Як вижити в умовах тривалих відключень світла без Bluetti та Ecoflow: поради від айтівця

Для щасливих власників будинків з територією все просто — купа генераторів — тихі інверторні чи економні газові, а на дах СЕС.

В ідеалі потрібно якомога більше генерації
В ідеалі потрібно якомога більше генерації

Flutter developer Сергій Курдюков розповів про власний шлях до енергонезалежності для комфортної роботи. Це, як мінімум, сонячний інвертор на 24 В 3000 ВА та оптоволоконний інтернет. Тому що павербанки й ліхтарики не дуже ефективні рішення, якщо мова йде про тривалі відключення світла. Про це писав сайт dev.ua 25 червня 2024 року. 

Айтівець Сергій Курдюков опублікував у LinkedIn набір пристроїв та сервісів, які дозволять майже безболісно пережити тривалі вимкнення світла. 

«Хочу написати про важливе в сьогоднішніх реаліях для ІТ України — про виживання в умовах відключень світла. Так, мабуть, тільки лінивий не написав про Bluetti, павербанки й ліхтарики, але, на мою думку, це все дуже неефективні рішення, від неусвідомлення глобальної проблеми. А проблема в тому, що відключення з нами надовго і їх буде тільки більше. Bluetti, Ecoflow, повербанки — це прикольно, коли світла нема 2-4 години максимум, і є надія, що вимкнення припиняться. У нас же ситуація інша», — констатує айтівець.

Що потрібно, щоб пережити тривалі відключення світла

За словами айтівця, в сучасних умовах не втратити робочий темп допоможуть

По-перше (це навіть 0 крок), якщо ви ще не встановили собі оптику, то шукайте провайдера, дуже бажано, щоб гарантував роботу своєї системи мінімум 8 годин при повному блекауті.

По-друге, це сонячний інвертор (не плутати з просто інверторами) на 24 В 3000 ВА. Якщо щось серйозніше, то вже краще на 48 В+ брати.

«По акумуляторах — я користуюсь АГМ-акумами 2×12Вх100А, це мінімалка, і вистачає їх дуже впритик на 4 години відключення. Тож збираюсь докупить ще стільки ж (тут одразу основний плюс системи — просте масштабування до деякого порогу)», - вважає Сергій Курдюков.

За його словами, брати треба з розрахунку: мінімум (ваше споживання в ВТ)/24 (робоча напруга вашого інвертора) *10 — це буде ваша місткість в Аг, тому що для АГМ критично важливо не навантажувати акумулятор більш як 10% його ємності надовго, інакше падає ККД, і акумулятор швидко вмирає.

«Наведу приклад — якщо в середньому у вас 500 Вт споживання, то треба брати акуми сумарною ємністю (500/24)*10 — тобто мінімум 200 А, не забуваємо, що при послідовному підключенні сила струму не сумується, так що це буде збірка 2×12×200 чи 2×12×100×2. При такому розкладі ви отримаєте ± 8-9 годин спокійної безперервної роботи всіх споживачів, навіть не помітивши що світло вимкнули», - пише айтівець.

Для негазифікованих осель він радить взяти 48(52)В інвертор + літієву збірку на 10+КВ. З його слів, тут вже можна обирати «чи б/в збірки з електрокарів, чи ЛіПо збірки від умільців, чи «брендовані» китайські (не треба — вони відстій), ну або прям фірмові поверволи».

По-третє, це все тільки, щоб згладити використання мережі, в ідеалі ж потрібна генерація. Для щасливих власників будинків з територією все просто — купа генераторів — тихі інверторні чи економні потужні газові, на дах СЕС.

Ось набір, яким користується Сергій.

«Брав я їх дорожче, ще в лютому 23 року, але на той момент такий комплект на 2400 Вт·год мені обійшовся в $900 кругом з комплектом для підключення, в той час, коли всякі Bluetti і Ecoflow коштували по $2 000 і очікувати їх треба було по пів-року», — зазначив розробник.

Що робити тим, хто живе у квартирах

На цей випадок теж є рекомендація. Айтівець пропонує купити про всяк випадок, можна разом із сусідами, інверторний генератор.

«Якщо у вас є сонячна сторона, особливо якщо на ній балкон, встановіть декілька сонячних панелей, благо влада роздуплилась і це можна буде зробити під 0% кредит. Якщо є вихід на дах, то треба ставить СЕС», - радить Flutter developer Сергій Курдюков.

Інформатор писав, що Зеленський на Ставці доручив встановити сонячні панелі на всі школи та лікарні України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube