Скільки вам жити, можна визначити простим скануванням

На це піде менше п'яти хвилин

Очі, вчені, зір, наука, дослідження, здоров'я, серце, мозок, організм
Сканування сітківки ока зможе визначати ризик ранньої смерті.

Ваші очі можуть бути відповіддю на питання щодо того, чи маєте ви ризик ранньої смерті. Швидке та безболісне сканування очного яблука людини здатне допомогти лікарям виявити фактор такого ризику. Очевидно, що старіння впливає на організм кожного з нас, але те, що дві людини мають однакову кількість років за плечима, не означає, що вони старіють з однаковою швидкістю. Зазирнувши глибоко в очі кожного з нас, можна визначити наш справжній біологічний вік. Це, своєю чергою, дасть змогу зазирнути в майбутнє здоров'я пацієнтів, пише ScienceAlert.

Як працює алгоритм 

У 2022 році дослідники представили модель, яку навчили передбачати роки життя людини, просто дивлячись на її сітківку - тканину на задній частині ока. Алгоритм може передбачити вік майже 47 тисяч людей середнього та похилого віку з точністю до 3,5 років.

Висновки лікарі роблять за ознаками старіння сітківки ока. Так, через десять років після того, як ці сітківки були проскановані, 1 871 людина померла, і ті, хто мав старішу сітківку, частіше потрапляли в цю групу.

Наприклад, якщо алгоритм передбачав, що сітківка людини на рік старша за її фактичний вік, ризик смерті від будь-якої причини протягом наступних 11 років зростав на 2%. А ризик смерті від інших причин, окрім серцево-судинних захворювань або раку, зростав на 3%. 

Сітківка, мозок і серце 

Все більше доказів того, що сітківка ока є надчутливою до пошкоджень, спричинених старінням. Оскільки ця видима тканина містить кровоносні судини й нерви, вона може надати нам важливу інформацію про здоров'я судин і мозку людини. 

Фотографії сітківки можуть допомогти передбачити фактори серцево-судинного ризику. Таким чином, смертність від серцево-судинних захворювань в останні роки знизилася, оскільки медицина продовжує запобігати тому, що колись могло б бути фатальним.

"Ця робота підтверджує гіпотезу про те, що сітківка ока відіграє важливу роль у процесі старіння і є чутливою до пошкоджень старіння, які підвищують ризик смертності", - підсумовують автори дослідження.

Інші існуючі параметри прогнозу біологічного віку не є такими ж точними, як при визначенні віку сітківки. Крім того, ці методи дорожчі, більш трудомісткі й інвазивні (з внутрішнім втручанням).

Тим часом сітківку можна легко відсканувати менш ніж за 5 хвилин. Якщо ми дізнаємося більше про те, як цей шар тканини пов'язаний з рештою тіла, клініцисти отримають в свої руки повний інструмент діагностування загального стану нашого організму та здоров'я.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube