YouTube дозволив скаржитися на ШІ-дипфейки: як це зробити

На YouTube тепер можна скаржитися на дипфейки зі штучним інтелектом, якщо на них використали ваше обличчя

YouTube
Стало відомо, куди скардитися на дипфейки на YouTube

На платформі YouTube вирішили оновити політику конфіденційності. Таким чином, тепер сервіс прийматиме скарги від користувачів щодо дипфейків. Йдеться про випадки, коли людина побачила контент, де використали її обличчя за допомогою штучного інтелекту без її згоди на це.

Запити на видалення дипфейків будуть проходити процес оцінювання. Зокрема, йдеться про аналіз, чи дійсно дипфейк створювали навмисно, або це сталося помилково. Також компанія буде вимагати підтвердження, чи автор скарги є дійсно тією особою, проти якої запустили дипфейк. 

Оновлені правила YouTube передбачають, що якщо йдеться про контент, який створили за допомогою штучного інтелекту задля гумору або розваги (наприклад, це пародія), то такі відео можуть не видаляти. Проте це буде залежати від окремого випадку.   

Скаргу на дипфейк можна подати на сторінці подання скарг щодо конфіденційності за посиланням.

У YouTube масова навала фейкових ШІ-відео з Ілоном Маском 

Раніше повідомлялося, що аферисти розповсюдили ШІ-відео з Ілоном Маском, щоб заманити людей в криптовалюту. Зазначається, що на YouTube зловмисники публікують відео, які зроблені за допомогою штучного інтелекту. Аферисти намагалися підробити трансляцію SpaceX для своїх цілей, щоб виманити недосвідчених користувачів у криптовалюту. Стріми відтворювали заздалегідь записані відео з Ілоном Маском, яке аферисти підробили за допомогою штучного інтелекту.   

Усі трансляції зловмисники робили майже однаково. Там транслювалося обличчя Ілона Маска, який перед натовпом розповідає, що інвестування нібито обов'язково працює та подвоює інвестиції, і закликає вкладати кошти в криптовалюту. 

Крім того,  на цих фейкових трансляціях користувачам мережі пропонували сканувати QR-код. Він нібито мав переносити на вебсайт, де люди зможуть "інвестувати напряму" в криптовалюти. Слід зазначити, що експерти часто радять при покупці криптовалют робити це через великі та перевірені платформи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube