Космічний модуль, який замінить вмираючу МКС, навмисне підірвали - відео

Читать на русском

Житловий модуль має висоту 6,2 метра та діаметр 8,3 метра: за розміром можна порівняти з середнім сімейним будинком

Читать на русском
Вибух та космічна станція
Тиск всередині майже такий самий, як у пляшці шампанського

Житловий модуль має висоту 6,2 метра та діаметр 8,3 метра: за розміром можна порівняти з середнім сімейним будинком

Міжнародна космічна станція (МКС) припинить свою роботу у 2030 році, тому NASA запропонувало приватним компаніям створити нову орбітальну станцію. І компанія Sierra Space створює одну з таких станцій. Надувний модуль був підданий потужному вибуху, щоб оцінити його на міцність. Цей модуль буде частиною нової космічної станції Orbital Reef, яка має стати заміною для МКС.

Компанія Sierra Space, що базується в Колорадо, розробила модуль, що розширюється, який надується до повної потужності тільки після виходу на орбіту. За даними компанії, модулі Large Integrated Flexible Environment (LIFE) мають висоту понад 6 метрів і за розміром можна порівняти з середнім сімейним будинком, пише IFLScience.

Головна перевага космічних станцій, що розширюються, якщо все піде за планом, полягає в тому, скільки житлового/робочого простору вони нададуть при кожному (дорогому) запуску.

"Життя досягне 1/3 обсягу МКС за один запуск", - сказала у відеоролику Лінн Томпсон, системний інженер Sierra Space, - "Тоді як раніше для досягнення того ж обсягу вимагалося від 10 до 15 запусків".

Чергова перевірка величезного надувного модуля LIFE на міцність відбулася в Космічному центрі Маршалла, яким керує NASA, який знаходиться в штаті Алабама, США. Надувний модуль є повноцінним прототипом сегмента, з яких складатиметься майбутня орбітальна станція.

Основна мета нового випробування, як і всіх попередніх, полягає в тому, щоб перевірити на міцність модуль LIFE, щоб він міг витримати умови космосу. Інженери Sierra Space накачували всередину конструкції повітря доти, доки вона не вибухнула. Міжнародна космічна станція працює на робочому рівні 101,3 кілопаскалю, що відповідає атмосферному тиску на рівні моря. NASA рекомендує, щоб модулі могли витримувати максимальний робочий тиск, що в чотири рази перевищує 104,8 кілопаскаля. Під час випробувань було перевищено цей поріг вимог безпеки NASA для таких конструкцій на 27%. LIFE витримав вражаючі 531 кілопаскаль, перш ніж вийти з ладу, що майже відповідає тиску у пляшці шампанського.

"За останні два роки наша команда невпинно працювала, щоб досягти цієї точки. Працюючи з нашими ключовими постачальниками та стратегічними партнерами, Sierra Space направила наші спільні зусилля та досягла нових висот за допомогою цього останнього випробування UBP", - додав у прес-релізі Шон Баклі, старший технічний директор та головний технолог EarthSpace Systems. "Ми накопичили досвід та знання, необхідні для просування цієї дивовижної технології на наступні етапи - на низьку навколоземну орбіту та за її межі".

Незважаючи на успішне випробування, подібні вибухи повномасштабних модулів майбутньої космічної станції відбуватимуться й надалі. В рамках нових випробувань також буде перевірено здатність конструкції протистояти ударам мікрометеоритів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.