Кесарів розтин поводиться дивно: ознаки, які мають насторожити

Як собі допомогти - кілька медичних порад щодо жіночого здоров'я

Медицина, кесарів розтин, акушери, гінекологи, лікарі, здоров'я, корисні поради, пологи
Кесарів розтин заживає протягом пари місяців, але біль може лишатись надовше

Трапляється, що шрам після кесаревого розтину під час пологів болить, свербить, а іноді й має неприємний запах. Ці симптоми можуть виникнути через місяці або навіть роки після операції. Хронічний рубцевий біль після кесаревого розтину розвивається в 7-18% жінок. В цьому випадку можуть виникати оніміння, свербіж і неприємний запах, йдеться в публікації NYTimes.

Через кесарів розтин відбувається близько третини пологів. Це велика кількість жінок, які потенційно можуть мати проблеми, попереджають лікарі. Ось що може викликати симптоми, пов’язані зі шрамами, і що із цим робити.

Після операції

Протягом шести-восьми тижнів після кесаревого розтину зазвичай відчувається біль навколо місця розрізу, пояснюють фізіотерапевти й акушери. Так тіло попереджає жінку про необхідність обережних рухів, щоб не порушувався процес загоєння. Також може виникнути свербіж, тому що організм виробляє хімічні речовини - гістаміни, які посилюють приплив крові до рани та полегшують загоєння. Деякі люди також можуть мати алергічні реакції на дезінфікуючі засоби або клеї, які використовуються під час операції. Отже, якщо свербіж інтенсивний чи ваша шкіра червона й з пухирцями, проконсультуйтеся з лікарем.

Якщо розріз неприємно пахне протягом перших двох місяців після операції, цілком можливо, що це інфекція. Це може бути або бактеріальна інфекція самої рани, або дріжджова інфекція тканини, що її оточує. Зателефонуйте своєму лікарю, щоб переконатися, що все заживає належним чином. Щоб зменшити ймовірність інфікування, тримайте область навколо розрізу чистою та сухою. Кілька разів на день обережно протирайте це місце чистою сухою тканиною, щоб видалити вологу.

Довгострокові симптоми

Деякі симптоми можуть зберігатися після перших шести-восьми тижнів від дня пологів. Наприклад, біль. Іноді рубцева тканина настільки щільна, що тягне навколишню шкіру або м’язи, що й викликає дискомфорт. Деяким жінкам може бути важко нахилитися назад або витягнути назад ноги. Це також може бути тягнуче відчуття на шрамі.

Самомасаж і білизна

Якщо це станеться, фізіотерапевт може допомогти вам розслабити та розтягнути тканини. Ви також можете спробувати помасажувати шрам самостійно, злегка натиснувши на нього, помасажувавши область круговими рухами або обережно пощипуючи та прокручуючи шрам між пальцями.

Гумка від спідньої білизни або тиск швів також можуть стати джерелом болю чи сверблячки. Людям із чутливими шрамами варто носити м’які тканини, безшовну білизну або одяг із завищеною талією, який не контактуватиме безпосередньо зі шрамом.

Розтяжка

М’язи живота чи внутрішньої частини стегна також можуть деякий час боліти. Люди схильні нахилятися вперед під час відновлення після кесаревого розтину, що з часом може спричинити напруження м’язів навколо стегна, живота та навіть грудей. Щойно розріз заживе, спробуйте сидіти з більш прямою поставою й виконуйте обережні розтяжки для живота та стегон, наприклад, розтяжку стегна на колінах.

Певні нерви також можуть бути розірвані під час операції, що призведе спочатку до оніміння, а потім до болю, коли нерви починають регенеруватися. Іноді рубцева тканина може захоплювати нерви під час утворення, викликаючи відчуття печіння внизу живота та в паху. Нервовий біль зазвичай зникає з часом, але якщо він не зникає, зверніться до лікаря.

Келоїдні рубці та стероїди

Шрами також можуть продовжувати рости за межі початкового місця розрізу та перетворюватися на товсті келоїдні рубці. Вони також можуть викликати біль і свербіж. Та їх можна лікувати ін’єкціями стероїдів або силіконовими кремами або стрічками.

Попрілості

Можливі й інфекції навіть через місяці чи роки після загоєння шраму. Одна з поширених інфекцій називається попрілістю, що розвивається, коли шкіра треться, а в складці навколо шраму накопичується волога, сприяючи розмноженню дріжджів або інших мікробів.

"Це може викликати сильний свербіж, бути болючим і створювати неприємний запах", - пояснили лікарі.

Попрілість зазвичай лікують місцевими або пероральними протигрибковими препаратами чи антибіотиками.

Довідка. Наукова назва попрілостей - інтертриго. Це червонуваті або дуже почервонілі ділянки шкіри, які недостатньо провітрювалися і внаслідок цього запарилися. Зазвичай від них страждають немовлята, але також ця проблема часто зустрічається у людей із надмірною вагою, в яких попрілості з'являються у складках шкіри. Також зустрічається у алергіків. 

Якщо у вас важке відновлення після кесаревого розтину, зателефонуйте своєму лікарю, кажуть експерти. Жінки можуть відчувати нерішучість звертатися за допомогою, але це не той випадок, коли варто мовчки страждати, підкреслили медики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube