Яке сьогодні, 9 вересня, свято: День Обійми свого начальника та День сільського господарства

В цей день народилися американський комік Адам Сендлер та дизайнер Світлана Бевза - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 9 вересня, свято: День Обійми свого начальника та День сільського господарства
А ще 9 вересня Міжнародний день краси та електромобілів

У понеділок, 9 вересня, православна церква шанує пам'ять праведних Йоакима та АнниІменини сьогодні святкують Яким, Олександр, Алексій, Ганна, Опанас, Василь, Григорій, Дмитро, Захар, Йосип, Микита, Сергій, Феодосій, Феофан, Харитон.

9 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Всесвітній день сільського господарства снагадує про важливість сільського господарства в нашому повсякденному житті та необхідність постійних інновацій та дбайливого використання природних ресурсів

Всесвітній день сільського господарства нагадує про важливість сільського господарства в нашому повсякденному житті та необхідність постійних інновацій та дбайливого використання природних ресурсів

Всесвітній день сільського господарства, що відзначається 9 вересня, є нагодою вшанувати один з найдавніших видів діяльності людства - сільське господарство. Цей день не лише про щоденну працю мільйонів людей, задіяних у сільськогосподарському секторі, але про необхідність обізнаності щодо численних викликів, з якими сектор стикається в сучасну епоху.

Сільське господарство лежить в основі людської цивілізації з часів неолітичної революції. Воно охоплює комплекс заходів, пов’язаних з обробкою землі та обробкою ґрунту для виробництва харчових продуктів, волокон та інших необхідних продуктів.

Історично сільське господарство було основним видом економічної діяльності в багатьох країнах, де було зайнято близько 80% робочої сили. Це був час, коли чоловіки, жінки та діти ділили між собою роботу, живучи в гармонії з землею, водою, лісами і тваринами. Навколишнє середовище було збалансованим, відходи були мінімальними, а ресурси повністю використовувалися. Ліси були доглянуті, річки мали чисту воду, а домогосподарства вирощували різних тварин, практикуючи стійкі методи без використання гербіцидів та інсектицидів.

Сьогодні аграрний сектор стикається з численними викликами, серед яких вплив зміни клімату та мінливі тенденції споживання харчових продуктів. Ці виклики вимагають постійного вивчення, розвитку та інновацій у сільському господарстві. Цей сектор відіграє ключову роль у досягненні Цілей сталого розвитку, оскільки точне землеробство може допомогти викорінити голод, зменшити бідність, захистити навколишнє середовище та прискорити економічне зростання.

День «Обійміть свого начальника» – це унікальне свято, яке підкреслює важливість здорових стосунків на робочому місці
День "Обійміть свого начальника"  це унікальне свято, яке підкреслює важливість здорових стосунків на робочому місці

9 вересня День "Обійміть свого начальника" або Національний день "Обійми свого боса" відзначають у Великобританії та США. Це щорічне свято, яке відзначає зв’язок між працівниками та їхніми керівниками. Цей день присвячений вшануванню ролі менеджерів і роботодавців у нашому професійному житті та сприянню позитивним стосункам на робочому місці.

Національний день "Обійми свого начальника" був започаткований сайтом TipTopJob.com у 2008 році. Основною метою цього дня було сприяння покращенню стосунків на робочому місці. Вважалося, що якщо працівники будуть раді обіймати своїх босів, вони зможуть більше насолоджуватися своєю роботою, що призведе до підвищення продуктивності, морального духу та мотивації. Цей день слугує нагадуванням про те, що позитивні робочі стосунки можуть зробити роботу приємнішою, сприяючи збільшенню інновацій та креативності.

Робота, як вид діяльності, має глибоке коріння в людській цивілізації. З перших днів, коли праця була спрямована на задоволення базових потреб, таких як їжа і житло, до створення аграрних суспільств і концепції власності на землю, праця завжди була центральним елементом людського існування. З часом, з початком промислової революції, характер праці та робочих місць зазнав значних змін. Сьогодні, з появою віддалених та гібридних моделей роботи, динаміка робочого місця продовжує розвиватися. Робоче місце та соціальні зв’язки на роботі забезпечують не лише первинну ланку потреб людини, а визначають емоційне задоволення, рівень щасливості особистості.

День "Обійми свого боса" - це більше, ніж просто обійми. Це про побудову міцних робочих стосунків. Хороший бос може мати значний позитивний вплив на робоче життя людини. Начальники часто підтримують своїх працівників, прикривають їх, коли це необхідно, і визнають їхні зусилля, можуть надихати та мотивувати, спонукати до розвитку, бути наставником і підтримкою у важкі періоди. Цей день дає можливість працівникам відповісти взаємністю на цю вдячність і зміцнити зв’язок зі своїми керівниками.

Міжнародний день краси також вважається професійним святом, тому треба обов’язково привітати знайомих перукарів, стилістів, косметологів, дизайнерів, інструкторів з фітнесу, пластичних хірургів, моделей, фотографів — всіх, хто допомагає людям ставати красивими або професійно демонструє красу
Міжнародний день краси також вважається професійним святом, тому треба обов’язково привітати знайомих перукарів, стилістів, косметологів, дизайнерів, інструкторів з фітнесу, пластичних хірургів, моделей, фотографів - всіх, хто допомагає людям ставати красивими або професійно демонструє красу

Краса - це певні особливості об’єктів або живих істот, які роблять їх приємними для сприйняття. Ми бачимо красу всюди - в людях, у квітах, в сході сонця, у витворах мистецтва. Краса є головним предметом естетики - одного з важливих розділів філософії, а ще вона входить до трьох фундаментальних людських цінностей, разом з добром та істиною. Над людською красою працюють косметологи, стилісти, перукарі та інші спеціалісти. Щороку 9 вересня всі вони відзначають своє професійне свято, адже цей день є Міжнародним днем краси. Подія не лише підкреслює важливу роль beauty-індустрії в сучасному світі, а й присвячена красі у всіх її проявах - від зовнішніх до внутрішніх. 

Першість серед культур давнього світу щодо поширення концепції краси займає Єгипет. Як жінки, так і чоловіки там користувалися косметикою, парфумами, робили макіяж та старанно доглядали за тілом. Все це, на їхню думку, не тільки покращувало зовнішність, але й магічним чином впливало на долю. 

Єгиптяни робили депіляцію тіла, а з глини та оливкової олії виготовляли мильну пасту, яка разом з очищенням живила та зволожувала шкіру. Відомі також омолоджувальні молочні ванни легендарної цариці Клеопатри. В якості засобів для макіяжу виступали природні речовини та барвники, такі як охра чи хна, а в складі чорної підводки для повік був отруйний свинець.

У Давній Греції краса теж цінувалася, про що свідчать витвори мистецтва та філософські трактати на цю тему. Греки вважали, що фізична краса прямо пов’язана з внутрішньою, а отже, красиві люди мають моральні чесноти, натомість потворність і недоглянутість вважалися ознаками варварства. Саме в Греції винайшли формулу "золотого перетину", яка пов’язала будь-яку красу, в тому числі людських тіл та облич, з симетрією та балансом. 

Стандарти краси давніх греків можна побачити в зображеннях богинь та богів грецького пантеону, а серед земних жінок ідеалом красуні вважалася Єлена Троянська, яка мала золотаво-руде волосся й блакитні очі. В догляді за тілом і обличчям греки традиційно застосовували  оливкову олію, мед та віск, а також настоянки рослин. Серед засобів декоративної косметики були різноманітні фарби для волосся й повік, рум’яна та перуки. 

В Середні віки люди сприймали тіло лише як вмістилище душі, тому демонструвати тілесну красу вважалося гріхом. За умови закритого одягу головним критерієм краси було обличчя, яке мало бути худим, блідим і високочолим, тому косметика призначалася в основному для відбілювання шкіри, при цьому містила токсичні компоненти. Епоха Відродження принесла інші уявлення - красивими вважали передусім здорових людей, тож красуні тих часів мали середню статуру, здоровий рум’янець і білу шкіру. Основними центрами з виробництва косметики того часу стали Італія та  Франція.

В цей день слід звертати увагу на все красиве, що нас оточує, в тому числі й на красу природи. Тому доречно вибратися в парк, за місто або на берег річки чи моря, насолодитися прекрасними пейзажами і зробити кілька фотографій, враховуючи, що свіже повітря робить колір обличчя яскравішим. 

Електромобілі пропонують більш чутливе прискорення, рекуперативне гальмування та низький центр ваги, що покращує керованість, комфорт та безпеку
Електромобілі пропонують більш чутливе прискорення, рекуперативне гальмування та низький центр ваги, що покращує керованість, комфорт та безпеку

Всесвітній день електромобілів - це щорічне всесвітнє свято, яке відзначається 9 вересняЦе день, що об’єднує людей з усіх куточків світу, щоб підвищити обізнаність про електромобілі та їхні потенційні переваги як для навколишнього середовища, так і для суспільства в цілому.

Вже кілька років поспіль Всесвітній день електромобілів об’єднує компанії та простих людей, політиків та лідерів думок на день, наповнений гаслами та заходами, які сприяють розвитку руху електромобільності в усьому світі. День привернув значну увагу світової політичної системи, його обговорювали в парламенті Великобританії та відзначали провідні радники з питань клімату в Білому домі.

У 2022 році подія набрала понад 300 мільйонів поширень у Twitter, а такі великі компанії, як Ford, NIO, ABB та Leaseplan, приєдналися до святкування електронної мобільності. Основний меседж Всесвітнього дня електромобілів - це більше, ніж просто одноденне святкування; це заклик до дії, який закликає бізнес, політиків та людей по всьому світу до #DriveChange та підтримки переходу до декарбонізованого суспільства.

У Всесвітній день електромобілів варто замислитись про колективну відповідальність, яку ми несемо за перехід до більш екологічних видів транспорту та турботу про навколишнє середовище. Оскільки світ бореться з проблемами зміни клімату, перехід до електромобільності є не просто тенденцією, а необхідністю. Об’єднані зусилля урядів, галузей та окремих осіб мають вирішальне значення для стимулювання цих змін і забезпечення більш екологічного майбутнього для всіх.

Плюшеві ведмедики стали надзвичайно популярними у всьому світі і навіть фігурують у літературі та кінематографі, наприклад, у творах Алана Александра Мілна про Вінні Пуха
Плюшеві ведмедики стали надзвичайно популярними у всьому світі і навіть фігурують у літературі та кінематографі, наприклад, у творах Алана Александра Мілна про Вінні Пуха

Щороку 9 вересня Сполучені Штати, Велика Британія та деякі скандинавські країни святкують День плюшевого ведмедика або День ведмедика Тедді. Назва цієї плюшевої іграшки походить від імені 26-го президента США Теодора Рузвельта. У 1902 році на полюванні в штаті Міссісіпі президент пошкодував мале ведмежа та не став у нього стріляти. Це стало приводом для численних карикатур. У тому ж році власники магазину іграшок Морріс і Роуз Мічтом, емігранти з Росії, створили першого плюшевого ведмедика, схожого на того, що зображувався на карикатурах, і назвали його ведмежа Тедді (Teddy Bear). Вони написали лист-звернення до Теодора Рузвельта з проханням називати свою іграшку саме так.

Існує ще одна версія походження плюшевого ведмедика, за якою Маргарет Штайф у 1902 році втілила ідею свого племінника Річарда та створила перше ведмежа, у якого рухалися лапи. За рік, в 1903, на виставці у Лейпцигу ці іграшки були придбані одним американцем у кількості 3 000 штук, а ще через рік у Сент-Луїсі було розпродано вже 12 000 цих іграшок. За це Маргарет і Річарда було нагороджено золотою медаллю.

9 вересня - яке сьогодні церковне свято

Наші пращури присвячували це народне свято збору ягід калини та горобини
Наші пращури присвячували це народне свято збору ягід калини та горобини

У православному календарі день пам'яті праведних Іоакима та Анни. Вони були батьками Пресвятої Діви Марії. Праведний Йоаким походив із племені Юдиного, роду царського, а праведна Анна з племені Левіїна, роду Аарона, священика. Вони жили в Назареті та були багатими та щедрими людьми. Вони ділили свої доходи на три частини: одну давали на Божий храм, іншу - бідним, а з третьої жили самі.

Вони довго не могли мати дітей і страждали від цього. Тому Йоаким і Анна молилися Богу за дарування їм потомства і одного разу їм з'явився архангел Гавриїл, який обіцяв їм народження дочки, яка буде присвячена Богу і стане відома всьому світу. Народилася у них Пресвята Богородиця, коли Йоакиму було 70 років, а Ганні - 60 років. Коли дитині виповнилося три роки, вони принесли її до храму Господнього, де він залишився до 12 років.

Праведний Іоаким упокоївся через кілька років після того, як Марію ввели до храму Господнього, маючи 80 років від дня народження. Праведна Анна, залишившись вдовою, переселилася з Назарету до Єрусалиму і проживала при Єрусалимському храмі, поруч зі своєю дочкою.

У свято 9 вересня бездітні пари молилися святому Йоакиму та Ганні за поповнення в сім'ї. Люди вірили, що молитва батькам Богородиці допоможе навіть людям, які вже втратили надію. А пари, які вже мають дитину, молилися святим про другу дитину.

Хто народився 9 вересня

9 вересня 1966 р. - Адам Річард Сендлер - американський комік, кіноактор, музикант, сценарист і кінопродюсер. Найбільш відомий завдяки головним ролям у фільмах "Біллі Медісон", "Щасливчик Гілмор" і "Великий тато", він також здобув успіх у романтичних та драматичних фільмах, таких як "Співак на весіллі", "Кохання, що збиває з ніг", "Іспанська англійська" та ін.

Адам Річард Сендлер
Адам Річард Сендлер

9 вересня 1966 р. - Мішель Мюллер - французький актор, режисер, сценарист. 1998 року Мюллер отримав одну з центральних ролей у стрічці "Шлях вільний". Після цього він неодноразово виступав у головних ролях, зокрема у фільмах "Поганий настрій", "Це не я, це інший", а також у серіалі "Президент Ено".

Мішель Мюллер
Мішель Мюллер

9 вересня 1980 р. - Мішель Інгрід Вільямс - американська актриса. За виконання ролі Мерилін Монро у трагікомедії "7 днів і ночей з Мерилін" Мішель Вільямс була удостоєна першої статуетки премії "Золотий глобус" та номінацій на премії "Оскар" та BAFTA.

Мішель Інгрід Вільямс
Мішель Інгрід Вільямс

9 вересня 1982 р. - Світлана Юріївна Бевза - дизайнер, власниця та креативний директор BEVZA, одного з найвідоміших українських модних брендів у світі.

Світлана Юріївна Бевза
Світлана Юріївна Бевза

9 вересня 1983 р. - Зої Свайкорд Казан - американська актриса і сценаристка. У 2008 році, у картині "Я і Орсон Уеллс" Зої грає разом із такими зірками, як Зак Ефрон і Клер Дейнс, у "Августі" - з Джошем Хартнеттом. Також вона зіграла в гучній драмі "Дорога змін" за книгою Річарда Йейтса з Леонардо Ді Капріо та Кейт Уінслет у головних ролях.

Зої Свайкорд Казан
Зої Свайкорд Казан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube