Через 6 років стоматологи будуть не потрібні: у них немає шансів проти цієї технології

Після підтвердження безпеки препарату його зможуть призначати пацієнтам із вродженою відсутністю повного набору

Зуби та чоловік
зубівВважається, що вроджений дефіцит зубів вражає приблизно 1% населення

Препарат, який відновлює зуби, може з'явитись на ринку до 2030 року. Препарат вже довів свою ефективність у випробуваннях на тваринах і тепер вчені планують розпочати випробування на людях. Починаючи з вересня цього року 30 дорослим чоловікам вводитимуть препарат внутрішньовенно в рамках першої фази дослідження його безпеки та ефективності.

Під час попередніх раундів випробувань на тваринах формула показала величезний потенціал для відновлення втраченого зубного ряду, причому однієї дози було достатньо, щоб відновити зуб у тхорів, пише IFLScience. За словами дослідників, які проводили дослідження, поточна версія препарату також добре переносилася гризунами, без будь-яких побічних ефектів, що вказує на те, що тепер можна давати людям для подальшого вивчення.

Відомо, що нові ліки вчених містять антитіла до USAG-1, що пригнічує зростання зубів шляхом зв'язування з фактором росту BMP. Перша фаза дослідження проходитиме у лікарні Кіото в Японії протягом 11 місяців за участю здорових людей, у яких відсутній хоча б один зуб.

Після лабораторних випробувань на дорослих людях, вони з колегами також планують протестувати препарат на дітях, які страждають на вроджену недостатність зубів, віком від 2 до 7 років. Це торкнеться лише тих дітей, у яких від народження немає мінімум чотирьох зубів.

"Ми хочемо зробити щось, щоб допомогти тим, хто страждає від втрати або відсутності зубів", - розповів провідний дослідник Кацу Такахаші. "Хоча на сьогоднішній день не існує лікування, що забезпечує постійне виліковування, ми вважаємо, що очікування людей щодо зростання зубів виправдалися".

Якщо майбутні випробування виявляться успішними, дослідники кажуть, що препарат може стати широко доступним протягом шести років і може бути використаний для відновлення зубів у пацієнтів із вродженими дефектами, а також у тих, хто втратив зуби через травми або карієс.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube