Терапія червоним світлом влетить українським красуням у копієчку, але раптом це афера

Терапія червоним світлом прискорює відростання волосся, загоює рани на шкірі, лікує розацеа, акне та псоріаз

Світло, краса та здоров'я, корисні поради, косметологія, побут
Чи є сенс проводити світлову терапію вдома самим, коли ціна питання – від тисячі гривень і більше

Останнім часом популярності набуває процедура опромінення шкіри обличчя інфрачервоним світлом. Процедура називається фотобіомодуляція й направлена на вирівнювання тону шкіри й загоєння слідів від акне, вугрів і шрамів. В Україні з цією метою в мережі можна замовити б'юті-маску, обійдеться така від тисячі гривень, а LED-девайс з тим самим призначенням – від 500 гривень. Та чи ефективні подібні пристрої в домашніх умовах. Адже досліджень домашніх пристроїв порівняно з більш потужною клінічною терапією світлом мало. 

В цілому вартість і стиль таких б'юті-гаджетів RLT відрізняється, але мета  увсіх одна – естетична косметологія. Світовий же ринок цих пристроїв у 2024 році оцінюється в 350 мільйонів доларів. Згідно прогнозу, до 2031 року він досягне 620 мільйонів доларів. Інформатор розбирався, і чи варто українцям витрачати власні кошти. 

Призначення диво-променів 

Наприкінці шістдесятих років минулого сторіччя лікарі виявили, що терапія червоним світлом прискорює відростання волосся та загоєєня ран. Відтоді вона поступово увійшла в сферу естетики, спочатку набувши популярності як інструмент для післяопераційного відновлення пацієнтів пластичної хірургії. До середини 2010-х років з’явилися такі пристрої для домашнього використання. Вони набули популярності як неінвазивний спосіб:

  • розгладити зморшки,
  • залікувати акне,
  • прибрати глибокі шрами,
  • покращити тон шкіри,
  • прискорити ріст волосся.

Як працює терапія червоним світлом

Червоне світлодіодне світло націлене на клітини шкіри, які називаються фібробластами. Саме вони мають вирішальне значення для виробництва колагену – білка, який надає шкірі молодості й еластичності. Червоне світло активує компоненти в мітохондріях наших клітин, сприяючи їхньому відновленню та регенерації.

"Лікування світлом здатне стимулювати вироблення колагену та сприяти оновленню сполучної тканини", – наполягають американські косметологи, пише The Guardian.

Пристрої часто постачаються з кількома налаштуваннями. Поширеним варіантом є довжина хвилі приблизно 630 нм, що досягає кількох міліметрів у поверхні шкіри – це може допомогти покращити тонкі лінії та стимулювати ріст волосся (не виключений посилений ріст пушку). 

Дослідження показують, що на довжині хвилі 830 нм, яка є близькою до інфрачервоної (за межами видимого спектру), червоне світло проникає глибше в тканини, забезпечуючи протизапальні переваги та цілющий ефект. Деякі пристрої також мають синє світло з довжиною хвилі 480 нм або менше, оскільки синє світло має антимікробні властивості та може боротися з прищами на поверхні шкіри. Бувають гаджети і з жовтим світлом. 

Потужність чи колір: який акцент

Пристрої RLT відрізняються за потужністю залежно від їхнього випромінювання або вихідної енергії, яка вимірюється в міліватах на квадратний сантиметр шкіри. Більшість пристроїв на ринку пропонують вихідну потужність від 40 до 100 мВт/см², але відстань між вашою шкірою та джерелом світла, кут променя та кількість світла, що його відбиває ваша шкіра, можуть впливати на кількість енергії, проникаючої в шкіру.

Пристрої з меншим енергоспоживанням зазвичай вимагають довшого часу лікування, тоді як пристрої з більшою потужністю забезпечують швидші результати, ближчі до результатів лікування ву косметолога. Тобто, чим більше лампочок має пристрій, тим краще. Це призводить до кращого розподілу енергії та стабільніших результатів.

Побутові прилади з червоним (синім/жовтим) світлом зазвичай менш потужні за медичні
Побутові прилади з червоним (синім/жовтим) світлом зазвичай менш потужні за медичні

Про безпеку 

Пристрої RLT для домашнього використання досить безпечні. Проте косметологи зазначають, що варто звернути увагу, чи проводив тести саме той виробник пристрою, гаджет якого ви плануєте купити. Бо інколи виробники ґрунтуються на ефектах інших, сильніших медичних пристроїв і рекламують себе, так би мовити, за аналогією з ними.

У TikTok деякі користувачі намагаються відтворити RLT за допомогою червоних різдвяних вогників або теплових ламп, але вони навряд чи випромінюють правильну довжину хвилі або достатню потужність, щоб принести користь вашій шкірі. Американські косметологи радять використовувати корейську маску для шкіри обличчя CurrentBody, купити таку можна за 25 тисяч гривень. 

Лайвгак: можна порівняти характеристики цього продукту з характеристиками того, який вам по кишені і зробити висновок, чи є сенс витрачати кошти. 

Кому показане таке лікування 

Використовувати такі гаджети вам доведеться, як і зубну щітку, щовечора й роками. Тільки тоді ефект матиме місце, а ваша шкіра набуде додаткового блиску й пружності. Проте це не означає, що такий гаджет стане повною заміною візитів до косметолога, попередили фахівці.

Маска одягається на очищену шкіру й не відміняє використання сонцезахисного крему чи базового зволожуючого догляду. Маска з червоним світлом непогано справляється з розацеа та псоріазом, проте перед її використанням варто проконсультуватися з лікарем-дерматологом або косметологом, особливо якщо у вас мелазма чи гіперпігментація. 

Використовуйте пристрій суто за інструкцією та зверніть увагу у разі виникнення почервоніння, печіння чи подразнення очей чи шкіри. Якщо вони виникли, припиніть використання пристрою і зверніться по професійну допомогу до фахівця з естетичної косметології. 

Сон, запалення, рак ...

Червоне світло також може допомогти боротися з болем у м’язах – особливо при вищих рівнях енергії та довжині хвилі ближнього інфрачервоного випромінювання. Деякі невеликі дослідження показують, що RLT може мати переваги для сну, стимулюючи вироблення організмом мелатоніну.

Є деякі докази того, що хвилі ближнього інфрачервоного діапазону, спрямовані на мозок, можуть тимчасово підвищити когнітивні функції навіть у здорових людей і, можливо, загоїти пошкоджену тканину мозку.

Цього літа дослідники з Університету Нотр-Дам створили бездротовий світлодіодний пристрій, який, як вони сподіваються, одного разу зможе лікувати глибоко вкорінені ракові захворювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube