Ось поради, як повернути речам їхній розмір
Це траплялося з кращими з нас - ми кидаємо нову бавовняну сорочку в сушарку чи перемо її на режимі "виварювання", і вуаля - тепер у нас є сорочка, яка підходить для немовляти. Бавовна схильна до такого роду помилок при пранні, на відміну від синтетичних волокон, таких як поліестер. Значна частина цієї вразливості пов'язана з волокнами бавовняного одягу, зазначають експерти.
Бавовняна тканина виготовляється шляхом переплетення волокон рослинного походження, що в свою чергу складаються здебільшого з природного біополімеру - целюлози. А отже, бавовна схильна до усадки, оскільки її волокна набухають, коли намокають, а потім стискаються, коли висихають.
Якщо вам доводилося пітніти у бавовняному одязі, ви не з чуток знаєте, як добре він вбирає вологу. Коли вводяться такі змінні, як тепло і вода, мережа водневих зв'язків у бавовні може трансформуватися, змушуючи тканину або розслаблятися, або скорочуватися. З іншого боку, синтетичні тканини - такі як поліестер, нейлон та спандекс - більш стійкі до поту та усадки, оскільки їхні щільно сплетені волокна не розбухають у воді.
Не хвилюйтеся, у вашого зменшеного одягу все ще може бути надія. Є науково обґрунтований спосіб спробувати "розтягнути" одяг. Залежно від якості пряжі та плетіння, якщо роздути волокна і дати їм висохнути під натягом, можна "розтягнути" деякі бавовняні тканини, принаймні тимчасово.
Один із способів зробити це в домашніх умовах - скористатися паровою праскою. Вона знову вводить вологу в одяг, щоб розширити волокна, одночасно застосовуючи механічну силу, щоб розтягнути їх назад. Але будьте обережні, щоб не зайти надто далеко у зворотному напрямку.
Легко "перерозтягнути" бавовну таким чином, і якщо це зробити нерівномірно, ви можете отримати досить деформований предмет одягу. Тож подавайте пару рівномірно вздовж тканини і потроху відтягуйте змочені краї з однаковою силою. Дійте обережно і без надмірних зусиль.
А щоб ваш одяг не сідав, купуйте бавовняний одяг із синтетичними домішками або бавовняний одяг, який був попередньо зменшений у об'ємі.
Усадка - це подвійний наслідок перезволожених волокон і високої температури. Та коли справа доходить до випадкової усадки бавовняного одягу, не всі речі сідають однаково. Навіть якщо вони виготовлені з одного і того ж матеріалу, деякі бавовняні тканини більш схильні до усадки, ніж інші, залежно від того, як волокна зібрані в тканину. Так, ткана бавовна, безумовно, дає усадку, але значно меншу, ніж трикотаж.
Наскільки саме зменшиться ваш одяг, залежить від багатьох факторів. Наприклад, це залежить від того, чи ви перете одяг лише у воді, чи додаєте миючий засіб - миючий засіб ще більше руйнує водневі зв'язки, а також від того, чи сушите ви одяг на високій температурі, чи на низькій, чи розвішуєте його сушитися.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.