ТОПТЕМА:

Тисячам дітей стало зле після парової інгаляції через фатальну помилку – лікар розкрив карти

За словами лікаря Євгена Комаровського, ризик парової інгаляції тим вищий, чим менша дитина

Лікар Комаровський, інгаляції, корисні поради, медицина, здоров'я
Парові інгаляції заборонені дітям до року

В сезон застуд не зайвим буде поговорити про чудодійні властивості теплого пару – а саме парові інгаляції, вважає популярний в Україні лікар Євген Комаровський. Тепле, вологе повітря добре впливає як на слизову оболонку носа та горла, так і на сам слиз, який там накопичився, переконаний медик. Втім є деякі АЛЕ.

"Від пару слиз стає рідким, тож зволожувати горло чи ніс паром варто лише в тому випадку, коли ви маєте сухий непродуктивний кашель чи забитий ніс. Якщо кашель вологий, то жодні парові інгаляції не потрібні", – каже лікар.

На думку лікаря, також важливо знати, що більш вологий слиз збільшується в об'ємі. Відповідно, додатково зволожувати слиз можна тільки в тому випадку, коли ви впевнені, що зможете його відхаркати. В слабких дітей це може спровокувати обструкцію, тобто закупорку дихальних шляхів, попередив педіатр. 

"Я бачив за своє життя тисячі дітей, яким стало дуже погано після парової інгаляції. Це завжди були діти віком до 5 років, і чим меншою була дитина, тим гірше вона почувалась. Ризик парової інгаляції тим вищий, чим менша дитина", – каже лікар.

Кому можна робити інгаляції, а кому – ні 

Щоб оминути інгаляції, хвора дитина має вдосталь пити й дихати вологим повітрям. Парові інгаляції категорично заборонені дітям до року, а щодо дошкільнят – батькам варто радитись з лікарем. Інгаляції можна застосовувати для дітей старше 5 років, каже лікар Комаровський. Інгаляції не слід робити, якщо у дитини температура тіла вище 38 С.

Як і коли робити інгаляції

Якщо дитина починає відчувати під час чи після інгаляцій болі у вусі, їх слід зупинити. Інгаляції слід робити недовго, але часто: 2-4 хвилини – 2-4 рази на день. Відхаркування відбувається впродовж 30-40 хвилин, тому їх не варто робити перед сном. 

Дитині не має бути боляче чи страшно. Дітям зі стоматитом може бути боляче, в цьому випадку інгалювати не слід, каже лікар. Також він радить придбати сучасний паровий інгалятор з температурою пари не більше 40-45 С. 

"Завжди краще не догріти, ніж перегіти. Гаряча пара дуже легко пошкоджує слизові оболонки, тим більше дитячі. Дихати слід теплим і вологим, а не гарячим паром", – наполягає лікар Комаровський.  

Щоб інгаляція була ефективнішою, додайте соду з розрахунку: 1/3-1/4 чайної ложки харчової соди на 200 мл чистої або кип'яченої води. Мед, ароматичні олії й трави в цьому контексті користі не несуть, наполягає лікар. 

"Звертаю вашу увагу, що при паровій інгаляції працють температура й стовідсоткова вологість", – додав він.

Інгаляція киплячим паром – це злочин

Лікар Комаровський переконаний, що не тільки немає потреби інгалювати дитину чи інгалюватися самим киплячою водою над каструльою чи чайником, та ще й під пледом. Це може призвести до опіків й лишити серйозні наслідки на все життя. В жодному разі не робіть цього зі своїми дітьми!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube