані бобові лежати довго, інакше вони стануть більш легким субстратом для ферментації бактеріями кишечнику та сприятимуть більшому газоутворенню.

Ще один спосіб, який допоможе уникнути здуття живота, це додавання до бобових свіжої зелені - листя петрушки, базиліка, кропу, майорану або чебрецю. Ну і загальна порада - якщо ви мало вживаєте бобові, то починайте вводити їх в раціон поступово: 1-2 рази на тиждень в невеликих кількостях, і уважно стежте за реакціями організму.

Артишоки: кислота й подвійне приготування 

Найкраще, що можна зробити, щоб уникнути газоутворення, - це додати трохи кислої рідини під час приготування артишоків, оскільки це допоможе перетворити неперетравлювані цукри на легкозасвоювані. 

Цей процес називається кислотним гідролізом, що звучить набагато заплутаніше, ніж просто додавання лимонного соку або оцту та/або кількох скибочок лимона. Також допомагає подвійне приготування - наприклад, відваріть, а потім обсмажте продукт - що, знову ж таки, розщеплює інулін, який викликає розлад шлунку.

Артишоки з лимоном - безпечна для травлення макота!
Артишоки з лимоном - безпечна для травлення смакота!

У будь-якому випадку, не дозволяйте страху газових інцидентів застерегти вас від приготування бобових й інших продуктів. Натомість їжте їх, коли хочеться, і нехай смакує!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.