Як врятувати білі шкарпетки, що не відпираються: шість ефективних засобів

Читать на русском

Відбілити шкарпетки допоможуть лимонна кислота, оцет і навіть зубна паста

Читать на русском
Лайфхак та шкарпетки
Білі шкарпетки підходять до всього і надають образам легкості та свіжості

Відбілити шкарпетки допоможуть лимонна кислота, оцет і навіть зубна паста

Білі шкарпетки, з чого б вони не були виготовлені, з часом втрачають свою сліпучу білизну. А відіпрати бруд зі світлої тканини буває просто неможливо звичайними засобами. Однак є кілька способів, які можна використати самостійно або перед тим, як відправити шкарпетки в машинку.

Господарським милом

Це найпростіший і найшвидший варіант. Вологі шкарпетки натріть милом і залиште полежати 15-30 хвилин. Після потріть їх і прополощіть у воді. Якщо бруд не вимився до кінця, повторіть дії. Закидати шкарпетки в машинку після такого прання не обов'язково, але, якщо переживаєте, що не вийшло якісно прополоскати речі вручну, можна відправити їх у барабан на експрес-режим.

Так ви зможете позбутися більшості плям
Так ви зможете позбутися більшості плям

Лимонним соком

Лимонний сік доступний і коштує недорого. Лимон добре відомий своєю здатністю боротися зі стійкими плямами, залишаючи одяг блискучим і схожим на новий. Він також може боротися з будь-якими бактеріями, що залишилися на одязі. Кислота в лимонному соку чудово підходить для видалення жорстких плям, бруду і кіптяви.

Все, що вам потрібно зробити, - це приготувати суміш води і свіжого лимонного соку. Потім залиште свої шкарпетки в цій суміші на кілька годин. Якщо плями не зникають повністю, протріть їх лимонним соком і пральним порошком. Щойно це буде зроблено, помістіть шкарпетки в пральну машину і виперіть їх, як зазвичай, і вони матимуть абсолютно новий вигляд.

Содою

Сода - прекрасний природний мийний засіб, який завоював довіру багатьох домогосподарок. Щоб відіпрати шкарпетки в машинці, розмішайте 1 ч.л. соди в склянці води та залийте розчин у відсік для ополіскувача. Виберіть режим прання, який ви ставите зазвичай, і вуаля - жодних плям, що в'їдаються!

Варто пам'ятати, що харчова сода може зробити тканину жорсткішою, тому додайте чашку білого оцту, щоб шкарпетки залишалися м'якими
Варто пам'ятати, що харчова сода може зробити тканину жорсткішою, тому додайте чашку білого оцту, щоб шкарпетки залишалися м'якими

Аспірином

Для роботи знадобиться столова ложка порошку аспірину. Розтовчіть пару таблеток і розведіть у літрі теплої води або води кімнатної температури. Покладіть шкарпетки в розчин на кілька годин - можна навіть залишити на ніч. Коли вони відмокнуть, прополощіть і виперіть із милом. До речі, аспірин може стати в пригоді і для машинного прання. Кілька таблеток також потрібно розтовкти, а потім додати до прального порошку.

Білим оцтом

Оцтова кислота в оцті - це сильнодіюча речовина, яка може видалити плями з будь-якої тканини. Кислота в білому оцті сильна і є відмінним мийним засобом. Щоб почистити білі шкарпетки оцтом, просто нагрійте один літр води і додайте в неї одну чайну ложку білого оцту. Залиште шкарпетки в цій суміші приблизно на 30 хвилин. Потім виперіть їх у пральній машині, як зазвичай, і вони мають стати гарними, білими і без будь-яких залишкових запахів.

Зубною пастою

У комбінації з нашатирним спиртом вона підійде для точкового видалення плям. Зубну пасту - краще білого кольору - потрібно нанести на м'яку щітку й акуратно потерти шкарпетки в місцях, де є забруднення. Потім замочіть речі приблизно на дві години в тазику з розчином, що складається з 2-3 літрів води і 80 мл нашатирного спирту. Коли шкарпетки відлежаться, залишиться лише випрати їх будь-яким звичним способом.

Ще один варіант чищення із зубною пастою - змішати її з перекисом водню. Тут у 80 мл рідини потрібно додати горошинку пасти і щіткою прицільно нанести на плями. Після залишити на 10-15 хвилин, а наприкінці прополоскати в прохолодній воді та випрати.

Переважно висушувати шкарпетки на повітрі, уникаючи прямого сонячного світла, щоб уникнути вицвітання
Переважно висушувати шкарпетки на повітрі, без прямого сонячного світла, щоб уникнути вицвітання

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.