Яке сьогодні, 25 вересня, свято: Всесвітній день мрії та коміксів

В цей день народилися американський актор Вілл Сміт та українська акторка Людмила Єфименко - свята, церковні та народні традиції

Яке сьогодні, 25 вересня, свято: Всесвітній день мрії та коміксів
А ще 25 вересня День математичних оповідань та Всесвітній день легенів

У середу, 25 вересня, православна церква шанує пам'ять преподобної Єфросинії ОлександрійськоїІменини сьогодні святкують Олександр, Афанасій, Герман, Євген, Максим, Микола, Остап, Павло, Прохор, Роман, Сергій, Єфросинія.

25 вересня - яке сьогодні свято в різних країнах

Тематика дня орієнтована на поширення інформації про підтримання здоров’я легенів
Тематика дня орієнтована на поширення інформації про підтримання здоров’я легенів

25 вересня щороку відзначають Всесвітній день легенів. Вперше World Lung Day святкували у 2016 році. Запропонував цю ідею Мічіакі Місіма - президент Кіотської асамблеї FIRS. Відзначення дня легенів особливо актуальне в наші дні, адже забруднена екологія, споживання тютюну та погані умови життя впливають на здоров’я легенів негативним чином.

День математичного сторітелінгу – це не просто святкування математики, це трансформація того, як ми підходимо до цього важливого предмету і розуміємо його
День математичного сторітелінгу - це не просто святкування математики, це трансформація того, як ми підходимо до цього важливого предмету і розуміємо його

25 вересня відзначають День математичних оповідань - це унікальна подія, яка поєднує красу розповіді з логічним світом математики. Цей день заохочує викладачів, студентів та ентузіастів вивчати математику за допомогою історій, роблячи цей предмет більш цікавим та зрозумілим.

Математика існує приблизно з 3000 року до нашої ери, розвиваючись протягом багатьох років. Однак традиційний акцент на запам’ятовуванні у викладанні математики часто робив цей предмет страшним. У 2009 році Спільнота природничої математики заснувала День математичного оповідання, натхненна доктором Марією Друйковою, щоб заохотити більш цікавий підхід до математичної освіти через розповідь історій, ігри, головоломки та відео.

День математичного оповідання підкреслює важливість зв’язку математики з повсякденним життям і виходу за рамки простого запам’ятовування. Розповідання історій на уроках математики допомагає розвивати навички розв’язування задач, аналітичне мислення та здібності до міркувань. Це також робить математику менш лякаючою і більш доступною для людей різного віку.

Смішні малюнки, послідовність яких показує певну розповідь, набули популярності в усьому світі
Смішні малюнки, послідовність яких показує певну розповідь, набули популярності в усьому світі

Кожного року 25 вересня прихильники жанру мальованих історій святкують День коміксів. Вважають, що перші комікси з’явилися в США. Але насправді це сталося в Європі у XIX столітті. У 1825 році було засновано The Glasgow Looking Glass - видання, що спеціалізувалось на даному жанрі. Пізніше, у 1895 році, Річард Фелтон створив комікси з постійними персонажами.

У США перший комікс надрукували в 1892 році. Гумористичні історії дуже подобались читачам, тому тиражі розкуповувались за декілька днів. Починаючи з 1938 року популярності набули супергерої та їхні пригоди. Весь світ побачив Супермена, Бетмена, Мікі Мауса та Капітана Америку. Поступово жанр набуває більш дорослих тем, герої стають складнішими, з’являються страшилки. Видавництва друкують комікси за мотивами серіалів та фільмів.

Для тих, хто мріє оволодіти певною професією, Всесвітній день мрії — чудовий привід зробити перший крок в цьому напрямку, наприклад, написати перший розділ давно задуманої власної книги
Для тих, хто мріє оволодіти певною професією, Всесвітній день мрії - чудовий привід зробити перший крок в цьому напрямку, наприклад, написати перший розділ давно задуманої власної книги

Мрії - це яскраві образи в нашому внутрішньому світі, що сприймаються як реалістичні й фантастичні, недосяжні або цілком можливі для втілення. Кажуть, що історія людства є історією великих мрійників, адже відкриті материки, доленосні винаходи, геніальні твори мистецтва - все це починалося з мрій, які спершу здавалися дивними чи нездійсненними. Сучасна психологія визнає, що мріяти корисно - це дозволяє людині наповнюватися позитивними емоціями та моделювати бажаний варіант свого майбутнього, тому процес мрій часто включають до практик психотерапії та курсів особистісного розвитку. Також існує свято, яке називається Всесвітнім днем мрії - його щороку відзначають 25 вересня. 

Досліджень, присвячених мріям, небагато, та й почалися вони лише в минулому столітті,  тому  про цю людську здатність нам відомо передусім з власного досвіду - кожна людина хоча б раз про щось мріяла. З наукового погляду, мрія - це емоційно забарвлений образ бажаного майбутнього, який має суб’єктивну значущість та цінність для людини. 

Довгий час мрії сприймалися психологами негативно - їх вважали безплідними фантазіями та мало не проявом звичайних лінощів. На щастя, зараз професійна думка щодо мрій змінилася на протилежну, а з біографій відомих вчених, винахідників, митців та політичних діячів ми дізнаємося, як мрія виявлялася двигуном для відкриттів та соціальних досягнень.

Пристрасним мрійником був визнаний геній Леонардо да Вінчі. Його картини, фрески, всі технічні винаходи стали реалізацією мрії про людську досконалість. Наприклад, бажання літати, наче птах, спонукало Леонардо до створення прототипів парашута та дельтаплана, а мрія ходити по воді, як це робив Христос, допомогла з’явитися ідеї водних лиж та водолазного костюма. 

25 вересня слід виділити трохи часу для того, щоб зосередитися на своїй мріях, цілях та ідеях, які можуть змінити життя, покращити стосунки чи вдосконалити бізнес. Деяким людям буває важко визначитися щодо своєї головної мрії, тому для них це гарна нагода краще пізнати себе та свої найзаповітніші бажання.

25 вересня - яке сьогодні церковне свято

У свято 25 вересня наші пращури різали курей для особистого вживання і на продаж
У свято 25 вересня наші пращури різали курей для особистого вживання і на продаж

25 вересня в церковному календарі - день пам'яті преподобної Єфросинії Олександрійської. Дівчинка народилася в заможній родині в Олександрії. Її мати рано померла, тому Єфросинія виросла під вихованням батька Пануфрія, який сповідував християнство. Коли дівчині виповнилося 18 років, батько вирішив, що настав час видати її заміж. Відправив він її в монастир, щоб вона отримала благословення на майбутній шлюб. Довго ігумен розмовляв з Єфросинією, а потім дав благословення. Однак сама дівчина мріяла про життя в монастирі.

Таємно вона прийняла постриг, а потім покинула рідну домівку, щоб оселитися в монастирі та вести усамітнене життя в молитвах. Однак Єфросинія боялася, що батько може знайти її в монастирі, а тому прикинулася юнаком, назвавши себе Ізмарагдом. Ченці не впізнали переодягнену Єфросинію. Жила дівчина у відокремленій келії 38 років і досягла духовної досконалості. Лише перед смертю повідала свою таємницю батькові, попросивши, щоб її поховали поруч із матір'ю. Коли вона померла, батько сам прийняв чернецтво і жив у тому ж монастирі, що і його дочка. А все майно роздав біднякам.

У цю дату збирали капустяні качани та готували страви з капусти. Найулюбленішими капустяними стравами в українців були голубці та борщ. Залишки капусти наші предки квасили в бочках. Під час квашення додавали ягоди брусниці або журавлини. У кожної родини був свій рецепт квашення.

Хто народився 25 вересня

25 вересня 1944 р. - Майкл Кірк Дуглас - американський актор і продюсер. У другій половині 1980-х Дуглас зіграв, на думку багатьох критиків, три свої найвидатніші ролі - у фільмах "Фатальний потяг", в Олівера Стоуна у фільмі "Волл-стріт" і у свого друга Денні Де Віто у стрічці "Війна Роузів".

Майкл Кірк Дуглас
Майкл Кірк Дуглас

25 вересня 1949 р. - Педро Альмодовар Кабальєро - іспанський кінорежисер, кінопродюсер і сценарист. Світове визнання Альмодовару принесла ексцентрична комедія "Жінки на межі нервового зриву". 

Педро Альмодовар Кабальєро
Педро Альмодовар Кабальєро

25 вересня 1951 р. - Людмила Пилипівна Єфименко - українська акторка; виступила також педагогом, кіносценаристом і кінорежисером. Знімалась у фільмах "Шлях мерця", "11 дітей з Моршина", "Молитва за гетьмана Мазепу" та інших. 

Людмила Пилипівна Єфименко
Людмила Пилипівна Єфименко

25 вересня 1957 р. - Майкл Сорен Медсен - американський актор, який знявся більш ніж у 170 фільмах. Найвідоміший завдяки своїй участі в таких картинах, як "Скажені пси", "Донні Браско", "Вбити Білла", "Місто гріхів", "Мерзенна вісімка" та інших.

Майкл Сорен Медсен
Майкл Сорен Медсен

25 вересня 1968 р. - Віллард Керролл Сміт Другий - американський актор, режисер і хіп-хоп-виконавець. У 2016 році він зіграв Дедшота в супергеройському бойовику "Загін самогубців". Того ж року знявся в драмі "Примарна краса".

Віллард Керролл Сміт Другий
Віллард Керролл Сміт Другий

25 вересня 1969 р. - Кетрін Зета-Джонс - британська актриса. Одна з помітних робіт актриси - роль у фільмі "Легенда Зорро" (2005) з Антоніо Бандерасом.

Кетрін Зета-Джонс
Кетрін Зета-Джонс

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube