Помилки прання, після яких кросівки можна викинути на смітник

Щоб взуття не перетворилося на розсадник бактерій, час від часу його потрібно прати

стирка кросівки мішок для прання
Кращий спосіб зробити чищення максимально делікатним - використовувати спеціальний мішок для прання.

Отже, набридле зимове взуття вирушило на спокій, почалося багатомісячне царювання кросівок, за якими потрібен спеціальний та регулярний догляд. Але яким би спецзасобами ми не користувалися для підтримки їхньої молодості та краси, рано чи пізно настає час прання. І роздумів – руками чи в машинці? Викручувати чи чекати, поки стечуть? Сушити на батареї чи нехайтри дні висять на балконі? Розбираємось у тонкощах, щоб не довелося терміново шукати собі нові кросівки.

Перекреслений тазик змушує вирушати в хімчистку

Перед пранням обов'язково перевірте поради виробника. На ярлику взуття можуть бути вказані спеціальні інструкції з догляду. І якщо є перекреслений тазик - прання скасовується, потрібно йти в хімчистку. Важливо пам'ятати, що прати в машині можна тільки взуття із синтетичних матеріалів.

Не можна прати кросівки із замші, нубуку, шкіри та шкірозамінника, прикрашені камінчиками, стразами, хутром чи підсвічуванням, а також моделі з мембраною. Таке взуття потребує дбайливого ручного чищення.

Не треба прати в машинці кросівки, що поєднують кілька кольорів, інакше отримаєте абстракції невизначеного кольору. І краще навіть не починати прання, якщо взуття сильно забруднене. В цьому випадку краще відразу звернутися до професійної хімчистки.

Для прання взуття треба підготувати, не можна кинути кросівки в машинку, тільки знявши їх після вулиці. І тому:

  • огляньте кросівки та переконайтеся, що вони не мають пошкоджень, які можуть погіршитися під час прання,
  • вийміть шнурки та устілки. Устілки краще випрати вручну, а шнурки можна випрати разом із кросівками, але тільки якщо в мішку,
  • очистіть підошву - видаліть бруд, каміння та пісок, щоб це сміття не опинилося в барабані,
  • застебніть усі липучки та блискавки, щоб захистити взуття від деформації.
Шнурки потрібно обов'язково витягнути і прати або в мішку, або руками.
Шнурки потрібно обов'язково витягнути та прати або в мішку, або руками.

Чим завинили шнурки, що їм не можна в барабан? Вони можуть потрапити між барабаном і баком пральної машини, що призведе до подряпин, пошкоджень та необхідності розбирати барабан. Вони можуть застрягти в баку, засмічити фільтр, прикипіти до нагрівача - безневинне прання може закінчитися поломкою машинки та викликом майстра.

Режим - делікатний, порошок - рідкий

Другий етап - вибір режиму та миючого засобу. Прання має бути щадним, підійде режим "Ділікатне прання", "Ручне прання" або, якщо є такий в машинці - "Спортивне взуття". Виберіть низьку температуру, оптимальна для прання кросівок – 30-40°C.

Обов'язково відключіть віджимання і сушку. Віджимання може деформувати взуття, а сушіння – призвести до утворення заломів.

В якості миючого засобу використовуйте рідину для прання. Порошок може погано розчинитись і залишити сліди на взутті. Для білих моделей можна додати трохи кисневого відбілювача. Але не використовуйте агресивні миючі засоби, наприклад, відбілювач із хлором, щоб не пошкодити матеріали, з яких зроблені кросівки, і не отримати плям.

Перед запуском машини покладіть кросівки у сітчастий мішок для прання. Це допоможе захистити взуття від подряпин та пошкоджень. Якщо мішка немає, киньте разом із взуттям старе простирадло або рушники, щоб воно не вдарялося об поверхню барабана. Не треба прати більше двох пар, взуття має вільно обертатися.

Взуття з делікатних матеріалів краще випрати вручну, тільки не забудьте його в тазу на півдня.
Взуття з делікатних матеріалів краще випрати вручну, тільки не забудьте його в тазу на пів дня.

Третій етап - сушіння, і це дуже важливо, оскільки ним теж можна зіпсувати взуття. Тому сушити потрібно лише природним чином - без батарей, прямих сонячних променів, фена та нагрівальних приладів. Все, що можна використовувати – вентилятор, якщо потрібно прискорити процес. Набийте кросівки папером, щоб зберегти їхню форму - тільки на ньому не повинно бути кольорової фарби, або чистою сухою тканиною.

Не сушіть кросівки у вертикальному положенні, не підвішуйте їх - не можна, щоб вода накопичувалася в носку або п'яті. Ідеальне місце – балкон з нормальним доступом повітря, але без сонця.

Що стосується шкіряного та мембранного взуття, тут годиться тільки ручне прання. Схема та ж: почистити підошву, витягнути шнурки та устілки, замочити у теплій воді з рідким миючим засобом. Якщо спеціального гелю для прання під рукою немає, можна використовувати рідину для миття посуду та навіть простий шампунь. Замочіть на 10 хвилин, потріть м'якою щіткою і 2-3 рази промийте.

Кросівки із замші або нубука краще не замочувати, а нанести на суху пару мильний розчин, потерти щіткою, потім добре протерти вологою м'якою ганчірочкою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube