Яке сьогодні, 21 травня, свято: Міжнародний день чаю та латки

В цей день народилися американська акторка Ліза Едельштейн та українська акторка Марина Кошкіна - свята, церковні та народні традиції на вівторок, 21 травня

колаж
А ще 21 травня Всесвітній день медитації та День динозавра

У вівторок, 21 травня, православна церква шанує пам'ять Олени КонстантинопольськоїІменини сьогодні святкують Андрій, Єлисей, Кирило, Костянтин, Михайло, Теодор, Федір, Ярослав, Альона, Олена, Ілона.

21 травня - яке сьогодні церковне свято

В Оленячий день люди сіють ярі злакові культури, ячмінь і гречку, садять огірки
У день Олени люди сіють ярі злакові культури, ячмінь і гречку, садять огірки

За церковним календарем це дата вшанування пам'яті святої рівноапостольної Олени Константинопольської, цариці. Рівноапостольною святу Олену називають за подвиги перед Церквою і зведення християнської релігії в статус державної. Православні хроніки стверджують, що цариця Єлена знайшла Животворящий Хрест Господній (на якому був розп'ятий Ісус Христос) і біля місця знаходження побудувала храми та церкви.

Приблизні роки життя святої Олени: 248-250 - 328-330. Вона народилася в простій родині в невеликому місті Дрепан (Мала Азія). Вийшла заміж за префекта Галлії Констанція Хлора. У 272 році вона народила сина Костянтина. Унаслідок воєн, змов і повстань він став єдиновладним римським імператором. Костянтин переніс столицю до Візантії (яку перейменував на Константинополь) і проголосив християнство основною релігією.

Коли Олені виповнилося 80 років, уві сні їй була вказівка вирушити в Єрусалим і відкрити людству те, що доти приховувалося. У 326 році вона відшукала хрест, на якому було розіп'ято Сина Божого. Незабаром після здобуття великої знахідки Рівноапостольна цариця Константинопольська померла.

21 травня дівчата просили святу Олену, щоб вона подбала про їхню долю. Сьогодні потрібно подати милостиню або зробити якусь добру справу. Наші пращури цього дня сіяли коноплі та льон. 

21 травня - яке сьогодні свято в різних країнах

Цей день — привід задуматися над тим, що знаходиться за межами нашого неба
Цей день - привід задуматися над тим, що знаходиться за межами нашого неба

Величний космос має своє свято, яке відзначається щороку 21 травня - Міжнародний день космосу. Ідея належить американському астронавту Енді Томасу, а унікальне це свято тому, що про його заснування було оголошено не на Землі, а в космічному просторі.

Як виник Всесвіт - цей гігантський простір з планетами, зірками й галактиками? Протягом тисячоліть містики, теологи, філософи й вчені шукали, але не знаходили єдиної відповіді на це питання. Довгий час науковці вважали, що космос існував завжди у незмінному вигляді. Що стосується сучасності, основною є теорія Великого Вибуху, автор якої - бельгійський священник і вчений Жорж Леметр. В 1927 році він висунув свою ідею "первинного" атома, який вибухнув і спричинив появу багатьох інших атомів - складових всього світу.

Тоді ця ідея залишилася практично непоміченою, але в 1929 році астроном Едвін Хаббл виявив, що Всесвіт не статичний, а постійно розширюється. Отже, якщо повернути час назад, як стрілки годинника, то логічно припустити існування Всесвіту на першому етапі у вигляді крихітної щільної крапки. Спершу ця космологічна модель піддавалася критиці - відомим астрономом Фредом Хойлом її було саркастично  названо "теорією Великого Вибуху", проте згодом ця назва стала загальновідомою, а сама теорія була прийнята наукою. 

Міжнародний день космосу можна вважати професійним святом усіх, хто працює в області досліджень космічного простору, тому слід привітати тих своїх знайомих, які мають стосунок до цієї сфери. Увечері можна влаштувати веселу вечірку для друзів на космічну тему, а потім відволіктися від буденної метушні й поспостерігати за зоряним небом.

Шматок тканини, або шкіри, або полімеру, який нашивають або приклеюють на прорване місце для лагодження
Шматок тканини, або шкіри, або полімеру, який нашивають або приклеюють на прорване місце для лагодження

21 травня проводиться День заплаткиЛатка або заплатка - це шматок гнучкого матеріалу, що використовується для ремонту предмета, в якому є дірка, для захисту предмета від пошкоджень ще до того, як він буде пошкоджений, або для прикрашання одягу або інших предметів з тканини. Взагалі кажучи, зроблені на замовлення латки вдало підкреслять усі речі, від одягу та аксесуарів до товарів для дому та мотлоху.

Незалежно від того, чи керуєте ви бізнесом, веб-сайтом або створюєте гру, цілком імовірно, що ви встановили кілька виправлень або оновлень для програмного забезпечення. Цей термін "латка" використовується тому, що програмний патч - це невеликий фрагмент коду, який використовується для приховування або виправлення проблеми в існуючому коді.

21 травня - чудова можливість присвятити час собі або ж гарно ознайомитись з поняттям та методологією медитації
21 травня - чудова можливість присвятити час собі або ж гарно ознайомитись з поняттям та методологією медитації

Щорічно 21 травня відзначається неофіційне, проте актуальне сьогодні, у часи швидкого темпу життя, свято - Всесвітній день медитаціїМедитація народилась дуже давно: ще близько 1500 року до н.ч. народ Індії записав відомості про цю практику.

І тоді, і зараз медитація є невіддільною частиною східних релігій. Медитативна практика допомагає відірватись від думок й буденного життя, подолати стресову напругу та відшукати шлях до власної душі. Метою Всесвітнього дня медитації є залучення людства до медитативної практики, самопізнання, наголошення на необхідності очищення розуму та знаходження часу на себе.

Подія покликана нагадати людству про те, як важлива для творчих особистостей наявність натхнення, гарного налаштування, відповідного настрою
Подія покликана нагадати людству про те, як важлива для творчих особистостей наявність натхнення, гарного налаштування, відповідного настрою

21 травня кожного року відзначається неофіційне, проте позитивне творче свято - День музи та натхнення. Сьогодні зловіть свою музу та присвятіть час творчості. Не забувайте, що можна створювати натхнення самостійно: послухайте улюблену музику, передивіться гарне кіно, проведіть час на природі або у колі рідних, приготуйте смачний пиріг.

Цей день дає можливість відзначити культурну спадщину чаю, його користь для здоров’я та економічне значення, одночасно прагнучи зробити виробництво чаю стійким від поля до чашки
Цей день дає можливість відзначити культурну спадщину чаю, його користь для здоров’я та економічне значення, одночасно прагнучи зробити виробництво чаю стійким від поля до чашки

Генеральна Асамблея ООН 21 грудня 2019 року офіційно затвердила свято "Міжнародний день чаю", яке відзначається щороку 21 травня. Цей день покликаний стимулювати попит на чай, особливо в країнах-виробниках чаю з низьким рівнем споживання на душу населення, а також вирішити проблему скорочення споживання в традиційних країнах-імпортерах. Він сприяє сталому виробництву і споживанню чаю та підвищує обізнаність про його роль у боротьбі з голодом і бідністю.

Чай, виготовлений з рослини Camellia sinensis, є другим найбільш вживаним напоєм у світі після води. Точне походження чаю невідоме, але вважається, що його почали культивувати тисячі років тому в таких регіонах, як північний схід Індії, північ М’янми та південний захід Китаю, а є дані, що свідчать про його використання в Китаї близько 5 000 років тому.

Виробництво чаю дуже чутливе до кліматичних умов і може відбуватися лише в певних агроекологічних зонах. Зміна клімату зі зміною температурних режимів і кількості опадів, а також збільшенням кількості повеней і посух вже впливає на врожайність, якість і ціни чаю, знижуючи доходи і загрожуючи джерелам існування в сільській місцевості.

Оскільки очікується, що ці зміни будуть погіршуватися, країнам-виробникам чаю рекомендується включити заходи з адаптації до зміни клімату та пом’якшення її наслідків у свої національні стратегії розвитку чайної галузі.

Це фантастична можливість як для дітей, так і для дорослих зануритися в чудеса палеонтології, відкрити нові види динозаврів і поглибити своє розуміння давнього минулого Землі
Це фантастична можливість як для дітей, так і для дорослих зануритися в чудеса палеонтології, відкрити нові види динозаврів і поглибити своє розуміння давнього минулого Землі

День динозавра - це щорічне свято, яке об’єднує палеонтологів і любителів динозаврів різного віку, наукове, пізнавальне і цікаве свято, щоб дізнатися більше про цих чудових створінь, які бродили по Землі мільйони років тому. Візначається щороку у третій вівторок травня.

У День динозавра музеї та навчальні заклади часто організовують спеціальні виставки, інтерактивні заходи та освітні програми, щоб зацікавити відвідувачів і розпалити їхню цікавість до доісторичного світу. 

Походження Дня динозавра точно невідоме, але вважається, що його почали відзначати на початку 2000-х років. Приблизно в той самий час, коли Парк Юрського періоду III вийшов у кінотеатрах, що могло пояснити святкування цього дня.

Хто народився 21 травня

21 травня 1966 р. - Ліза Едельштейн - американська акторка і драматургиня, найвідоміша завдяки ролі Лізи Кадді в серіалі "Доктор Хаус".

Ліза Едельштейн
Ліза Едельштейн

21 травня 1970 р. - Тейлор Шерідан - американський актор, сценарист і режисер. Номінант на премії BAFTA, "Золотий глобус" і "Оскар" у категорії "Найкращий оригінальний сценарій" за сценарій до фільму "За будь-яку ціну".

Тейлор Шерідан
Тейлор Шерідан

21 травня 1993 р. - Марина Олександрівна Кошкіна - українська акторка театру та кіно, заслужена артистка України (2021). В театрі Франка працює з 2018 року. Знімалася в таких фільмах як "Забуті", "Снайпер. Білий ворон".

Марина Олександрівна Кошкіна
Марина Олександрівна Кошкіна

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube