Яке сьогодні, 21 березня, свято - Всесвітній день татуювання та поезії

Читать на русском

В цей день народилися американський актор Меттью Бродерік та український актор Андрій Бедняков - свята, церковні та народні традиції на четвер, 21 березня

Читать на русском
колаж
А ще 21 березня Всесвітній день деревини та Міжнародний день лісів

В цей день народилися американський актор Меттью Бродерік та український актор Андрій Бедняков - свята, церковні та народні традиції на четвер, 21 березня

У четвер, 21 березня, православна церква шанує пам'ять святителя Кирила Катанського (Сицилійського), єпископа. Іменини сьогодні святкують Володимир, Кирило, Філімон, Хома, Яків та Серафим.

21 березня - яке сьогодні церковне свято

21 березня прибирають зимове взуття та дістають весняне
21 березня прибирають зимове взуття та дістають весняне

Сьогодні, 21 березня, православна церква вшановує пам'ять святого Кирила Катанського. Кирило жив у І-ІІ століттях. Був родом із сирійського міста Антіохії (сучасна Туреччина). Йому пощастило стати учнем апостола Петра, який згодом призначив його єпископом у сицилійському місті Катані.

Господь нагородив Кирила даром чудотворення за благочестивість, мудре управління паствою та усіляку допомогу своїм парафіянам. В одному джерелі вода мала гіркий смак. Її неможливо було пити. Після того як єпископ Кирило прочитав над ним молитву, вона втратила гіркоту і стала придатною для вживання. Завдяки цьому випадку багато ідолопоклонників прийняли християнство і повірили в Господа.

Єпископ Кирило Катанський прожив довге богоугодне життя. У інший світ він відійшов у глибокій старості. Поховали його у Сицилії.

Для порятунку від хвороби наші пращури крім звичайних методів лікування брали з печі теплі вуглинки та пічну золу. Золу з вуглинками загортали в кілька шарів тканини і прикладали до хворої частини тіла. Вірили, що злі сили, які завдають лихоманки, не виносять тепла вуглинків і залишають тіло.

21 березня - яке сьогодні свято в різних країнах

Земля втрачає близько 95 мільйонів дерев на рік та півтора гектара лісу щосекундно. Ліси займають одну третю всього суходолу і мають неабиякий вплив на стан екології
Земля втрачає близько 95 мільйонів дерев на рік та півтора гектара лісу щосекундно. Ліси займають одну третю всього суходолу і мають неабиякий вплив на стан екології

21 березня кожного року планета відзначає важливе екологічне свято - Міжнародний день лісів. Подію започаткувала Організація Об’єднаних Націй 28 листопада 2012 року у зв’язку величезними втратами лісових насаджень (близько 13 мільйонів гектарів на рік). З 1971 року існувало схоже свято - Всесвітній день лісового господарства.

Метою Міжнародного дня лісів є покращення поінформованості людства щодо цінності дерев та лісів, заклик до створення заходів з відновлення й захисту лісу, залучення до розумного використання природних ресурсів. Щорічно обирається нова тема дня. Наприклад, тема Міжнародного дня лісів 2024 року - "Ліси та інновації: Нові рішення для кращого світу".

Боротьба з вирубкою лісів вимагає нових технологічних досягнень. З огляду на те, що 10 мільйонів гектарів щорічно втрачається через вирубку лісів і приблизно 70 мільйонів гектарів страждають від пожеж, ці інновації необхідні для систем раннього попередження, сталого товарного виробництва та розширення прав і можливостей корінних народів за допомогою картографування земель і доступу до кліматичних фінансів.

Крім того, відновлення екосистем, зокрема лісовідновлення, може суттєво сприяти пом’якшенню наслідків зміни клімату та підвищенню продовольчої безпеки, водночас розширюючи межі сталої продукції з деревини. та підвищенню продовольчої безпеки, водночас сприяючи сталому виробництву продукції з деревини.

 Всесвітній день деревини є свідченням надзвичайно важливого значення деревини в нашому житті та навколишньому середовищі
Всесвітній день деревини є свідченням надзвичайно важливого значення деревини в нашому житті та навколишньому середовищі

Всесвітній день деревини - це щорічне свято, яке підкреслює значення деревини як відновлюваного ресурсу, висвітлюючи її роль у сталому розвитку, біорізноманітті та збереженні лісів. Відзначається 21 березня і збігається з Міжнародним днем лісів, пропонуючи подвійне нагадування про важливість лісів і деревини для нашого життя і здоров’я планети.

Всесвітній день деревини - це глобальне визнання внутрішньої цінності деревини, її краси та внеску у сталий спосіб життя. Завдяки різноманітним культурним заходам, освітнім програмам та практичним майстер-класам, Всесвітній день деревини об’єднує людей з різним досвідом для обміну знаннями, досвідом та взаємної вдячності за деревину.

Відзначення Всесвітнього дня деревини ґрунтується на визнанні ключової ролі деревини протягом всієї історії людства. Від виготовлення перших знарядь праці та житла до використання в сучасній архітектурі та дизайні, деревина була важливим матеріалом для розвитку людства. Цей день слугує платформою для дослідження теми "Зміни", роздумів про традиційне використання деревини, а також про інновації та сталі практики для майбутнього.

Поезія — це майже окрема мова, дуже чуттєва й мелодійна. Вона завжди коректна, і навіть найгрубіша тема, висловлена у віршах, стає демократичною та лояльною
Поезія - це майже окрема мова, дуже чуттєва й мелодійна. Вона завжди коректна, і навіть найгрубіша тема, висловлена у віршах, стає демократичною та лояльною

Поезія є не просто частиною загальносвітової культури, а й одним з геніальних досягнень людства. Особлива енергетика поезії здатна вести за собою, надихати та об’єднувати. Всього кілька поетичних рядків дивним чином можуть передати романтичні почуття та філософські роздуми, радість життя та біль втрат. І байдуже, якою мовою написані талановиті вірші - почуття й емоції, які вони висловлюють, не знають кордонів. З метою пропагування мистецтва поезії серед населення, підтримки мовного різноманіття за допомогою віршів та сприяння дрібним видавництвам ЮНЕСКО встановила Всесвітній день поезії, який відзначається щорічно 21 березня.

Коли люди почали складати поетичні твори, точно невідомо, але зрозуміло, що в тій чи іншій формі поезія існує багато тисячоліть. Найдавнішим документальним підтвердженням  цього є записаний клинописом на глиняних табличках "Епос про Гільгамеша". Створено його в Давній Месопотамії, приблизно в XVIII-XVII столітті до нашої ери.

Іншими прикладами найдавнішої поезії є епічні поеми Індії - "Махабхарата" та "Рамаяна". Обидва твори є справжніми енциклопедіями індійської культури, філософії, релігії та звичаїв. В них збереглися безцінні відомості про особливості епохи, яка не залишила про себе інших літературних свідчень.

Давньогрецький поет Гомер прославив себе поемами "Іліада" та "Одіссея". В "Іліаді" розповідається про події Троянської війни, а в "Одіссеї" описуються подорожі та пригоди її учасника на ім’я Одіссей. В поетичній культурі античної Греції існувало більше тридцяти поетичних жанрів - оди, байки, лірика та інші. Поезію шанували настільки, що три з дев’яти давньогрецьких муз відповідали за певні її жанри: Калліопа - за епічні вірші, Ерато - за любовну лірику, Полігімнія - за священні гімни.

В Римі одним з найвидатніших поетів був Вергілій, "Енеїда" якого вважається національним епосом Давнього Риму. Найвідомішим поетом-ліриком Риму був Горацій, а події давніх міфів відобразив у своїй поемі  "Метаморфози" поет Овідій. 

Важливою віхою в історії поезії стали сонети. Традиційно сонети писали п’ятистопним ямбом, а найвідомішими їх авторами вважають Петрарку та Шекспіра. Сонети Петрарки, який жив у XIV столітті, є зразком піднесеної любовної лірики. Вони оспівують  одну жінку - Лауру, яку поет бачив всього один раз у житті. Сонети Шекспіра, написані в кінці XVI-на початку XVII століть,  мають ширшу тематику - крім кохання, в них є теми дружби, моральних суперечностей, суспільних звичаїв.

Відзначаючи цей день, організатори сподівалися підкреслити красу, різноманітність і глибину сенсу татуювань, заохочуючи ширше прийняття і розуміння цього виду мистецтва
Відзначаючи цей день, організатори сподівалися підкреслити красу, різноманітність і глибину сенсу татуювань, заохочуючи ширше прийняття і розуміння цього виду мистецтва

Всесвітній день татуювання, що відзначається щорічно 21 березня, є офіційним та глобальним святом татуювань, їхньої історії, культурного значення та митців, що стоять за ними. Цей день обʼєднує шанувальників татуювання, художників і майстрів, щоб віддати належне цій давній формі боді-арту, яка перетворилася на різноманітний і багатий засіб самовираження особистості.

Вибір 21 березня для святкування Всесвітнього дня татуювання є глибоко символічним і переплітається з кількома глобальними святами. Ця дата відображає трансформаційну природу татуювань. Вона також збігається з Міжнародним днем кольору, що відзначає універсальну мову кольору, яка відіграє вирішальну роль у мистецтві татуювання. Крім того, це день, присвячений ліквідації расової дискримінації, відомий як День гармонії, що підкреслює інклюзивний дух тату-спільноти.

Всесвітній день татуювання - відносно недавнє явище, перше святкування відбулося у 2015 році. Він був заснований з метою сприяння зміцненню зв’язків всередині світової спільноти татуювання та боді-арту.

Всесвітній день татуювання - це визнання багатої історії цього виду мистецтва, його культурної значущості, а також художників і людей, які ним займаються. Цінуючи різноманітність і красу татуювань, ми можемо сприяти створенню більш інклюзивного і розуміючого суспільства.

Вплив кольору на наше життя є значним, адже він впливає на наші емоції та реакції
Вплив кольору на наше життя є значним, адже він впливає на наші емоції та реакції

Міжнародний день кольору - це всесвітнє свято, яке підкреслює важливість кольору в нашому житті, культурі та навколишньому середовищі. Цей день, що відзначається щорічно 21 березня, пропонує можливість оцінити нескінченні способи, якими колір впливає на людське сприйняття, комунікацію і творчість.

Вперше пропозицію відзначати Міжнародний день кольору висунула у 2008 році Португальська асоціація кольору. Марія Жоао Дурао, на той час президент асоціації, представила цю ідею Міжнародній асоціації кольорів (International Colour Association, AIC), глобальній організації, що об’єднує національні кольорові організації з понад 30 країн світу. AIC прийняла пропозицію в 2009 році, започаткувавши день, присвячений святкуванню універсальної мови кольору.

Міжнародна асоціація кольорів (AIC) є науковим об’єднанням, яке покликане стимулювати дослідження у всіх сферах, пов’язаних з кольором. Її основні завдання включають розповсюдження наукових знань, отриманих через дослідження, та сприяння їх практичному застосуванню в науці, мистецтві, дизайні та промисловості на глобальному рівні. AIC активно співпрацює з іншими міжнародними організаціями, такими як Міжнародна комісія з освітлення (CIE), Міжнародна організація зі стандартизації (ISO) та Міжнародна комісія з оптики (ICO), у питаннях, що стосуються кольору, уникаючи при цьому дублювання їхніх зусиль або перебирання на себе їхніх функцій.

Міжнародний день кольору є нагадуванням про яскравий спектр кольорів, які збагачують наш світ. Це день для роздумів про значення кольору в нашому житті, його психологічний вплив і культурне вираження. Завдяки глобальній участі та широкому спектру заходів Міжнародний день кольору сприяє глибшому розумінню кольору і заохочує нас досліджувати незліченні способи, якими він впливає на наше сприйняття, емоції та комунікацію.

Хто народився 21 березня

21 березня 1946 р. - Тімоті Пітер Далтон - британський актор театру і кіно. Найбільшу популярність отримав як виконавець ролі Едварда Фейрфакса Рочестера у серіалі "Джейн Ейр", Джеймса Бонда у фільмах "Іскри з очей" та "Ліцензія на вбивство", а також ролей у шекспірівських фільмах та п'єсах.

Тімоті Пітер Далтон
Тімоті Пітер Далтон

21 березня 1958 р. - Гері Леонард Олдмен - британський актор, режисер, продюсер і музикант. Олдмен прославився після виконання головних ролей у кінокартинах "Сід та Ненсі" та "Нагостріть ваші вуха", після виходу яких кінокритик Роджер Еберт назвав його "найкращим молодим британським актором сучасності".

Гері Леонард Олдмен
Гері Леонард Олдмен

21 березня 1962 р. - Меттью Бродерік - американський актор і співак. Лауреат двох премій «Тоні», а також номінант на "Золотий глобус", "Еммі" та "Греммі".

Меттью Бродерік
Меттью Бродерік

21 березня 1987 р. - Андрій Олександрович Бедняков - український актор і телеведучий, найбільш відомий як ведучий програми про подорожі "Орел і решка" та вокального шоу талантів "X-Фактор".

Андрій Олександрович Бедняков
Андрій Олександрович Бедняков

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.