Як визначити жорсткість води в домашніх умовах: потрібне дзеркало

Читать на русском

Чотири простих і швидких способи

Читать на русском
Лайфхак та вода
Вода, що тече із крана, не відрізняється ідеальним складом, а іноді вживати її в неочищеному вигляді небезпечно для здоров'я

Чотири простих і швидких способи

Одним із найважливіших показників якості водопровідної води є жорсткість. Жорсткою називають воду з підвищеним вмістом мінеральних солей, переважно кальцію та магнію. Солі легко випадають у осад і утворюють наліт. На щастя, жорсткість води можна визначити самостійно. Інформатор розповість про чотири простих та швидких способів це зробити.

Наліт, що з'явився, ускладнює роботу побутової техніки, наприклад посудомийних або пральних машин, і може навіть призвести до їх поломки. А ще через нього швидко жовтіють білі ванни та раковини, а хромована поверхня змішувачів покривається негарними розводами. З зрозумілих причин надмірно високий вміст солей у воді шкідливий і для організму: від шкіри та слизових до шлунка та травної системи в цілому. Найбільш об'єктивне визначення рівня жорсткості води може дати проведення досліджень у спеціалізованих лабораторіях - це аналіз кількості неорганічних та органічних речовин, важких металів. Але орієнтовні параметри декількома способами можна встановити і вдома.

Скористайтеся дзеркалом

Цей спосіб дозволить припустити, чи жорстка вода тече з крана. Але не надасть конкретного значення. Що знадобиться:

  • Дзеркало.
  • Піпетка.
  • Дистильована чи кип'ячена вода.

За допомогою піпетки нанесіть на горизонтальну дзеркальну поверхню краплі води з-під крана і дистильованої. Дочекайтеся, поки рідина випарується. А потім проаналізуйте дві плямки з осадом, що залишилися на склі.

Чим більш насиченим є осад від водопровідної води, чим сильніше він відрізняється від майже непомітного дистильованої сліду, тим вище жорсткість.

Якщо поверхня після випаровування залишилася чистою, вода також чиста
Якщо поверхня після випаровування залишилася чистою, вода також чиста

Спостереження за кількістю та щільністю накипу

Чим жорсткіша вода, тим швидше всередині чайника з'явиться шар, що не змивається звичайними засобами, кольором від сірого до бежевого - переплутати його з чимось ще просто неможливо. Цей спосіб відноситься до якісних: ви не зможете дізнатися, яка точно жорсткість води, проте легко зрозумієте, що вона перевищує середнє значення.

Позбутися такого шару не вдасться звичайними миючими речовинами
Позбутися такого шару не вдасться звичайними миючими речовинами

Мийні засоби

За допомогою шампуню, рідкого мила чи мильного розчину спробуйте створити багату піну у воді. Якщо піну не вдається одержати, це показник надмірної жорсткості води.

Тестові смужки

Коли потрібно більш точний результат, можна придбати спеціальні тести визначення жорсткості. Коштують вони копійки, проте дуже зручні. У них також є похибка, але зазвичай вона становить 1 °Ж. Для самостійного тестування цього цілком достатньо. Смужку опускають у воду, а вона змінює колір залежно від кількості солей. На упаковці або інструкції знаходиться спеціальна таблиця, за допомогою якої порівнюють результат.

Щоб визначити жорсткість води, порівняйте колір у віконцях індикаторів із зразком в інструкції
Щоб визначити жорсткість води, порівняйте колір у віконцях індикаторів із зразком в інструкції

Однак ці методи мають свої приховані недоліки. Найбільш повну інформацію про якість вашої води можна отримати, замовивши повний аналіз води у спеціалістів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.