Вмираючий літній будівельник зізнався: він японський терорист, якого шукають вже 50 років

Читать на русском

Тест ДНК довів, що літній будівельник був одним з найрозшукуваніших втікачів у Японії

Читать на русском
Японія, розшук, терорист, кримінал, смертна кара
Його фото десятиліттями прикрашало поліцейські будки по всій Японії.

Тест ДНК довів, що літній будівельник був одним з найрозшукуваніших втікачів у Японії

Японський терорист Сатоші Кірішіма переховувався від влади протягом майже півстоліття, перш ніж перед смертю зізнався, що був членом терористичного угруповання в 1970-х роках. Злочинець провів в бігах 49 років після того, як його було оголошено у розшук. 

Останні роки чоловік працював будівельником, аж допоки не потрапив у лікарню поблизу Токіо. Там він, відчуваючи наближення смерті, розповів персоналу, що насправді є одним з найбільш розшукуваних злочинців Японії, повідомляє The Guardian.

Попри те, що колишній злочинець розповів деталі про власну сім'ю та діяльність, які міг знати тільки він, поліцейські все ж провели ДНК-тест. Той підтвердив, що невиліковно хворий пацієнт дійсно був Кірісімою - членом радикального угрупування, відповідального за дев'ятимісячний терор, що свого часу потряс Японію.

Його фото дійсно десятиліттями прикрашало поліцейські будки по всій Японії. На ньому було зображено життєрадісного студента університету, в окулярах та з волоссям до плечей.

Свої злочини він вчинив будучи ще студентом університету
Свої злочини Сатоші вчинив, коли був ще студентом університету.

Участь у терорі та розшук

Його рішення про явку з повинною відродило колективну пам'ять про часи, коли добре організовані ліві екстремісти становили серйозну загрозу для суспільства як в Японії, так і за її межами.

Як член підрозділу "скорпіон" Східноазіатського антияпонського збройного фронту, Кірісіма нібито заклав і підірвав саморобну бомбу, яка пошкодила будівлю в районі Гінза в Токіо у квітні 1975 року. Жертв не було.

Його також підозрювали у причетності до чотирьох інших нападів того ж року, спрямованих проти великих японських корпорацій. У найвідомішому інциденті терористи заклали бомбу в токійській штаб-квартирі Mitsubishi Heavy Industries, в результаті чого загинуло вісім осіб і було поранено понад 360. Причиною стало те, що ця фірма постачала зброю американським військам під час війни у В'єтнамі.

Це був найсмертоносніший теракт в Японії, аж до 1995 року, доки культ судного дня "Аум Вища Істина" не випустив зарин у токійському метро.

Покаяння терориста 

Незадовго до того, як він помер від раку наприкінці січня в тій самій лікарні, яку відвідував як амбулаторний пацієнт близько року, Кірісіма сказав своїм співробітникам: "Я хочу зустріти свою смерть зі своїм справжнім ім'ям", додавши, що він шкодує про свою участь у терактах.

Поліція передала справи про вибухи до прокуратури, проте смерть терориста означає, що сім'ї жертв його угруповання вже ніколи не дочекаються суду. Сім'ї його жертв висловили розчарування тим, що він зволікав із власним викриттям. За словами одного з родичів, чия 23-річна сестра загинула під час вибуху "Міцубісі", покаяння терориста сталося "занадто пізно".

У травні 1975 року поліція заарештувала вісьмох осіб, у тому числі Масаші Дайдоджі, за причетність до нападів. Його і ще одного терориста засудили до повішення, але Дайдоджі помер від раку в травні 2017 року, перебуваючи в камері смертників.

Ховався півстоліття: як йому це вдавалося

Кірісіма народився в префектурі Хіросіма, відвідував місцеву школу, але почав своє життя як політичний екстреміст, коли вивчав право в Університеті Мейдзі Гакуін в Токіо.

Після участі в терористичних актах під ім'ям Хіроші Учіда він близько 40 років працював у будівельній фірмі в Фудзісаві, місті на південь від Токіо. За повідомленнями, він уникав банківських операцій і просив платити йому готівкою, щоб не залишати паперового сліду, який міг би привести до його затримання. У нього не було водійських прав, мобільного телефону і медичної страховки, а лікування в лікарні він оплачував з власної кишені.

"Учіда" відвідував місцеву громадську лазню "сенто" і заходив до бару, де його ласкаво називали "Учі", щоб випити пива і послухати рок-музику. Він завжди дуже мало розповідав про себе.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.