І це зовсім не ефект плацебо
В новому дослідження вчені порівняли акупунктуру з плацебо. Виявилось, що лікування може допомогти полегшити біль у сідничному нерві. Так, акупунктура полегшує біль і покращує повсякденну роботу людей із радикулітом краще, ніж фейкова акупунктура, що виглядає та відчувається дуже схоже.
Для нового випробування китайські вчені залучили 220 людей з болем у попереку та нозі, які відчували слабкість, поколювання чи оніміння в нижній половині тіла. Ці відчуття були викликані тиском або пошкодженням сідничного нерва – найбільшого нерва в тілі. В цьому випадку у всіх пацієнтів були грижі міжхребцевих дисків, що й викликали ішіас.
Загалом поточні методи лікування радикуліту є незадовільними, кажуть лікарі. Людям із радикулітом вони часто рекомендують знеболюючі засоби – безрецептурні препарати, як-от тайленол, або призначають ліки, як-от опіоїди.
Деякі пацієнти отримують епідуральні ін'єкції, що вводяться в простір навколо спинного мозку. Дехто знаходить полегшення за допомогою фізіотерапії чи звичайної розтяжки. В дуже важких випадках лікарі можуть порекомендувати операцію з видалення частин хребта, що тиснуть на нерв.
Отже, менш агресивні варіанти лікування працюють не для всіх, а більш агресивні супроводжуються ризиком побічних ефектів, які стримують людей від проходження процедур. І навіть такі підходи, як хірургія, не полегшують біль кожного пацієнта. Нове дослідження надає конкретні докази того, що акупунктура може бути корисним варіантом лікування радикуліту.
Випробування проводилося в шести лікарнях Китаю, де всі діагнози учасників підтвердили фахівці з хребта. Щоб взяти участь у дослідженні, всі учасники повинні були мати помірний або сильний біль у сідничному нерві, не приймати жодних препаратів з терапевтичним ефектом, а також не проходити голковколювання радикуліту протягом останнього року.
Відібраних учасників розділили на дві групи. Перша отримала 10 сеансів акупунктури для лікування радикуліту протягом чотирьох тижнів. Друга отримала фіктивне лікування, під час якого лікарі вставляли голки в точки без терапевтичного ефекту. У фіктивній групі більшість голок поміщали на шкіру, але насправді не вводили, за винятком однієї голки за сеанс, щоб підтримувати ілюзію.
Дослідники оцінювали суб’єктивні відчуття болю в ногах і спині учасників за допомогою опитувань. Відмінності між групами стали очевидними на другому тижні.
Обидві групи спостерігали зменшення рівня болю та покращення їхньої повсякденної діяльності, але група справжньої акупунктури почувалася краще під час кожної реєстрації. Щобільше, відмінності між групами акупунктури та фіктивної акупунктури залишалися статистично значущими на 52-му тижні експерименту.
Фальшива група теж відчула деяке полегшення болю, можливо, через ефект плацебо або через те, що їхні симптоми просто природним чином покращилися з часом, що також часто трапляється.
"Подібні дослідження можуть сприяти прийняттю акупунктури як форми лікування системами охорони здоров'я та страховими компаніями", – вважажють медики.
Отже, справжнє лікування голковколюванням принесло певну користь. Цей постійний результат свідчить про те, що акупунктуру слід розглядати як варіант лікування для людей з хронічним ішіасом через грижі міжхребцевих дисків, підсумували автори. Нове дослідження підтверджує ідею про те, що акупунктура може бути ефективним і доказовим лікуванням радикуліту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.