У Грузії знайшли римську фортецю із золотими дарами богу війни - фото

Під час розкопок було виявлено барвисту мозаїку та інші артефакти

Золоте приношення та реконструкція залишків мозаїки
Однією з ключових знахідок був набір печей, що використовуються для випалу амфор, посудин, які зазвичай використовують для зберігання вина

Археологи виявили золоту обітницю богу війни під час розкопок римської фортеці віком 1800 років у Грузії. Тонка пластина з написом грецькою мовою була присвятою Юпітеру Доліхену, божеству, особливо шанованому римськими солдатами. Були знайдені також барвиста мозаїка та інші артефакти.

У стародавньому світі люди часто приносили жертви божествам. Іноді люди робили це в надії, що божество втрутиться і допоможе їм якимось чином. Жертвопринесення Юпітеру Доліхену могло бути зроблено в надії, що воно допоможе домогтися перемоги в битві, пише Livescience.

Цифрова реконструкція будинку, де, ймовірно, жив командир гарнізону
Цифрова реконструкція будинку, де, ймовірно, жив командир гарнізону

"Юпітер Доліхен був богом війни і перемоги", - розповіла археологиня з Варшавського університету і заступниця керівника польської частини експедиції Наталія Локлі. "Його ім'я об'єднує в собі римського бога неба, бурі та блискавки Юпітера і бога грому Доліхен"

Культ Юпітера Доліхена "поширився по всій Римській імперії, досягнувши піку популярності між 1-м і 3-м століттями нашої ери". Ймовірно, на римському військовому об'єкті, відомому як фортеця Гоніо-Апсарос, є святилище Юпітера Доліхена, яке поки що не знайдено, і археологи сподіваються знайти його в майбутніх сезонах, згідно із заявою. Можливо, солдати мали намір запропонувати золотий артефакт богу в цьому святилищі, можливо, помістивши його на стіну або вівтар, додала Локлі.

Під час розкопок фортеці Гоніо-Апсарос у Грузії археологи виявили вотивне золоте приношення
Під час розкопок фортеці Гоніо-Апсарос у Грузії археологи виявили золоте приношення

Команда дослідників виявила інші знахідки у форті, зокрема залишки мозаїки. Нова мозаїка, ймовірно, зображує геометричний мотив, але "через великі пошкодження нової мозаїки ми все ще аналізуємо і збираємо її візерунок", пояснила Наталія, зазначивши, що деякі з її фрагментів показують червоні та рожеві лінії на білому тлі.

Залишки амфор на місці розкопок
Залишки амфор на місці розкопок

Археологи також знайшли залишки винного преса і печей, які використовували для випалу амфор, керамічні посудини, які іноді використовували для зберігання вина. Ці знахідки припускають, що вино вироблялося там і, можливо, експортувалося в інші місця.

На місці розкопок археологи виявили залишки 1800-річної мозаїки
На місці розкопок археологи виявили залишки 1800-річної мозаїки

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube