Найспекотнішим коли-небудь зареєстрованим днем стала минула неділя
Найспекотнішим коли-небудь зареєстрованим днем на Землі стала минула неділя - 21 липня 2024 року. За даними кліматичного моніторингу ЄС, цей день став найспекотнішим у світі за останнє століття. Середня температура повітря у поверхні планети Земля становила 17,09 градусів за Цельсієм, що перевершило рекорд 1940 року, повідомляє ScienceAlert.
"Земля щойно пережила свій найтепліший день", - йдеться в заяві вчених.
Все це відбувається в той час, коли спека та лісові пожежі спустошують Європу й США. Новий добовий максимум був на 0,01 градуса Цельсія вище попереднього рекорду температури - 17,08 С, зареєстрованого 6 липня 2023 року. Тож це новий рекорд середньодобової глобальної температури. Проте нові піки - не за горами через глобальне потепління, вважають вчені.
Безпрецедентну глобальну спеку зареєстрували за останні 13 місяців. Кожен місяць, починаючи з червня 2023 року, затьмарював власний температурний рекорд порівняно з тим же місяцем попередніх років. Сильна спека спостерігалася й на початку цього тижня, повідомляє кліматичний моніторинг, вказуючи на смугу рекордних днів.
Очікується, що глобальна температура скоро досягне піка та знизиться, хоча найближчими тижнями можуть відбутися подальші коливання. Зміна клімату спричиняє триваліші, сильніші та частіші екстремальні погодні явища, такі як спека та повені, і цей рік ознаменувався великими катастрофами по всьому світу. Цього року смертельна спека вже охопила Північну Америку, Мексику, Індію й Таїланд.
Відчули її на собі й українці. Також повені спустошили частини Східної Африки, Китаю та Бразилії. Лісові пожежі охоплюють південну та східну Європу, а також Канаду й США, оскільки тривалі спекотні температури в деяких частинах північної півкулі роблять повітря надзвичайно сухим.
Спалювання викопного палива є основною рушійною силою глобального потепління, але викиди парникових газів, що вловлюють тепло, продовжують зростати, попри міжнародні зусилля щодо переходу на чисту енергію та повільне підвищення температури. Тож, 2023 рік був найспекотнішим роком за всю історію спостережень, і 2024 рік може слідувати за ним, враховуючи достатньо високі температури, які спостерігалися на сьогодні, повідомив моніторинговий центр Copernicus.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.