Три мегаполіси почали стрімко опускатися під воду: гнітючі фото NASA

Читать на русском

Чарльстон в Південній Кароліні - одне з міст, що занурюються під воду

Читать на русском
Знімок та вода
Це серйозна проблема, яка потребує негайної уваги

Чарльстон в Південній Кароліні - одне з міст, що занурюються під воду

Обсерваторія Землі NASA опублікувала знімки, що показують шокуючу швидкість, з якою земля опускається під великими містами. Зокрема, йдеться про мегаполіси на східному узбережжі США, а саме у Нью-Йорку, Балтіморі та Чарльстоні. Дослідники відзначають, що області, відзначені темно-синім кольором, занурюються з найбільшою швидкістю.

Осідання загрожує інфраструктурі, сільськогосподарським угіддям та водно-болотним угіддям, особливо у міру підвищення рівня моря, пише Live Science. Згідно з супутниковими даними, у період з 2007 по 2020 рік земля під Нью-Йорком, Балтімором і Норфолком (Вірджинія) опускалася в середньому на 102 міліметри на рік. Проте нове дослідження показує, що у кількох округах темпи падіння води зросли вдвічі, а то й утричі.

"Осідання - згубна, сильно локалізована і проблема, що часто не береться до уваги, порівняно з глобальним підвищенням рівня моря, але це основний фактор, який пояснює, чому рівень води підвищується в багатьох частинах східної частини США", - розповів Леонард Оенхен, геофізик з Технологічного інституту Вірджинії та співавтор дослідження.

Вчені зазначають, що просідання насправді може мати безліч наслідків для людей, що мешкають уздовж узбережжя, включаючи підвищений ризик повеней та пошкодження будинків та інфраструктури через нестабільність ґрунту. Дані нового дослідження показують, що щонайменше 867 000 об'єктів нерухомості та критично важливої інфраструктури, у тому числі автомагістралі, залізниці, греблі, аеропорти та греблі, сьогодні перебувають у зоні ризику.

За даними Обсерваторії Землі НАСА, осідання земель також може призвести до потрапляння солоної води до сільськогосподарських угідь, посівів і навіть запасів прісної води. Також цей процес впливає на диких тварин та їх довкілля, особливо болота. 

Дані свідчать про те, що одним з міст, що швидко потопають, є Чарльстон (Південна Кароліна), центр міста тут знаходиться в 3 метрах над рівнем моря. Місто опускається приблизно на 4 мм на рік. Команда вважає, що осідання Чарльстона багато в чому викликане людською діяльністю, у тому числі відкачуванням ґрунтових вод. Однак у таких місцях, як Нью-Йорк, просадці сприяє низка факторів, у тому числі м'який ґрунт, на якому стоїть місто, та вага будівель. 

Дослідники проаналізували дані супутників та GPS, щоб встановити рух прибережних земель від Нової Англії до Флориди
Дослідники проаналізували дані супутників та GPS, щоб встановити рух прибережних земель від Нової Англії до Флориди

У своїй роботі автори дослідження використали супутникові зображення та наземні датчики GPS для вивчення узбережжя від Нової Англії до Флориди. Потім вони створили карту, яка показала мінливість підйомів та падінь різних ділянок узбережжя. Ці дані були зіставлені з даними, зібраними наземною Глобальною навігаційною супутниковою системою визначення швидкості занурення.

Згідно з картами, середньоатлантичний регіон опускається сильніше, ніж північний схід США. Як вважають вчені, це пов'язано з геологічним процесом, відомим як льодовиково-ізостатична коригування. Цей процес являє собою рух суші, що триває, колись обтяженою важкими льодовиковими щитами. Співавтор дослідження Манучехр Ширзаї, директор лабораторії Технологічного інституту Вірджинії, сказав, що надалі дослідники сподіваються нанести на карти всі берегові лінії світу, використовуючи ту ж техніку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.