В цей день народилися турецький актор Джан Яман та шведський актор Мікаель Нюквіст
У п'ятницю, 8 листопада, православна церква шанує пам'ять Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Іменини сьогодні святкують Гавриїл, Михайло, Павло, Рафаель, Марта, Марфа. А які ще свята відзначають цього дня у світі - розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме ця дата вважається дуже вдалою для сімейних справ.
Щорічно 8 листопада весь світ відзначає Всесвітній день містобудування (урбанізму), який вигадали задля привернення уваги до урбанізму та розвитку міської інфраструктури. Пропозицію щодо введення такої події вперше зробив у 40-х роках Карлос Марія делла Паолера - професор університету Буенос-Айреса. Вже в 1949 році розпочалося святкування Всесвітнього дня містобудування.
8 листопада приймають вітання будівники, архітектори, конструктори, проектувальники, пророби, малярі, забудовники тощо. Завдяки цим професіям кожне місто, село та мегаполіс отримує свій неповторний вигляд та стиль. Від якості виконання роботи залежить якість будівель та інфраструктури в цілому, тому нехтувати фахівцями містобудування недопустимо.
8 листопада у США відзначають День "Приготуйте щось сміливе та гостреньке". Можна сказати, що це свято кулінарного натхнення, часнику й гострого перцю! Приготуйте щось з цими інгредієнтами у саме сьогодні. Такі сміливі й гостренькі страви - гарна ідея для прохолодного листопадового дня, вони зігрівають й мають користь для імунітету.
8 листопада мешканці різних країн відзначають Всесвітній день без Wi-Fi. Відзначати свято запропонувала у 2016 році Міжнародна федерація захисників довкілля FAI, що зареєстрована у Венесуелі. Цей день дозволяє користувачам безпровідних технологій зробити фізичне, розумове, емоційне "перезавантаження". Wi-Fi як інноваційна технологія була розроблена у 1999 році компаніями Nokia та Aironet, потім викуплена Cisco. Створений альянс корпорацій отримав назву WECA та зареєстрував новий спосіб передачі даних Wi-Fi.
Мета свята полягає в тому, щоб підвищити обізнаність світового суспільства щодо вірогідних ризиків для організму через постійне використання глобальної мережі, спрямувати людей до "живого" спілкування та хоч на день відволікти від сайтів, блогів, месенджерів тощо.
У США 8 листопада відзначається Міжнародний день каламбурів або День підбурювача та пособника. Ця неофіційна подія - це свято гри слів. День каламбурів - це день, присвячений мистецтву каламбуру. Це день, коли погані каламбури не просто толеруються, а заохочуються, а стогони, які вони зазвичай викликають, змінюються сміхом. Це дивне свято вшановує каламбур, також відомий як парономазія - форма гри слів, яка використовує різні значення слів для досягнення гумористичного або риторичного ефекту. Цей день нагадує про необхідність розслабитися і посміятися з друзями, родиною та колегами. Це свято сміху та веселощів, коли можна розсмішити один одного жартами, каламбурами та розіграшами. У світі, часто обтяженому турботами й складними ситуаціями, День каламбурів пропонує нам нагоду для перезавантаження та відпочинку, пропагуючи простий, радісний сміх та доступні способи для радості.
Хоча точне походження Дня каламбурів невідоме, є припущення, що він міг виникнути в 1970-х роках. Каламбур має набагато довшу історію, яка сягає корінням у стародавні цивілізації. Єгиптяни використовували каламбури в міфах і тлумаченні снів, китайці - в царських указах, а шумери - в клинописі. Єврейська Біблія та ієрогліфи майя також містять каламбури, що свідчить про те, що люди здавна користувалися цим мовним вивертом.
Цей день присвячений не лише сучасному каламбуру, але й історичному значенню каламбурів у людській культурі. Каламбури завжди були основою гумору та комунікації. Навіть значні історичні події мають свої світлі сторони, про що свідчать анекдоти та байки про них.
Єдина мета цього дня - поширювати радість і сміх. День каламбурів - нагадує нам, що радість можна знайти в найменших речах, наприклад, у дотепному каламбурі. День каламбурів - це більше не просто можливість пожартувати, це день, щоб оцінити дотепність і гумор, які дарує нам мова. Це день, коли можна поділитися посмішкою, поспілкуватися за допомогою дотепного звороту і згадати, що іноді сміх - це справді найкращі ліки.
8 листопада в церковному календарі - Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних. Свято встановив Лаодикійський собор у IV столітті. Дату обрали невипадково. Адже листопад дев'ятий місяць від початку року за старими традиціями (починався в березні). А число "дев'ять" символізує ангельські чини. Восьме число (дата) вказує на "восьмий день", у який, за церковними переказами, має відбутися Собор усіх сил Небесних під час Страшного суду. У Писанні архангел Михаїл часто повстає в образі "князя", "вождя воїнства Господнього". Його зображували як борця проти безбожництва і диявола.
У це народне свято зазвичай наставала невелика відлига. Дороги вкривалися непрохідним брудом, у якому грузли вози. Тому Собор архангела Михаїла здавна вважається невдалим для будь-яких поїздок і подорожей.
8 листопада 1960 р. - Рольф Оке Мікаель Нюквіст - шведський актор. Найвідоміший за ролями в серіалі "Бек" і екранізації трилогії "Міленіум" у ролі Мікаеля Блумквіста.
8 листопада 1975 р. - Тара Донна Рід - американська актриса. У 2001 і 2002 роках вона знялася в "Американському пирозі 2" і "Королі вечірок", після чого повернулася на телеканал NBC у комедійний серіал "Клініка". З 2003 по 2005 рік Рід з'явилася у фільмах "Дочка мого боса" і "Один у темряві".
8 листопада 1989 р. - Джан Яман - турецький актор і модель. У 2018 році отримав премію "Золотий метелик" за найкращу чоловічу роль у романтичній комедії "Рання пташка". Також знімався в серіалах "Справи сердечні", "Кохання на зло", "Хто з нас не кохав?", "Повня", і "Містер помилка".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.