Відкриття вчених зробить курячі яйця гуманними

Читать на русском

Страшна процедура сільгоспвиробництва яєць та вирощування курей-насідок шокує.

Читать на русском
Яйця, кури, курчата, США, технологія, виробництво, зоозахисники
Яєчна індустрія приховує темну таємницю!

Страшна процедура сільгоспвиробництва яєць та вирощування курей-насідок шокує.

Система виведення й вирощування курей по всьому світу є дуже негуманною. Курчат-самців, оскільки вони не несуть яєць і не виробляють цінного м'яса, зазвичай вбивають протягом доби, як правило, живцем подрібнюючи в промислових м'ясорубках. Ця практика, відома як вибракування курчат, відтворюється у величезних масштабах по всьому світу: за оцінками, щороку вбивають 6,5 мільярдів курчат-самців, або близько 200 курчат щосекунди, йдеться в публікації NYTimes. Але тепер є шанс уникнути цього жахливого процесу.

Кілька європейських країн використовують технологію, відому як in-ovo sexing, яка дозволяє визначити стать пташеняти ще до того, як воно вилупляться. Тоді небажані яйця можуть бути знищені до того моменту, коли крихітні курчатка вже здатні відчувати біль. 

У Німеччині та Франції заборонено вибракування курчат, а Італія планує припинити цю практику у 2027 році. Яйця курей, вирощених в інкубаторах, продаються в Норвегії, Бельгії, Нідерландах та Іспанії, і деякі з них мають маркування "без вибракування курчат".

Як гуманно визначати стать курчат

Наразі в Європі використовуються два типи технологій in-ovo-сексингу, і ще більше знаходяться в стадії розробки. Один метод передбачає неінвазивну візуалізацію інкубаційних яєць для визначення статі ембріонів, а інший - пророблення крихітного отвору в шкаралупі яйця для відбору зразків та аналізу рідини всередині, а також повторне запечатування отвору, часто за допомогою бджолиного воску.

За даними Innovate Animal Ag, станом на вересень 2023 року майже 15% курей-несучок в ЄС були виведені з використанням сексування in-ovo. Заборона на вибракування не поширюється на каченят, яких вбивають у рамках виробництва фуа-гра.

Некомерційний Фонд продовольчих і сільськогосподарських досліджень заявив, що широке впровадження методу інкубації in-ovo може значно знизити витрати, оскільки половину запліднених яєць більше не потрібно буде інкубувати до їх вилуплення. Наприкінці минулого року група оголосила трьох фіналістів багатомільйонного конкурсу на розробку високоточної технології сексування in-ovo, яка може бути використана в комерційних масштабах.

Боротьба зооактивістів

США мали б припинити вибраковування курчат до 2020 року. Виробники понад 90% яєць заявили, що технологія інкубації in-ovo ще не доступна в промислових масштабах. Нібито невеликі європейські інкубаторії мають кращі можливості для впровадження технології інкубації in-ovo, але американські виробники все ж хочуть її використовувати. Тим більше, що масштаби яєчної індустрії в Європі схожі на американські.

"Не треба бути філософом, щоб зрозуміти, що з моральної точки зору неетично дозволяти деяким тваринам народжуватися лише для того, щоб їх одразу ж вбивали", - стверджують зоозахисники.

Самки вирощуються для отримання курчат. Самці в цьому виробничому циклі мало корисні, оскільки вони не можуть нести яйця, а їхнє м'ясо вважається жорстким і в'язким. У комерційних інкубаторах працівники визначають стать одноденних курчат, а курчат-самців вбивають і часто перетворюють на корм для тварин.

Не дивно, що групи з захисту тварин виступають проти такої практики. Зоозахисники назвали це страшне явище "симптомом зламаної системи, яка розглядає живих істот як сміття, яке можна створювати і знищувати, не зважаючи на їхні страждання".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.