Методи, які допоможуть запобігти пошкодженню та зберегти ваші прикраси блискучими на довгі роки
Любителі золотих прикрас знають, що зберігати улюблені вироби блискучими, без подряпин – це мистецтво. Існують різні види золотих прикрас, тому слід враховувати, яке саме золото перед вами, якого відтінку й проби. Кожен тип золотистого покриття може мати різні характеристики й труднощі під час догляду. Тому важливо зрозуміти, з чим саме ви маєте справу, перш ніж занурюватись у глибоке очищення.
Ось методи, рекомендовані експертами галузі, які допоможуть запобігти пошкодженню та зберегти ваші золоті прикраси блискучими на довгі роки.
Найпоширеніший і найбільш доступний варіант, однак найменш довговічний для повсякденного носіння. Вплив косметики тощо може призвести до того, що позолочені предмети неминуче втратять своє золоте покриття, оголюючи основний метал, який потім може ще більше потьмяніти.
Товще, ніж позолочене покриття, так званий золотий вермель є доступним варіантом, який з часом може потьмяніти. Втім, його можна врятувати за допомогою правильних методів очищення.
В цьому випадку золоті листи скріплюються з неблагородним металом за допомогою механічного процесу, який включає тепло. Це дає стійкий до тьмяності та доступний варіант, який ідеально підходить для щоденного носіння, якщо його регулярно обслуговувати.
Найдорожчий, стійкий до тьмяності та найякісніший варіант. Якщо це жовте золото, усе, що йому потрібно, — це регулярне очищення та полірування. Однак, якщо у вас є біле золото, заміна виробу на родій кожні кілька років є ключем до збереження блиску.
Зберігання є ключовим фактором, щоб ваші золоті прикраси не подряпалися та не потьмяніли. Замість того, щоб кидати їх у тарілку для дрібничок або миску, наповнену іншими прикрасами, які у вас є, зберігайте цінні вироби в окремих пакетах, коробках і мішечках – в ідеалі герметичних.
Позолочені ювелірні вироби та ювелірні вироби з вермелю особливо сприйнятливі до кисню та вологи в повітрі – недбайливе зберігання може призвести до того, що основний метал зрештою оголиться.
Найпростішим способом чищення завжди є тканина без ворсу й зубна щітка з м’якою щетиною, щоб потрапити в незручні місця. Замочіть золоті вироби в теплій воді, змішаній з невеликою кількістю миючого засобу Fairy, приблизно на 10 хвилин. Потім за допомогою м’якої дитячої зубної щітки обережно почистіть їх під проточною водою. Мило допоможе розчинити жир і видалити накопичений бруд.
Цей метод також ідеально підходить для вашого золота, прикрашеного дорогоцінними каменями, оскільки м’яка зубна щітка може повернути йому блиск. Майте на увазі, що біле золото часто покрите родієм, щоб підкреслити його білий вигляд, тому будьте обережні під час чищення, щоб не пошкодити покриття.
Лайфгаки, рекламовані в соціальних мережах, включають замочування золотих прикрас у лимонному соку, оцті та навіть газованих напоях. Вони можуть бути дуже кислими або цукристими, і тому діють як абразив на багатьох типах металів і дорогоцінних каменів, включаючи золото.
Харчова сода – популярний засіб для чищення срібних прикрас – також не рекомендується використовувати для золота або золота з вермелем.
Вечірня рутина повинна починатися зі зняття прикрас. Хімічні речовини, присутні в парфумах, спреях для тіла, дезодорантах, лаках для волосся, засобах для зняття лаку для нігтів, миючих і зволожуючих засобах можуть спричинити потьмяніння, знебарвлення або навіть корозію ювелірних виробів.
Пам'ятайте, прикраси повинні бути останнім, що ви надягаєте і першим, що знімаєте!
Кожен раз, коли йдете мити посуд, руки або приймати душ, знімайте прикраси. Вода не вплине на предмети з золотим наповнювачем і суцільнозолоті, хоча вони все одно можуть бути пошкоджені очисниками, столовими приборами, скрабами для тіла чи більш жорсткими миючими засобами.
Хлор, солона вода і навіть піт можуть знебарвити або роз’їсти ваші прикраси. Уникайте одягати золоті прикраси на відпочинку та під час спортивних тренувань. Зрештою, для цього є купа інших нагод.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.