Її місце займе подвійна зірка в системі Тубан
Подивившись на чисте нічне небо у Північній півкулі, ви побачите зірку, більш відому як Полярна зірка. І ця зірка протягом століть використовувалася в навігації (Північної півкулі). Але, як виявилося, раніше цей титул належав іншій зірковій системі.
Відома нам полярна зірка розташована приблизно за 1 градус від географічного Північного полюса і протягом століть саме вона використовувалася в навігації Північної півкулі, пише IFLScience. Але раніше цей титул належав подвійній зірковій системі Тубан, яка знаходилася ближче до географічного Північного полюса між 3942 та 1793 роками до нашої ери.
Тубан, названий у Стародавньому Єгипті означає "голова змії", він складається з білої гігантської зірки, в 2,8 рази масивніше Сонця, з вторинною зіркою, яка вважається зіркою головної послідовності А-типу, масою близько 2,6 сонячних мас. Причина, через яку так було раніше і колись знову буде, наша Полярна зірка пов'язана з осьовою прецесією Землі.
"Сили, пов'язані з обертанням Землі, змушують планету трохи стискатися, утворюючи опуклість на екваторі. У першу чергу гравітація Місяця і, меншою мірою, гравітація Сонця діють на стиск Землі, переміщуючи вісь перпендикулярно до площини Землі", - пояснили NASA. "Однак через гіроскопічну дію полюси Землі не "випрямляються" до положення, перпендикулярного площині орбіти. Натомість вони прецесують під кутом 90 градусів до прикладеної сили. Ця прецесія змушує вісь Землі описувати коло, що має Радіус 23,4 градуси щодо фіксованої точки в просторі за останні 26 000 років - повільне коливання, що нагадує вісь дзиги, що розгойдується перед тим, як впасти".
До речі, цей ефект аналогічний тому, який спостерігається при дзигі.
В даний час ми знаходимося на етапі цього 26 000-річного циклу, коли Полярна зірка зручно розташована у напрямку Північного полюса. А у 20346 році Тубан поверне собі титул Полярної зірки Землі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.