Британські вчені працюють над монітором раку молочної залози, що вбудовується в бюстгальтер.
Британські вчені працюють над розробкою монітора раку грудей, який поміщатиметься в бюстгальтер. Його можна буде використовувати у побуті та вдома. Розробники пристрою, кажуть, що він записуватиме дані і надсилатиме їх користувачеві та лікарям через смартфон. Науковці розраховують, що це покращить відстеження можливого розвитку пухлин.
Дослідники з Університету Ноттінгем Трент сподіваються, що пристрій, який можна використовувати вдома, покращить відстеження пухлин, пише The Guardian. За погнозами, пристрій поміщатиметься в бюстгальтер і зможе "бачити", чи росте пухлина раку молочної залози. Також він зможе виявляти ранні ознаки раку.
Дослідники сподіваються, що пристрій забезпечить новий неінвазивний метод виявлення росту пухлини й покращить життєво важливу роботу з їхнього моніторингу. Останній буває важко зробити точно, особливо у випадку пухлин розміром менше 1 см. МРТ-сканування можуть проводитися з інтервалом у кілька місяців, а між візитами до лікарні пухлина може значно збільшитися.
Пристрій використовуватиме електричний струм для сканування та виявлення крихітних змін у рідинах всередині та зовні клітин молочної залози. Оскільки пухлинна тканина більш щільна, ніж здорова, і містить менше води, пристрій зможе вимірювати зміни та ріст пухлини в реальному часі з точністю до 2 мм.
Дослідники кажуть, що пристрій можна використовувати як вставку в бюстгальтер пацієнтки або розробити новий бюстгальтер з пристроєм, який записуватиме дані і надсилатиме їх користувачеві та лікареві через смартфон.
"Технологія вимірюватиме зміни в тканинах молочної залози і допоможе підвищити шанси пацієнта на виживання. Рак молочної залози може рости дуже швидко: 1 мм за шість місяців або 2 мм за шість тижнів. Це був би додатковий захід, щоб побачити, як швидко росте пухлина".
Так, щороку у Великій Британії реєструється понад 55 тисяч нових випадків захворювання на рак молочної залози і понад 11 тисяч смертей. Близько 23% нових випадків можна запобігти.
Пристрій ще знаходиться на стадії розробки й поки що не був протестований на людях. Та команда розробників планує вивести його на клінічні випробування протягом наступних кількох років.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.