У Швеції створили модель штучного інтелекту для ранньої діагностики аутизму у дітей

Раннє виявлення аутизму є важливим для терапевтичних практик, які допоможуть дітям розвиватися

У Швеції створили модель штучного інтелекту для ранньої діагностики аутизму у дітей
Шведські науковці розробили ШІ-модель, яка виявляє ознаки аутизму в дітей

Шведські вчені розробили модель на основі штучного інтелекту, яка може виявити аутизм у малюків до двох років з точністю 80%. Це новий інструмент AutMedAI. Він допоможе лікарям раніше діагностувати аутизм у дітей.

Дослідження вчених Каролінського інституту опублікували у журналі JAMA Network. Нова модель ШІ аналізує 28 різних параметрів для виявлення діагнозу: проблеми з прийомом їжі, вік першої усмішки, комунікаційний рівень дитини тощо.

"Ми сподіваємось, що це буде цінний інструмент для охорони здоров’я", – каже Крістіна Тамміміес, доцентка кафедри здоров’я жінок і дітей Каролінського інституту та співавторка дослідження про використання ШІ.

Для розробки моделі вчені використали велику базу даних про дітей з аутизмом та без нього, проаналізувавши дані 30 тисяч пацієнтів. AutMedAI виявила 80% дітей з розладом аутичного спектра серед 12 тисяч. Ці випадки вдалося ідентифікувати за такими ознаками, як проблеми у комунікації, загальні затримки та повільний розвиток когнітивних здібностей.

"Результати дослідження є вагомими, оскільки вони показали, що можливо виявити людей, у котрих, з великою ймовірністю, може бути розлад з використанням обмеженої та вже наявної інформації", – каже один з авторів дослідження Шиям Раджагопалан, дослідник Каролінського інституту та доцент Інституту біоінформатики та прикладних технологій в Індії.

Вчені наголошують, що раннє виявлення аутизму є важливим для терапевтичних практик, які допоможуть дітям розвиватися. Це може кардинально змінити умови для раннього діагностування та втручання, що сильно покращить якість життя багатьом людям та їхнім сім’ям. Команда дослідників планує надалі розвивати та покращувати модель у клінічних умовах. Також вони хочуть запровадити можливість аналізу генетичної інформації для отримання більш точних даних.

Чи зможе ШІ замінити людину

Колишній співробітник OpenAI передбачає швидкий розвиток ШІ, який значно змінить життя людства в найближчі роки. Він вважає, до 2027 року передбачається поява штучного загального інтелекту (AGI), здатного виконувати будь-які інтелектуальні завдання на рівні людського інтелекту, а також адаптуватися до різноманітних ситуацій. А до 2030 року річні інвестиції в ШІ досягнуть вісім трильйонів доларів, що перевершує масштаби інших історичних технологічних революцій.

За прогнозом, до 2025-2026 року мислездатні машини перевершать інтелект випускників університетів. До кінця цього десятиліття вони досягнуть суперінтелекту і зможуть замінити людину у всіх професіях.

Тим часом Meta впроваджує інноваційну платформу AI Studio в Instagram. Це надає блогерам унікальну можливість створити персоналізованого штучного інтелекту, здатного вести діалог із підписниками від імені автора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube