"Запроси мене у сни" - це фанатське відео створено в рамках хакатону АІрі для гурту ДРУГА РІКА за допомогою нейромереж, над ним працювало 42 кріейтора!
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Погода
Дізнайся прогноз для твого міста
Оновлено станом на
Кулінарний рецепт від Інформатора
Три ідеальні обіди, які можна брати з собою на роботу
Якби українці не любили борщ, якого існує понад 70 рецептів, а одне й те саме на обід – набридає. Пропонуємо вашій увазі страви, які ви, скоріше за все, ще не пробували. Готуються вони доволі просто, і їх можна з легкістю брати на обід в офіс.
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
15.01.2025
З 1 вересня 2023 року Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) перейшли на новий церковний календар. Тепер вони відзначатимуть церковні свята відповідно до новоюліанського календаря (замість юліанського) на 13 днів раніше. Інформатор розповість коли і які церковні свята у листопаді 2024 року будуть за новим календарем.
В третьому місяці осені 2024 року в новому православному календарі кілька значущих церковних свят - Собор Архістратига Михаїла, Введення в храм Пресвятої Богородиці та апостола Андрія Первозванного. Також в останньому місяці осені починається Різдвяний піст.
1 листопада - безсрібників і чудотворців Косми та Даміана.
2 листопада - мучеників Акіндіна, Пігасія, Аффонія, Елпідифора, Анемподиста та іже з ними.
3 листопада - оновлення храму святого великомученика Георгія в Лідді, мучеників Акепсима єпископа, Іосифа пресвітера та Аіфала диякона.
4 листопада - священномучеників Никандра єпископа Мирського, і Єрмея пресвітера, преподобного Меркурія, постника Києво-Печерського, святителя Петра (Конашевича), митрополита Тобольського.
8 листопада - Собор Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних (день Архангела Михайла).
9 листопада - ікони Божої Матері, іменованої "Скоропослушниця", преподобної Матрони Константинопольської, преподобного Онісіфора, сповідника Києво-Печерського, святителя Нектарія Єгинського, митрополита Пентапольського.
10 листопада - мученика Ореста, лікаря.
11 листопада - преподобного Феодора Студита, сповідника.
12 листопада - святителя Іоанна Милостивого, патріарха Олександрійського.
13 листопада - святителя Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського.
14 листопада - апостола Пилипа, заговини на Різдвяний піст.
15 листопада - мучеників і сповідників Гурія, Самона і Авіва, преподобного Паїсія Величковського, починається Різдвяний піст.
16 листопада - апостола і євангеліста Матвія.
17 листопада - святителя Григорія чудотворця, єпископа Неокесарійського.
18 листопада - мученика Платона Анкірського, мучеників диякона Романа Кесарійського, отрока Варула, а також Закхея, диякона Гадаринського, і Алфея, читця Кесарійського.
19 листопада - пророка Авдія, преподобного Варлаама, ігумена Києво-Печерського, ікони Божої Матері "У скорботах і печалях Утіха".
20 листопада - святителя Прокла, архієпископа Константинопольського.
21 листопада - Введення в храм Пресвятої Богородиці.
22 листопада - апостолів від 70-ти Филимона й Архипа та мучениці рівноапостольної Апфії, благовірного Ярополка, князя Володимиро-Волинського.
23 листопада - святителя Амфілохія, єпископа Іконійського.
25 листопада - священномучеників Климента, папи Римського, і Петра, архієпископа Олександрійського, віддання свята Введення в храм Пресвятої Богородиці.
26 листопада - преподобного Аліпія стовпника.
27 листопада - ікони Божої Матері, іменованої "Знамення", великомученика Якова Персянина.
28 листопада - мученика Іринарха Севастійського і з ним святих семи дружин.
29 листопада - мученика Парамона і з ним 370-ти мучеників, преподобного Нектарія Києво-Печерського.
Декілька років тому держава зробила перші кроки до календарної реформи - тоді запровадили вихідний на Різдво 25 грудня. Перехід на новий календар став важким кроком, на який не наважувалися десятиліттями. Однак після повномасштабного вторгнення росії це питання набуло політичного забарвлення і більшість українців підтримали такий крок. До суто технічних календарних аргументів додалися й політичні - треба рухатися від Москви до Європи. У тому числі й щодо релігійних свят.
Основне значення цієї зміни полягає в тому, що тепер ПЦУ приєднається до всесвітньої православної спільноти, в якій більшість церков вже використовують новий календар.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.