Індивідуалізована програма покращення дієт є найновішим планом здорового харчування
Більшість дієт приречені на провал, тому що вони надто жорсткі і їх неможливо дотримуватися. Дієта, популярна у 1980-х роках, дозволяла їсти необмежену кількість капустяного супу – і більше нічого. Виглядає не надто успішно, погодьтеся. Дотримання здорових моделей харчування, таких як середземноморська дієта, а не суворих режимів, має набагато більше сенсу.
Проте з'явилася нова дієта, а точніше програма її покращення – за індивідуальним підходом. Вона називається IDip і працює за аналогічним принципом, повідомляє The Telegraph.
Замість того, щоб зосереджуватися на скороченні чи виключенні певних продуктів, iDip базується на розумінні того, що вас наситить білок і клітковина. Поряд із помірним зниженням калорійності це може призвести до стійкої втрати ваги.
Так, дієта, розроблена дослідниками з Університету Іллінойсу, дозволила учасникам створити індивідуальну програму на основі продуктів, які вони зазвичай їдять, але збільшивши щоденне споживання білка приблизно до 80 г і клітковини до 20 г.
Якщо ви їсте курячий салат, то в ньому просто збільшити кількість білка і клітковини. Одночасно слід зменшити загальне споживання калорій до не більше 1500 калорій на день. Так вам вдасться зменшити свою талію в середньому на 7 см через 6 місяців і ще на 2 см через 15 місяців.
Збільшити кількість клітковини та білка у вашому раціоні легко, і ви почуватиметеся ситими. Тобто ви їстимете менше, допомагаючи скинути непотрібні кілограми, при цьому без постійного відчуття голоду.
Щоб отримати до 80 г білка на день, вам потрібно включати 20-30 г під час кожного прийому їжі. Наприклад, їжте тофу, яйця, овес або йогурт з горіхами та насінням на сніданок, квасолю або рибу на обід, наприклад салат з тунця та квасолі, і рибу або нежирне м’ясо з цільнозерновими продуктами на вечерю.
Сир є оригінальною їжею для тих, хто сидить на дієті, але чи знаєте ви, що він насичений білком, який містить 2 г на столову ложку. Замість того, щоб їсти його традиційним способом, з крекером, додайте пару столових ложок до ранкового смузі.
Якщо ви віддаєте перевагу сніданку на основі пластівців, 55-грамова порція цих домашніх мюслі, які зберігатимуться три-чотири тижні в герметичному контейнері, містить 12 г клітковини та 6 г білка. Отже, змішайте 300 г вівса, 50 г мигдалю, 50 г суміші насіння, 50 г родзинок.
Зберігаючи шкірку на картоплі, ви отримаєте вдвічі більше клітковини. Подібним чином, під час смаження гарбуза не потрібно очищати його від шкірки, він не тільки швидше готується, менше відходів, і ви збільшите споживання клітковини та вітамінів.
Білок зазвичай асоціюється з продуктами тваринного походження, такими як курка та яйця, але деякі овочі особливо багаті білком, зокрема бобові, наприклад, зелена квасоля, цукровий горошок чи заморожений горох.
Банки сочевиці, квасолі та нуту – це зручний спосіб додати до їжі більше клітковини та білка. Додайте консервовану сочевицю до томатного соусу, квасолю – до супів і салатів, а нут – до карі тощо.
Цільнозернові версії основних харчових продуктів містять подвійну кількість клітковини, тому перейдіть на купівлю якісного цільнозернового хліба, цільнозернових крекерів, пасти з цільнозернового борошна та коричневого рису.
Хумус на м’якому крекері – ідеальна закуска iDip із додатковою клітковиною та білком. Зробіть смачний хумус з карі, просто змішавши до однорідності такі продукти:
Одна столова ложка містить 4 г білка та грам клітковини, а також корисні жири, які негайно пригнічують апетит. З’їжте цільнозернові тости з фініками без кісточок або накладіть на скибочки яблук, щоб отримати ідеальну ситну закуску.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.