У мережі аферисти розповсюдили ШІ-відео з Ілоном Маском, щоб заманити людей в криптовалюту
У YouTube стався наплив відео з Ілоном Маском, засновником компаній Tesla та SpaceX. Ці відео зробили зловмисники за допомогою штучного інтелекту. Аферисти намагалися підробити трансляцію SpaceX для своїх цілей.
Як передає Mashable, за кожним фейковим роликом стоїть компанія, яка намагалася підробити трансляцію SpaceX. Зловмисники хотіли виманити недосвідчених користувачів у криптовалюту. Стріми відтворювали заздалегідь записані відео з Ілоном Маском, яке аферисти підробили за допомогою штучного інтелекту.
Зазначається, що всі трансляції аферисти робили практично однаково. Там транслювалися відео з Ілоном Маском, який стоїть біля екрану SpaceX, який розмовляє з натовпом про можливості інвестування в криптовалюту. У роликах йшлося про те, що інвестування нібито обов'язково працює та подвоює інвестиції.
Зокрема, на цих фейкових трансляціях користувачам мережі пропонували сканувати QR-код. Він нібито мав переносити на вебсайт, де люди зможуть "інвестувати напряму" в криптовалюти. Слід зазначити, що експерти часто радять при покупці криптовалют робити це через великі та перевірені платформи.
Восени 2023 року стався скандал з онлайн-платформою для обміну моделями штучного інтелекту Civitai. Там розгорнули функцію винагород, які дозволяють розмістити оголошення з проханням створити те чи інше ШІ-зображення. У результаті недобросовісні користувачі почали робити дипфейки реальних людей, більшість яких були жінками у сценах з сексуальним підтекстом.
Здебільшого просили відтворити схожість зі знаменитостями та впливовими в соціальних мережах особами. Проте журналісти знайшли принаймні один дипфейк приватної особи. Тобто, жінки, яка не має великої кількості підписників і не є медійною особистістю.
За даними дослідницької компанії Andreessen Horowitz, Civitai є сьомою за популярністю платформою генеративного ШІ. При цьому ситуація з такими дипфейками сексуального характеру, на думку журналістів, поглиблює проблему так званої порнопомсти (коли люди генерують підробні фото чи відео з обличчями людей і розповсюджують їх під виглядом реальних), та загалом зловживання зображеннями будь-яких людей – не лише медійних, чиїми фото переповнений інтернет, а й кого завгодно, хто веде хоча б невелику соціальну активність.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.