Яке сьогодні, 16 червня, свято: День батька та свіжих овочів

Читать на русском

В цей день народилися українська телеведуча Соломія Вітвіцька та німецько-іспанський актор Даніель Брюль - свята, церковні та народні традиції на неділю, 16 червня

Читать на русском
колаж
А ще 16 червня День Моршина та Міжнародний день домашніх працівників

В цей день народилися українська телеведуча Соломія Вітвіцька та німецько-іспанський актор Даніель Брюль - свята, церковні та народні традиції на неділю, 16 червня

У неділю, 16 червня, в Україні відзначають День батька, а православна церква шанує пам'ять святого Тихона Амафунтського, єпископа. Іменини сьогодні святкують Костянтин, Михайло, Петро, Тихон.

16 червня - яке сьогодні церковне свято

За давніх часів у селах і селищах цього дня влаштовували толоку - вид безоплатної добровільної взаємодопомоги
За давніх часів у селах і селищах цього дня влаштовували толоку - вид безоплатної добровільної взаємодопомоги

У православному календарі це дата вшанування пам'яті святителя Тихона, єпископа Амафунтського. Тихон народився в IV столітті в кіпрському місті Амафунті в благочестивій родині смиренних християн. Батьки навчили хлопчика читання священних книг, що допомогло йому в юному віці стати кліром і отримати посаду церковного читця. Незабаром єпископ міста звернув увагу на слухняного і вихованого юнака. Тихон став священнослужителем і отримав сан диякона. Після смерті єпископа він зайняв його крісло.

Тихон активно винищував язичництво на Кіпрі. Двері його будинку були відчинені для будь-кого, кому була потрібна підтримка або тимчасовий притулок. Він знаходив час і для прохачів, яким потрібна була порада або допомога. Святитель помер 425 року.

З Тихонового дня припиняли посів зернових культур, оскільки для них уже надто пізно. Якщо посіяти пшеницю чи овес зараз, то під час дозрівання вона замерзне від осінніх заморозків.

16 червня - яке сьогодні свято в різних країнах

В українських родинах склалися різні традиції привітань — це може бути просто телефонний дзвінок чи листівка, а може бути й урочиста вечірка на честь батька або всіх старших чоловіків у родині
В українських родинах склалися різні традиції привітань - це може бути просто телефонний дзвінок чи листівка, а може бути й урочиста вечірка на честь батька або всіх старших чоловіків у родині

Батько для кожного з нас - це вихователь, захисник, вчитель і друг, якому ми завдячуємо базовими вміннями, життєвими принципами та цінностями. На допомогу люблячого батька діти можуть розраховувати завжди, незалежно від того, скільки їм років,  а теплі згадки про цю найріднішу людину залишаються з нами на все життя і дарують підтримку в найтяжчі часи. Вшановувати батьків в окремий день прийнято у всіх країнах, при цьому національні дати можуть різнитися. Але існує й загальне свято - Міжнародний день батька, який щорічно відзначають третьої неділі червня. Співпадає з міжнародним святом і День батька в Україні.

Важливість батьківства люди розуміли завжди, до того ж патріархальний устрій всіх відомих культур сприяв ще більшому значенню батька для нащадків. Приміром, в Римському праві він мав виключні права на дітей, аж до питання їхнього життя чи смерті. Мабуть, тому поняття "батько" здавна застосовується і в непрямому значенні - батько нації, батько релігії, батько науки чи навіть батько партії. Зрештою, до Бога теж прийнято звертатися як до батька, про що красномовно свідчить всім відома молитва "Отче наш". 

День батька нагадує нам як про важливість, так і про проблеми батьківства. Традиційно поняття батьківських обов’язків відрізняється від уявлення про обов’язки матері. В нашій культурі батько передусім повинен забезпечувати дітей в матеріальному плані та підтримувати дисципліну в родині завдяки своєму авторитету, але при цьому він має бути чуйним і люблячим. На жаль, така непроста роль під силу не кожному чоловіку, і чимало дітей, навіть якщо вони зростають в повних родинах, не мають довірливих і близьких стосунків з батьком. 

Тому День батька - не тільки свято для привітань та подарунків, а ще й привід для самих батьків подумати про свої стосунки з дітьми і за потреби спробувати змінити їх в кращий бік. Якщо діти вже дорослі, вони теж в змозі проаналізувати ситуацію, і, можливо, пробачити батькові його минулі помилки та недоліки. 

Сьогодні санаторії Моршина відомі навіть за межами України, туристи постійно відвідують цілюще місто
Сьогодні санаторії Моршина відомі навіть за межами України

Кожного року третьої неділі червня відзначається День Моршина - курортного українського міста, яке розташоване в Прикарпатті. Моршин славиться своїми бальнеологічними санаторіями (лікування мінеральними водами) та оздоровчими комплексами, котрі допомагають людям, що страждають на серцево-судинні захворювання, порушення шлунково-кишкового тракту та інші проблеми зі здоров’ям.

Місто вперше згадується в 1482 році, вже тоді мешканці використовували мінеральні джерела. Будівництво водолікарень, резервуарів, грязелікарень та інгаляторіїв розпочалось у 1930 році.

Тим, хто користується послугами домашніх працівників, важливо поміркувати над тим, як вони можуть підтримувати домашніх робітників у своєму житті, пропонуючи справедливу винагороду, шанобливе ставлення та можливості професійного розвитку
Тим, хто користується послугами домашніх працівників, важливо поміркувати над тим, як вони можуть підтримувати домашніх робітників у своєму житті, пропонуючи справедливу винагороду, шанобливе ставлення та можливості професійного розвитку

Щорічно 16 червня відзначається Міжнародний день домашніх працівників. Цей день присвячений визнанню важливої роботи домашніх робітників, які надають такі основні послуги, як прибирання, приготування їжі та догляд за домогосподарствами по всьому світу. Домашніх працівників часто не помічають і недооцінюють, незважаючи на їх вирішальну роль у підтримці сімей і громад. У цей день люди дякують домашнім працівникам за їх важку працю та виступають за кращі умови праці та захист.

Відзначення Міжнародного дня домашніх працівників має на меті підвищити обізнаність про виклики, з якими стикаються домашні працівники, і сприяти більшій повазі та визнанню їх внеску. Багато організацій використовують цей день як можливість закликати до посилення правового захисту домашніх робітників, включаючи закони про мінімальну заробітну плату, оплату понаднормової роботи та стандарти безпечних умов праці.

Трудова міграція - дуже поширене в наші дні явище. Нерідко один з членів родини переїздить в іншу країну задля кращого заробітку та забезпечує своїх рідних, висилаючи їм грошові перекази
Трудова міграція - дуже поширене в наші дні явище. Нерідко один з членів родини переїздить в іншу країну задля кращого заробітку та забезпечує своїх рідних, висилаючи їм грошові перекази

16 червня кожного року світ відзначає молоду, проте важливу подію - Міжнародний день сімейних грошових переказів. Таку дату вперше відзначили у 2015 році на масштабному політичному форумі в Мілані. Пізніше, у 2018 році, Організація Об’єднаних Націй офіційно підтвердила подію, після чого вона набула міжнародного статусу.

Метою Дня сімейних грошових переказів є залучення суспільства до співпраці заради ефективного застосування фінансових ресурсів країн; привернення уваги до позитивної ролі трудящих-мігрантів, котрі сприяють розвитку й фінансовому добробуту не тільки власних родин, а й держав, звідки вони родом; поширення ідеї гарного ставлення до мігрантів, які працюють.

Морські черепахи мають плоскіші та делікатніші панцирі, аніж їхні наземні родичі. Панцир у вигляді краплі краще розсікає воду на глибині
Морські черепахи мають плоскіші та делікатніші панцирі, аніж їхні наземні родичі. Панцир у вигляді краплі краще розсікає воду на глибині

Всесвітній день морських черепах світова спільнота відзначає 16 червня. Святкові заходи, присвячені цим дивним створінням, проводяться щорічно. Їхня мета - привернути увагу людства на проблеми, з якими стикаються ці мешканці моря, а також сприяти посиленню заходів щодо охорони морських черепах.

Дату цього свята вибрали недарма. Адже саме 16 червня 1909 року - день народження Арчі Карра - видатного американського науковця у галузі екології, який присвятив своє життя дослідженню життя морських черепах, а також сприяв захисту їх життя. 

Завдяки його надзвичайним зусиллям, а також дослідженням морських черепах та природних осель їхнього проживання, було створено величезний національний парк в одному із міст Коста-Ріки. Одною з його видатних праць вважається «Вітряна дорога», у якій йдеться про різноманітні загрози для морських черепах. Саме ця книга стала основою для започаткування руху з охорони морських черепах у Коста-Ріці. Сьогодні ця організація діє на території усього Карибського басейну.

Святкування Всесвітнього дня морських черепах відбувається під керівництвом солідної міжнародної організації з охорони дикої природи, яка називається World Wildlife Fund - Світовий фонд дикої природи. Ця структура займається охороною представників дикої природи та видів, що перебувають під загрозою зникнення. WWF має представництва у різних країнах та сприяє створенню максимально гармонічних відносин між природою та людством.

Морські черепахи представлені 7-ма видами, які відомі на сьогодні. Та майже всі вони перебувають під загрозою повного зникнення. Ці створіння є повільними та незграбними, коли мова йде про сушу. Але тільки-но вони потрапляють у воду, відразу розпускають свої ластоподібні кінцівки та починають елегантно ковзати у воді, яка красиво обтікає їхній гладкий панцир. Під час виконання черепахою активних дій їй потрібно багато кисню. Тому тварина часто виринає з-під води, щоб подихати. Проте, коли вона перебуває у спокійному стані, обмін речовин у її організмі сповільнюється, і вона може знаходитися у воді від однієї до декількох годин.

Міжнародний день водоспаду - це чудовий спосіб з’єднатися з природою та відсвяткувати одне з її найбільш вражаючих творінь
Міжнародний день водоспаду - це чудовий спосіб з’єднатися з природою та відсвяткувати одне з її найбільш вражаючих творінь

Щороку 16 червня відзначається Міжнародний день водоспаду. Цей день присвячений святкуванню природного дива водоспадів, які є одними з найбільш захоплюючих і вражаючих елементів ландшафту нашої планети.

Водоспади бувають різних форм і розмірів, від пологих каскадів до бурхливих потоків води. Вони забезпечують не тільки приголомшливе візуальне видовище, але й необхідні ресурси для життя, включаючи прісну воду для пиття, зрошення та відпочинку. У цей день люди відвідують водоспади по всьому світу або дізнаються більше про їхнє екологічне значення.

Відзначення Міжнародного дня водоспадів спрямоване на підвищення обізнаності про життєво важливу роль, яку водоспади відіграють у нашій екосистемі, що надихає на більшу вдячність за їх красу та силу. Багато організацій використовують цю подію як можливість зібрати кошти для заходів із збереження, які захищають середовища існування водоспадів і забезпечують їх подальше існування.

Ця подія нагадує також мандрівників і любителям природи дослідити нові напрямки та відчути велич деяких із найзнаменитіших водоспадів світу, таких як Ніагарський водоспад, водоспад Анхель або водоспад Вікторія.

Термічно оброблені овочі, звісно, частково втрачають свої поживні властивості, але це кращий варіант для обіду, ніж круасан чи бургер
Термічно оброблені овочі, звісно, частково втрачають свої поживні властивості, але це кращий варіант для обіду, ніж круасан чи бургер

Щорічно 16 червня відзначається неофіційне свято - День свіжих овочів, щоб вшанувати поживну цінність свіжих овочів та їхню важливість для здоров’я людини. Свіжі овочі є найкращим джерелом мікроелементів, життєво важливих для метаболізму, росту, розвитку та профілактики захворювань. Природний вміст клітковини в овочах допомагає запобігти запорам, геморою та раку товстої кишки. Не існує такого поняття, як поганий овоч. Деякі з них можуть потребувати додаткової роботи, щоб зняти зовнішню оболонку або почистити, а деякі стають смачнішими, коли їх готують.

День свіжих овочів створений для популяризації здорового харчування та збалансування свого меню на користь овочевих страв. Сьогодні доступність надмірно вуглеводного харчування, напівфабрикатів, фастфуду витіснили з нашої щоденної "тарілки" свіжі овочі. Готуйте салати, пропонуйте дітям шматочки овочів як перекус, для формування звички їсти овочеві страви. Замінюйте шкідливі перекуси або доповнюйте щоденні обіди та вечері свіжими овочами.

Річ у тім, що більшість овочів, після того, як їх зірвали, починає втрачати поживні речовини. Кожен овоч має свій строк: шпинат, наприклад, повністю втрачає вітамін С за сім діб, морква ж здатна зберегти близько 30% вітаміну за такий термін. Нерідко заморожування продуктів допомагає утримати корисні речовини. Але тільки-но зірвані овочі є найбільш поживними. Ось чому День свіжих овочів варто відзначати влітку щодня.

Метою Дня свіжих овочів є залучення людства до здорового харчування, наголошення на важливості споживання саме свіжих овочів, привернення уваги до правильного зберігання продуктів задля збереження вітамінів та мікроелементів.

Хто народився 16 червня

16 червня 1950 р. - Мітхун Чакраборті - індійський актор, який знявся більш ніж у 350 фільмах. Відомий за ролями в музичних мелодрамах "Танцюрист Диско" і "Танцюй, танцюй".

Мітхун Чакраборті
Мітхун Чакраборті

16 червня 1970 р. - Марія Вікторівна Бурмака - українська співачка. Народна артистка України, кандидат філологічних наук. Вона видала колекцію MP3 на двох дисках "Всі альбоми Марії Бурмаки", а 2008 року - CD "Саундтреки". До альбому увійшли пісні "Прости", "Не тому", "Попрощатися не зуміли", "З Днем Народження, Сонце!".

Марія Вікторівна Бурмака
Марія Вікторівна Бурмака

16 червня 1972 р. - Джон Йохан Чо - американський актор і музикант корейського походження, відомий за ролями у фільмах серії "Американський пиріг" і "Гарольд і Кумар".

Джон Йохан Чо
Джон Йохан Чо

16 червня 1978 р. - Даніель Сесар Мартін Брюль Гонсалес Домінго - німецько-іспанський актор, продюсер і режисер. Найвідоміший за виконанням ролі гонщика "Формули-1" Нікі Лауди у спортивно-історичній драмі "Перегони" та за роллю полковника Гельмута Земо у фільмі кінематографічного всесвіту Marvel "Перший месник: Протистояння", а також за фільмами "Щасливого Різдва", "Безславні виродки", "П'ята влада", "Ультиматум Борна", "Колонія Дигнідад" та за телесеріалом "Алієніст".

Даніель Сесар Мартін Брюль Гонсалес Домінго
Даніель Сесар Мартін Брюль Гонсалес Домінго

16 червня 1980 р. - Соломія В'ячеславівна Вітвіцька - українська телеведуча, журналістка, ведуча ТСН на телеканалі "1+1". Озвучила пташку Тіні в українській адаптації мультфільму "Замбезія" (2012).

Соломія В'ячеславівна Вітвіцька
Соломія В'ячеславівна Вітвіцька

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.