NASA розсекретило X-59, надзвуковий безшумний літак майбутнього: будували 8 років - фото, відео

Він літатиме зі швидкістю 1488 км/год

Літак X-59
NASA запустить літак над кількома містами США

NASA та компанія Lockheed Martin 12 січня офіційно представили експериментальний тихий надзвуковий літак X-59. Він літатиме зі швидкістю, що в 1,4 рази перевищує швидкість звуку, або 1488 км/год без звукового ефекту. У той час як інші літаки, досягаючи надзвукової швидкості, видають гучний, схожий на вибух, гуркіт.

X-59 - експериментальний літальний апарат, спеціально розроблений, щоб здійснити видатний інженерний подвиг - надзвуковий політ без звукового удару. Над ним працювали майже вісім років. Та показ цього апарату відбувся у п'ятницю, 12 січня, пише Тheguardian

Експериментальний надзвуковий реактивний літак X-59
Експериментальний надзвуковий реактивний літак X-59

Літак має довжину 30,4 метра і ширину 9 метрів. Також має тонкий конусоподібний ніс, що становить майже третину повної довжини літака - функція, призначена для розсіювання ударних хвиль, які зазвичай оточують надзвукові літаки та призводять до звукових ударів. У спробах ще більше підвищити надзвукові можливості літака інженери розташували кабіну майже на половину довжини і видалили вікна, які зазвичай зустрічаються в інших літаках. Також для зниження рівня шуму, команда Quesst розробила X-59 із двигуном, встановленим нагорі, та гладкою нижньою частиною. Це допомагає запобігти злиттю ударних хвиль позаду літака, які зазвичай викликають гучний звуковий удар.

Літак також оснащений двигуном, встановленим зверху, а також гладкою нижньою частиною
Літак оснащений двигуном, встановленим зверху, а також гладкою нижньою частиною

"Враховуючи величезну проблему обмеженої видимості в кабіні, команда розробила систему зовнішнього огляду, яка дійсно є дивом, що складається з камер високої роздільної здатності, що живлять монітор надвисокої роздільної здатності", - сказала заступник адміністратора NASA Пем Мелрой.

Планується, що наприкінці цього року X-59 вперше підніметься у повітря. Потім він здійснить свій перший надзвуковий політ, який буде практично безшумним. Після цього команда Quesst проведе кілька льотних випробувань літака на заводі Skunk Works у Каліфорнії. Потім літак буде передано до Центру льотних досліджень імені Армстронга NASA в Едвардсі, Каліфорнія, де й базуватиметься.

Після завершення льотних випробувань NASA почне облітати кілька міст США. Ціль цих обльотів - зібрати дані про те, як люди сприймають звук, що виробляється літаком. Ця інформація буде передана Федеральному управлінню цивільної авіації (FAA) та міжнародним регулюючим органам, які прийматимуть рішення про дозвіл комерційних надзвукових польотів над сушею.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы не пропустить важные новости. За новостями в режиме онлайн прямо в мессенджере следите на нашем Telegram-канале Информатор Live. Подписаться на канал в Viber можно здесь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube