У березні частіше дивіться на небо, інакше не побачите нічого з цього

Читать на русском

Цього місяця є все: затемнення, хибні сутінки, наближення до з'єднання і планета Меркурій

Читать на русском
Планети та календар
У березневому нічному небі очікується багато чарівних небесних явищ

Цього місяця є все: затемнення, хибні сутінки, наближення до з'єднання і планета Меркурій

Астрономи кажуть, що перший місяць весни буде багатим на захоплюючі видовища у нічному небі. Так, 20 березня відбудеться весняне рівнодення, при цьому в Північній півкулі настане весна, а в Південну півкулю прийде осінь. Також цей місяць - найкращий час, щоб побачити найменшу планету Сонячної системи.

Березень стане найкращим місяцем, щоб побачити найменшу планету Сонячної системи - Меркурій, пише IFLScience. Він буде найяскравішим і найвіддаленішим від Сонця, і ці два явища не відбудуться в той самий день.

Вже з 9 березня Меркурій буде дуже яскравою точкою над обрієм після заходу сонця. Пік яскравості Меркурія буде досягнутий через тиждень, при цьому планета продовжуватиме віддалятися від Сонця. Найдальшої точки Меркурій досягне 24 березня і стане помітно тьмянішим. Якщо вам не пощастило з погодою і не буде жодного ясного вечора, найбільшої елонгації Меркурій досягне спочатку 5 вересня, а потім знову 25 грудня.

Юпітер також буде добре видно, а за допомогою телескопа з'явиться можливість розглянути навіть Уран. Наприкінці березня Уран, Юпітер та Меркурій вишикуються в одну лінію.

Любителі астрономії мають шанс побачити хибні сутінки - вечірній аналог хибного світанку - до 21 березня. Те, що можна буде побачити в небі на заході сонця, називається зодіакальне світло - трикутне свічення на заході після заходу сонця. Світло відбивається від пилу, що розташовується в площині Сонця і найбільше видно в зодіакальному поясі, на шляху Сонця та Місяця небом.

Через орієнтацію осі Землі зодіакальне світло краще видно у північній півкулі навесні після настання сутінків. Восени ви зможете побачити його ще до світанку. У Південній півкулі все відбувається навпаки, перед світанком необхідно дивитися на схід, щоб виявити хибний світанок.

Якщо всього цього недостатньо, наприкінці місяця на нас чекає ще одна цікава подія: у ніч з 24 на 25 березня Місяць пройде через півтінь Землі. Такий тип місячного затемнення не пофарбує Місяць у червоний колір, але зробить його значно тьмянішим. Місячне затемнення буде видно від Західної Європи до Східної Азії та Австралії. Процес затемнення триватиме близько 4 годин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.