Мавпи підвели людство, проваливши знаменитий експеримент

Чи зможуть мавпи випадково створити геніальний твір – вчені порахували математичну вірогідність цього

Вчені, наука, дослідження, тварини, Шекспір
Мавпам просто не вистачить всього існуючого часу

Якщо посадити достатню кількість мавп перед достатньою кількістю друкарських машинок і дати їм достатньо часу, зрештою їхній випадковий стукіт відтворить твори Шекспіра. Або ні, як думаєте? 

Таким чином стверджується теорема про нескінченну мавпу, уявний експеримент, який розглядає можливість того, що накопичення випадкових подій нібито зрештою призведе до чогось значимого. Ніхто буквально не очікує, що група маленьких пухнастих приматів випустить вірші. Проте сенс ви зрозуміли.

Математики Стівен Вудкок і Джей Фаллетта з Сіднейського технологічного університету за допомогою цифр визначили, що за весь передбачуваний період життя Всесвіту мавпам не вистачить часу, щоб випадково набити послідовність натискань клавіш, яка відповідає Гамлету, повідомляє ScienceAlert.

Нові розрахунки показують, що у Всесвіті залишилося недостатньо часу, щоб врахувати гіпотетичну випадкову подію, коли мавпа напише текст Шекспіра. Це окреслює теорему кінцевої мавпи, де кількість мавп і час обмежені. Це більше відповідає тому, що ми можемо відчути в реальному світі, де очікується, що і мавпи, і час зрештою закінчаться.

Розрахунки ґрунтувалися на різній кількості мавп від 1 до 200 тисяч – приблизної поточної глобальної популяції шимпанзе – перед клавіатурами з різною кількістю клавіш, які друкували зі швидкістю одне натискання клавіш на секунду протягом часу до загибелі Всесвіту від теплової смерті.

Змінюючи ці змінні, вчені змогли виконати обчислення того, скільки часу знадобиться для створення різних робіт у різні часові рамки. Так, один шимпанзе, який друкує на 30-клавішній клавіатурі, має 5%-й шанс надрукувати слово "банани" протягом свого життя. Насправді нам дуже пощастить, якщо ми отримаємо текст дитячої книжки з ~1800 слів до кінця Всесвіту.

"Ми маємо зробити висновок, що сам Шекспір ​​ненавмисно дав відповідь на те, чи мавп'яча праця може бути значущою заміною людських зусиль як джерела науки чи творчості. Процитую "Гамлета", акт 3, сцена 3, рядок 87: "Ні", – написали автори дсолідження.

Таким чином, за словами дослідників, це відкриття класифікує теорему як парадокс. До них відноситься Санкт-петербурзький парадокс щодо нескінченних винагород в азартній грі, за участь у якій ніхто не заплатить. Також Парадокс дихотомії Зенона, який передбачає, що об'єкт, який долає нескінченні частки відстані, ніколи не може прибути до місця призначення, і парадокс Росса-Літтлвуда, який передбачає, що вазу можна наповнити нескінченною кількістю кульок.

Жоден із цих сценаріїв не працює в обмеженому реальному світі. і це, як показали Вудкок і Фаллетта, також стосується Теореми нескінченної мавпи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube