Лікар Комаровський розповів про симптоми хвороби котячих подряпин
Котики - це любов. Проте інколи й від котиків трапляються негаразди, і мова тут навіть не про з'їдені квіти чи зіпсовані шпалери. Існує ціла хвороба - лихоманка котячих подряпин або феліноз, про що розповів популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Викликає її бактерія Bartonella henselae, а виникнути вона може після того, як вас вкусить або подряпає кішка чи котик.
Через три - десять днів після укусу чи подряпини на цьому місці з'являється червоний міхурець, що зберігається від тижня до трьох тижнів. В середньому через два тижні збільшується лімфатичний вузол з того боку, де мав місце укус чи подряпина: в пахвинній ділянці, якщо укус на нозі, чи під пахвою, якщо укус на руці. За кілька місяців лімфовузол зменшується і людина одужує, за умови, що має здоровий імунітет.
Збільшений лімфовузол може супроводжуватись:
В 10-12% випадків хвороба може протікати з ускладненнями на очі та внутрішні органи. В українських лабораторіях роблять ПЦР-тести на збудника хвороби котячих подряпин, а лікують її комплексно - антибіотиками (азитроміцин, доксициклін, фторхінолони), нестероїдними протизапальними засобами та вигріванням збільшених лімфовузлів.
"Для більшості людей феліноз не несе значної загрози здоров'ю та життю", - підкреслив лікар.
Найчастіше ця хвороба зустрічається в дітей, оскільки, за словами педіатра, саме діти доводять котів до стану, коли ті відповідають взаємністю. Хворобу найчастіше діагностують в дітей - у віці від 5 до 9 років, та в жінок у віці від 60 до 65 років. В більшості країн щорічно хворіє одна людина з десяти тисяч. Виходячи з цифр, в Україні хворіє десь 3-3,5 тисячі людей на рік.
Цікаво, що перший опис симптомів цієї хвороби зробив французький невролог і офтальмолог Анрі Паріно в 1889 році. Вже у 1950 році французький педіатр Робер Дебре детально описав хворобу та її прояви. Збудника ж хвороби котячих подряпин виявили тільки в 90-х роках минулого сторіччя. Переносниками хвороби часто є кошенята. За словами медика, від 14 до 50% домашніх котиків мали контакт з цим збудником, а зараз мають антитіла до нього.
Тварини отримують збудника від котячих бліх. При цьому кішка не хворіє, але в її слині розмножується бактерія, здатна негативно впливати на здоров'я людини. Відповідно, заразитись людина може кількома шляхами:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.