Яке сьогодні, 20 травня, свято: Всесвітній день бджіл та банківських працівників України

Цього дня народилися американська співачка Шер та український хореограф Євген Кот - свята, церковні та народні традиції на понеділок, 20 травня

колаж
А ще 20 травня Європейський день моря та Всесвітній день травматолога

У понеділок, 20 травня, в Україні відзначають День банківських працівників, а православна церква шанує пам'ять мученика ФалалеяІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Іван, Йосип, Микита, Тимофій, Ян, Сюзанна.

20 травня - яке сьогодні церковне свято

Крім огірків сіяли також кабачки, дині, гарбуз, кавуни, кукурудзу
Крім огірків сіяли також кабачки, дині, гарбуз, кавуни, кукурудзу

Православні віряни 2 червня вшановують пам'ять мученика Фалалея. Народився він у Лівані в родині воєводи. Ще в юному віці вивчив лікарську справу, але людей, які приходили до нього, завжди лікував безкоштовно, адже сповідував християнство. За це язичники його схопили і привели до правителя Малої Азії. Довго імператор переконував Фалалея зректися Христа, але мученик відмовився. За це засудили його до страшних тортур, довго катували, а потім відрубали голову.

Наші предки назвали цього святого Огуречником, оскільки день його пам'яті вважається вкрай вдалим для посадки огірків. У південних регіонах України вже можна сіяти пізні сорти огірків, а в північних - висаджувати розсаду звичайних сортів.

20 травня - яке сьогодні свято в різних країнах

20 травня державна влада та керівництво офіційно вітає усіх робітників банку та нагороджує преміями, подарунками тощо
20 травня державна влада та керівництво офіційно вітає усіх робітників банку та нагороджує преміями, подарунками тощо

20 травня кожного року Україна відзначає доволі молоде професійне свято - День банківських працівників. Подію започаткував Леонід Кучма 6 березня 2004 року. Банківська система України зародилась у 1991 році.

День банківських працівників має за мету наголошення на важливості банківської справи у розвитку державної економіки та подяку співробітникам банку за відповідальну і цінну працю, котра допомогла Україні створити власну валюту.

Подію започаткувало Українське товариство глухих у 2009 році
Подію започаткувало Українське товариство глухих у 2009 році

Щорічно 20 травня Україна відзначає професійне свято - День перекладача жестової мовиСурдоперекладач навчає людей, що позбавлені слуху, жестовим мовам та передає їм потрібну інформацію (наприклад, новини по телебаченню супроводжуються сурдоперекладом).

Метою Дня перекладача жестової мови є привернення суспільної уваги до проблем глухих людей та до вагомості ролі сурдоперекладача; подяка фахівцям цієї сфери за їхню старанну діяльність, яка направлена на покращення життя осіб з порушеннями слуху, надання їм можливості повноцінного спілкування.

Мільйони тварин на рік гинуть від синтетичних викидів у моря й океани
Мільйони тварин на рік гинуть від синтетичних викидів у моря й океани

20 травня кожного року відзначається важливе екологічне свято - Європейський день моря. Подію започаткувала Європейська комісія у 2008 році. Європейський день моря має за мету привернення уваги європейців до загроз, які перешкоджають нормальному екологічному стану морського середовища (зокрема, забруднення вод, глобальне потепління, несанкціонований вилов риб); залучення суспільства до сприяння зменшенню кількості забруднень та допомоги у подоланні екологічної катастрофи.

Кістки дорослої людини повністю оновлюються кожні 7 років
Кістки дорослої людини повністю оновлюються кожні 7 років

Щорічно 20 травня відзначається професійне свято - Всесвітній день травматологаТравматологи виконують дуже відповідальну, важливу та ризикову роботу: лікують рани, травматичні пошкодження й захворювання, що з ними пов’язані. Крім того, лікарі розробляють профілактичні засоби проти травм.

Травматологія зародилась завдяки грецькому лікарю, справжньому батьку медицини - Гіппократу. Частина з його багатої наукової спадщини присвячена темам лікування суглобів та переломів. Гіппократ навіть розробив метод вправлення вивиху, який відомий донині.

Важливо, щоб люди з алергією не соромились просити інформацію про вміст алергенів у стравах, щоб під час спільних святкувань, враховувались потреби у особливому меню для алергіка
Важливо, щоб люди з алергією не соромились просити інформацію про вміст алергенів у стравах, щоб під час спільних святкувань, враховувались потреби у особливому меню для алергіка

Щороку 20 травня в Міжнародний день червоних кросівок відзначають зростаючий рух, присвячений порятунку життів людей з харчовою алергією. Шкода, але це день не про червоні кросівки, моду тощо, ця подія заснована в пам’ять про хлопчика, який дуже любив червоні кросівки.

Оклі Деббс, енергійний та спортивний 11-річний хлопчик, який у листопаді 2016 року помер після того, як з’їв шматочок торта з екстрактом волоського горіха. У нього була алергія на горіхи та арахіс і він любив червоні кросівки. Ця історія служить нагадуванням про летальні наслідки, які можуть мати алергени.

Некомерційна організація Red Sneakers for Oakley™ заснувала Міжнародний день червоних кросівок у 2018 році після трагічної смерті хлопчика. Його батьки Меррілл і Роберт Деббс, заснували організацію, щоб запобігти подібній трагедії в інших сім’ях. Знакові червоні кросівки, що символізують усвідомлення харчової алергії, охопили людей у всьому світі.

Міжнародний день червоних кросівок спрямований на підвищення обізнаності про різні форми харчової алергії, яка може бути небезпечною для життя. Незалежно від того, чи це гостра реакція на горіхи чи молюсків, спільним фактором є потенційна небезпека, яку спричиняє алергія. Про це важливо говорити, бо у суспільстві недостанє розуміння ризиків та дифіцит підтримки людей з харчовою алергією.

Харчова алергія може спричиняти гострі алергічні реакції: набряк Квінке, кропив’янка, анафілактичний шок, що мають смертельні ризики для життя людини. Такі реакції виникають, навіть, при мінімальному контакті з алергеном, мова йде про молекули алергену. Небезпеку становлять навіть сліди продукту на столових приборах чи ножах.

Бджолина сім’я може досягати 80 тисяч бджілок, причому плідна матка тільки одна (вона відкладає близько 2 тисяч яєць на день)
Бджолина сім’я може досягати 80 тисяч бджілок, причому плідна матка тільки одна (вона відкладає близько 2 тисяч яєць на день)

Щорічно 20 травня відзначаємо Всесвітній день бджіл. Свято започаткувала Організація Об’єднаних Націй у 2017 році. Ініціатором створення виступила Словенія. Така дата святкування обрана з двох причин: 20 травня - день народження першого в історії бджоляра на ім’я Антон Янша (1734 рік), підвищена активність цих комах спостерігається саме у травні. Метою Дня бджіл є звернення уваги людства до вшанування працелюбних комах, завдяки яким відбувається процес запилення; залучення до бджільництва та оберігання бджіл.

Українці з давніх-давен активно займаються бджільництвом. Окрім вживання в їжу, мед використовували для приготування ліків та звершення обрядів. З часів Київської Русі й донині Україна славиться великим експортом меду. До речі, український бджоляр Петро Прокопич заснував першу школу пасічників на території Європи.

День метролога має за мету подяку фахівцям з метрології за їхню старанну діяльність, привернення уваги суспільства до важливості метрології для промисловості, медицини, соціуму і т.д
День метролога має за мету подяку фахівцям з метрології за їхню старанну діяльність, привернення уваги суспільства до важливості метрології для промисловості, медицини, соціуму і т.д

20 травня кожного року відзначається професійне свято - Всесвітній день метролога. Подію започаткував Міжнародний комітет мір і ваг у 1999 році. Дата святкування обрана на честь дати затвердження Метричної Конвенції (яка встановила спільну міжнародну систему вимірювань), що відбулось саме цього дня у 1875 році.

Вони спеціалізуються на метрології - науці про виміри, до якої належить: складання загальної теорії вимірювань, розробка методів та засобів, створення одиниць, систем одиниць, еталонів вимірів тощо.

Хто народився 20 травня

20 травня 1946 р. - Шер, ім'я при народженні - Шерилін Саркісян - американська співачка вірменського походження, акторка, кінорежисерка, музична продюсерка й авторка пісень, яку широко називають представниками медіа "Богинею поп-музики", а також описують як уособлення жіночої автономії в індустрії, в якій домінують чоловіки.

Шер
Шер

20 травня 1968 р. - Тімоті Девід Оліфант - американський актор кіно і телебачення. Найбільшу популярність здобув завдяки ролям у фільмах "Хітмен" і "Міцний горішок 4.0", а також у телесеріалах "Дедвуд" і "Правосуддя".

Тімоті Девід Оліфант
Тімоті Девід Оліфант

20 травня 1982 р. - Тала Калатай (справжнє ім'я Наталія Андріївна Калатай) - українська телеведуча й акторка. З 2022 року ведуча на каналi "FREEДОМ".

Тала Калатай
Тала Калатай

20 травня 1988 р. - Кот Євген - український хореограф, режисер-постановник, учасник та переможець шоу "Танцюють всі!" і "Танці з зірками", режисер-постановник номерів для шоу "Х-фактор" і "Україна має талант" на телеканалі СТБ. Актор першого плану 3d-шоу "Барон Мюнхгаузен" і "Вартові мрій". Суддя проєкту "Україна має талант" 2021.

Кот Євген
Кот Євген

20 травня 1992 р. - Джек Глісон - ірландський актор, найвідоміший роллю Джоффрі Баратеона в телесеріалі "Гра престолів".

Джек Глісон
Джек Глісон

20 травня 1994 р. - Юлія Юріна - українська співачка, виконавиця народної і сучасної музики. Екс-учасниця гурту YUKO. Є громадянкою Росії, що хоче отримати українське громадянство та відмовитися від російського. Брала участь в українському національному відборі на Євробачення 2019. Від початку повномасштабного вторгнення Росії волонтерить, їздить на деокуповані території, дає благодійні концерти, створила власний курс фольклорної пісні "Ґвара", на якому вчить співати українські народні пісні.

Юлія Юріна
Юлія Юріна

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube