Стрибок цін на продукти: але ж всіх не раз попереджали

Судячи з прогнозу, ціни в середньому зростатимуть на 0,9-3,2% на рік аж до 2035 року.

Прогноз, ріст цін, економіка, світ, гроші, глобальне потепління, екологія
У світі щороку ростимуть ціни на продукти. Причина - глобальне потепління

Ціни на продукти харчування будуть зростати з кожним роком через зміну клімату, попередили вчені. Підвищення температури може призвести до зростання цін на продукти харчування на 3,2% на рік, згідно нового дослідження німецьких вчених. Оскільки клімат на планеті продовжує погіршуватися, таке зростання цін означатиме, що все більше людей у світі не матимуть різноманітного і здорового харчування або просто не матимуть достатньої кількості їжі, пише ScienceAlert.

Зміна сезонів, шкідники та хвороби

Перша причина нестачі полягає в тому, що продукти стає важче дістати через зміщення сезонів, спалахи шкідників і хвороб, котрі виснажують поголів'я худоби та запаси продовольства. Додатковий фактор - тепловий стрес для і без того поганих доріг, що ускладнює доступ до сільських населених пунктів. Всі ці фактори призводять до зростання цін і зниження купівельної спроможності селян.

Другою частиною проблеми є зростання інфляції. Щорічне зростання цін на 3% означає, що селяни матимуть менше можливості купувати те, що їм потрібно або ж страждатиме якість придбаних продуктів. Це, в свою чергу, робить людей більш вразливими до хвороб та інших проблем зі здоров'ям. Недоїдання є основною причиною імунодефіциту в усьому світі.

При цьому вчені наполягають, що знання людей про зміни клімату може забезпечити певний потенціал для адаптації до них, а отже, підвищити продовольчу безпеку. Крім того, вони переконані, що скорочення викидів парникових газів може обмежити такий вплив на світову економіку.

У сівті є регіони, де людям не вистачає їжі.
У світі є регіони, де людям не вистачає їжі.

Новий аналіз показує, що глобальне потепління може спричинити зростання цін на продукти харчування на 0,9-3,2 відсоткових пункти на рік до 2035 року. Тому більшу частку доходу домогосподарств доведеться витрачати на купівлю продуктів.

Цей ефект буде відчутний в усьому світі - як у країнах з високим доходом, так і з низьким рівнем життя. Найбільше постраждає Африка. Там ростиме температура і зменшиться кількість опадів. Особливо вразливою до зміни клімату стануть Гана, Того, Буркіна-Фасо і Бенін. І це при тому, що континет майже не зробив свого внеску у виникнення кліматичних негараздів. 

Згідно опитувань африканців, які проживають в сільському районі на півночі країни, 62% з них відчували помірну або гостру нестачу продовольства, а 26% - гостру нестачу продовольства. Ці люди могли не їсти протягом цілого дня. Така ситуація вважається тут "нормальним явищем" - через наслідки зміни клімату.

У світлі цього 134 країни на Конференції ООН з питань зміни клімату підписали декларацію про включення продовольчих систем у свої кліматичні дії. Це буцімто гарантує, що кожна людина матиме достатньо їжі в умовах зміни клімату.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube