В цей день народилися американська акторка Блейк Лайвлі та німецька супермодель Клаудія Шиффер - свята, церковні та народні традиції
У неділю, 25 серпня, Україна відзначає День шахтаря, а православна церква шанує пам'ять мученика Созонта. Іменини сьогодні святкують Олександр, Андрій, Василь, Григорій, Євген, Іоанн, Лев, Лука, Макар, Михайло, Микола, Пахомій, Петро, Сава, Стефан.
25 серпня у православному календарі день пам'яті мученика Созонта. Созонт народився в Лікаонії, де він був пастухом. Він читав Святе Письмо і проповідував Христа серед інших пастухів. Багатьох із них він переконав прийняти християнську віру і хрещення. Однієї з ночей Созонт мав видіння, яке закликало його до подвигу мучеництва за Христа.
Созонт прибув до міста Помпеополь у Кілікії, де правитель Максиміан приносив жертви перед золотою статуєю одного з язичницьких богів. Созонт потайки увійшов до храму і відламав золоту руку у статуї. Розбив її на частини й роздав золото бідним. Коли пошкодження ідола було помічено, Созонт сам прийшов до правителя і заявив про свій вчинок. Він пояснив, що ідол - це не Бог, а безпорадна і бездушна статуя, яка не може допомогти нікому, навіть самому собі. Справжнім Богом Созонт визнавав Ісуса Христа.
Розлючений правитель наказав мучити Созонта. Спочатку його повісили на дерево і стругали по ребрах залізними кігтями, потім вдягнули його ноги в залізні чоботи з гострими цвяхами всередині й водили містом. Ходячи містом у чоботях і витримуючи біль, Созонт славив Бога. Потім його знову повісили на дерево і сильно били залізними палицями, кістки його були роздроблені, а сам мученик помер.
Правитель не хотів, щоб тіло стало предметом шанування християн. Коли тіло поклали у вогонь, то раптом блиснула блискавка, загримів грім і пішов сильний дощ із градом, через що вогонь згас. Вночі християни забрали тіло Созонта і поховали його. Біля труни мученика і біля джерела, що текло під дубом, де отримав одкровення зверху Созонт, віряни отримували зцілення.
Дата 25 серпня вважається придатною для лікування будь-яких хвороб, проходження обстежень і загартовування організму. За прикметами той, хто сьогодні займеться своїм здоров'ям, до кінця року не хворітиме. Дуже корисними для організму цього дня будуть прогулянки росяною травою і походи в лазню.
В останню неділю серпня Україна відзначає професійне свято шахтарів - День шахтаря. Люди цієї суворої професії отримують вітання рідних та колег. Найбільш видатні трудівники отримують подяки та нагороди.
10 вересня 1947 року був опублікований Указ №32, за яким затверджувалося святкування Дня шахтаря в останню неділю серпня. Це відбулося за ініціативи міністрів вугільної промисловості Засядька та Оніки. На той час шахти працювали у шестиденному режимі, а вихідні були у фіксовані числа кожного місяця. Впровадження свята пов’язують зі стаханівським рекордом. Олексій Стаханов встановив історичний рекорд з добутку вугілля в нічну зміну з 30 на 31 серпня - 102 тони за 5 годин 45 хвилин. Це в 14 разів перевищило встановлену на той час норму на одного працівника.
Святкування Дня шахтаря у незалежній Україні було офіційно затверджено у 1993 році Указом президента Кравчука. Відтоді працівники шахт щороку святкують цей день. Їхня праця вважається дуже шкідливою для здоров’я, небезпечною та складною. Тому для шахтарів та їх родин ця подія є визначною й очікуваною.
День міста Донецьк відзначається останню неділю серпня. Це промисловий центр сходу України. Донецьк посідав п’яте місце за чисельністю населення станом на 2014 рік (понад 960 тис. людей) серед інших міст держави. Першу назву - Юзівка - місто отримало на честь засновника, британського підприємця Джона Юза (Г’юз). З 1924 по 1961 рік місто мало назву Сталіно, а вже потім було перейменоване у Донецьк.
Освоєння степових земель краю розпочали козаки Донського та Запорізького військ. У 1869 році Джон Юз розпочав на цій території будівництво металургійного заводу. Для розміщення працівників звели робітниче поселення. Поступово з іншими населеними пунктами Юзівку з’єднала мережа залізничних колій. Стрімкий розвиток металургійної та гірничої промисловості сприяв економічному зростанню всього Донбасу, центром якого стала Юзівка, що у 1917 році отримала статус міста.
У 1978 році чисельність населення Донецьку перевищила 1 мільйон людей, але через демографічну кризу суттєво зменшилася. У 2012 році за даними дослідження "Рейтинг ТОП-100. Кращі міста та регіони України" Донецьк був нагороджений дипломом першого ступеню за високий рівень соціально-економічного розвитку.
В останню неділю серпня святкує свій День народження місто Рівне, що розташоване на північному заході України. Воно має давню історію. Панорами сучасного Рівного прикрашають старовинні архітектурні будови, храми, церкви.
Перші документальні письмові відомості про місто зафіксовані в польській хроніці Rocznik kapituły krakowskiej, датованій 1283 роком. Рівне згадується як населений пункт Галицько-Волинського князівства. З другої половини XIV сторіччя Рівне входить до складу Великого Литовського князівства, а в 1492 році отримує Магдебурзьке право.
Місто знаходилося під правлінням князів Острозьких, потім було під владою Речі Посполитої. У цей період Рівне пережило епідемію чуми та страшенну пожежу. В 1703 році під час Північної війни місто захоплюють війська Карла XII, після чого воно переходить під владу польської шляхти. У 1795 році Рівне стає повітовим містом Російської імперії. З 1921 по 1939 рік входить до складу Польщі. Такі часті зміни в історії міста наклали свій відбиток на культуру, традиції, архітектуру.
25 серпня називають Днем народженням бляшанки, чи консервної банки. З одного боку може здаватися, що це доволі несерйозна дата. Однак, якщо подумати, які можливості отримало людство завдяки цьому винаходу, то сприйняття свята у вас різко зміниться. Бляшанка - ідеальна посудина для тривалого зберігання та транспортування різних страв. Водночас вміст консервної банки інколи смачніший від вишуканих ресторанних страв.
В бляшанках зберігають рибні, м’ясні, овочеві, фруктові консерви. Варто тільки згадати про кільку в томатному соусі, чи тушонку, які з апетитом з’їдаються на свіжому повітрі. В консервних банках нерідко пропонують готові каші: гречану, рисову, пшоняну тощо. Достатньо відкрити бляшанку, викласти готовий продукт на сковорідку та розігріти. Не можна обділити увагою і смачні десерти: фрукти у власному соку. Ось чому важливість консервної банки важко переоцінити, а присвячене їй свято дозволяє висловити вдячність її винахідникам.
Першу консервну банку винайшов мешканець Великобританії Пітер Дюран у 1810 році. Винахідникові спало на думку замінити важке скло бляшаними виробами. Дюрану вистачило три роки, щоб втілити свою задумку в життя. Першим його дітищем став сталевий контейнер. В таких поставляли їжу для солдатів англійської армії. Єдиним недоліком такого винаходу стала його велика вага - один такий контейнер важив півкілограма. Для того, щоб хоча б трохи зменшити вагу виробу, винахідник намагався потоншити його стінки. Для цього активно використовувалися різні інструменти, навіть сокири. Спочатку у виробництві консервних банок, а саме для припою швів, застосовувалися шкідливі метали, зокрема свинець, який отруював їжу та тих, хто її споживав. Проте пізніше від його використання відмовилися.
Завдяки новітнім підходам та технологіям бляшанки стали такими, якими ми їх знаємо Легшими їх зробив винахідник Генрі Бессерман, який винайшов низьковуглецеву сталь. Винайдений метал був не тільки набагато легшим за звичайну сталь, але й володів властивостями, які дозволяли легко гнути та змінювати форму виробів у ході виробництва.
У 1858 році було винайдено та запатентовано спеціальний ніж для відкриття консервних банок. Перші такі ножі використовувалися американськими солдатами в часи громадянської війни 1861-65 рр. На початку 20-го століття почали випускати електричні консервні ножі.
Щорічно 25 серпня планета святкує День примирливого поцілунку - це день, присвячений наведенню мостів і вирішенню конфліктів. Це свято є національним у США і просто популярним у світі. Засновником цього дня, подібного до Дня національного примирення, який проводиться 2 квітня, є американка Жаклін Мілгейт з готелю “Хілтон”, штат Нью-Йорк. Вона усвідомлювала важливість налагодження стосунків і хотіла визначити день, коли люди могли б зосередитися на відновленні розірваних зв’язків.
Незалежно від того, чи це розбіжності з коханою людиною, другом або колегою, цей день заохочує всіх відкласти в сторону свої суперечки, запропонувати або прийняти вибачення і зміцнити свої зв’язки.
Як одного разу сказав Махатма Ганді: "Слабкий ніколи не може пробачити. Прощення - це властивість сильних". Тримання образи може бути згубним для добробуту, тоді як прощення може принести мир і зцілення. У цей день людей заохочують відпустити минулі образи та прийняти дух примирення.
Поцілунки та примирення часто вважаються найкращою частиною суперечки, особливо серед закоханих. Це нагадування про те, що, попри випадкові розбіжності та сварки, любов і зв’язок, які ми поділяємо, є сильнішими й важливішими.
Перші згадки про поцілунки з’явилися у давніх писаннях, датованих 1500 роком до нашої ери. Першими повідомили про них люди, які раніше жили на території сучасної Індії - в ті часи в цій місцевості поцілунком вважалось потирання носами. Пізніше поцілунки завдяки воїнам Олександра Македонського вийшли за кордони Індії та стали світовим явищем. Згодом різні культури сприйняли цей інтимний акт і додали до нього свої унікальні відтінки.
У найближчу неділю до 26 серпня різні країни святкують Всесвітній день топлес. З найбільшим розмахом свято проходить у Сполучених Штатах. Метою проведення заходів є підтримка прав жінок ходити топлес у громадських місцях з метою забезпечення гендерної рівності. У деяких штатах закон надає жінкам це право, тому акції відбуваються в регіонах, де жінкам заборонено ходити топлес.
Ще 26 серпня 1971 року Конгрес США затвердив рівність прав жінок з чоловіками. А історія свята International Go Topless Day почалася у 2005 році як протест проти арешту активістки Джилл Коккаро (Фенікс Філі) за публічне оголення у Нью-Йорку. Влада штату була змушена сплатити Філі 29 тисяч доларів, бо жіночий топлес тут не заборонений. У 2007 році група Go Topless з Невади, яку заснував Клод Ворилон, лідер Raelian Movement, запропонував святкування цього дня. Перше свято топлес відбулося у 2008 році. Заходи проходять у різних форматах і поступово розповсюджуються по всьому світу. Дуже часто акції супроводжуються втручанням поліції та арештами, оскільки заходи дозволені за певних обмежень.
25 серпня 1958 р. - Тімоті Волтер Бертон - американський кінорежисер, сценарист, продюсер, мультиплікатор і поет. Як режисер, Бертон прославився такими фільмами, як "Едвард Руки-ножиці", "Сонна лощина", "Бітлджус", "Велика риба", дилогія "Бетмен"/"Бетмен повертається" та ін.
25 серпня 1961 р. - Еллі Вокер - американська акторка, найбільш відома за ролями у фільмах "Універсальний солдат" і "Поки ти спав", а також телесеріалами "Профайлер", "Сини анархії" і "Захисниця".
25 серпня 1967 р. - Томас Ентоні "Том" Голландер - англійський актор. За свою кінокар'єру знімався в таких фільмах, як "Енігма", "Госфорд Парк", "Гордість і упередження", "Пірати Карибського моря: Скриня мерця", "Пірати Карибського моря: На краю світу", "Ханна. Досконала зброя", "Бойфренд із майбутнього" та інх.
25 серпня 1970 р. - Клаудія Марія Шиффер - німецька супермодель, кіноактриса, кінопродюсерка і посол доброї волі ЮНІСЕФ від Великої Британії. Клаудія працювала з такими журналами, як Cosmopolitan, Elle, Esquire, GQ, Harper's Bazaar, Marie Claire, Playboy, Rolling Stone, Time, Vanity Fair, Vogue. Шиффер брала участь у показах майже всіх провідних модельєрів.
25 серпня 1987 р. - Блейк Лайвлі, уроджена Блейк Еллендер Браун - американська акторка та фотомодель. Найбільш відома завдяки ролі Серени ван дер Вудсен у телесеріалі "Пліткарка", і ролям у фільмах "Століття Адалін", "Мілина" і "Просте прохання".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.