Полиция охотится за китайским бутиратом. Це промисловий розчинник для виробництва пластмас має побічний ефект
На жаль, проблема сексуального насильства над жінками є загальною для світу, і дуже часто у злочинах замішані наркотики. Зараз Австралійська федеральна поліція разом із прикордонниками відловлюють по всій країні контрабандні поставки небезпечної речовини, пов'язаної і з сексуальним насильством, і з передозуванням. Йдеться про бутандіол, який відомий як бутират або просто бут - промисловий хімікат, що використовується для виробництва пластику, гум, розчинників, поліефірів, поліуретанів. Але його застосування не за призначенням, а у якості наркотику набуло в Австралії таких масштабів, що три місяці тому уряд був змушений змінити закон і офіційно визнати бутандіол наркотиком, контрольованим на кордоні, повідомляє The Guardian.
Щоправда, це не надто допомогло – за ті ж три місяці поліція та прикордонники вилучили понад 4 тисячі літрів бутандіолу, більшість якого завозиться з Китаю. Легальний імпорт за наявності відповідних дозволів також існує, але переважно бут ввозиться контрабандою, під виглядом косметики чи продуктів - на банках та коробках написано одне, а всередині – бутандіол.
За неофіційними даними поліції, починаючи з 2020 року, більша частина кримінальних справ про зґвалтування на побаченнях пов'язана саме з ним. Наразі правоохоронці заявляють, що це проблема усієї Австралії та попереджають жінок про необхідність бути обережними на побаченнях із незнайомцями - зокрема, як мінімум, слідкувати за своїми напоями.
Справа в тому, що якщо наркомани найчастіше вживають бутандіол за допомогою ін'єкцій для швидкого досягнення мети та більш інтенсивних ефектів, у сексуальних злочинах він використовується у рідкому вигляді. Причому попри те, що це агресивний промисловий хімікат, рідкий бутират не має ані специфічного смаку, ані запаху. Тобто підмішувати його у воду, алкоголь та будь-які напої можна легко та непомітно.
Для побачень цей наркотик зручний ще й особливостями своєї дії. По-перше, він викликає сп'яніння, схоже на алкогольне, тобто навіть якщо жертва на зустрічі п'є каву, “п'яний ефект” все одно забезпечений. По-друге, виникає відчуття ейфорії, безмежного щастя, легкості, веселощів, бажання рухатися та танцювати. По-третє, бутірат посилює і сексуальне бажання, і задоволення від сексу. Все разом це робить його ідеальною "добавкою" для побачення. Якщо не брати до уваги жахливих наслідків: при збільшенні дози можливий непробивний сон, втрата свідомості, амнезія, і жертва, залишившись живою, якщо не сталося передозування, нічого не відчуватиме і пам'ятатиме.
Зараз Австралія закликає уряди Співдружності націй, до яких входять 56 держав, теж внести зміни до законодавства і поставити бутандіол в один ряд із найнебезпечнішими наркотиками.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. Підписатися на канал у Viber можна тут.